Spotkanie autorskie online z Mattem Duskiem
Rok temu ukazał się album „Sinatra” Matta Duska i dotychczas zdobył już status złotej płyty. Artysta powraca teraz z jego kontynuacją – „Sinatra with Matt Dusk vol. 2”. Również tym razem zaprasza do współpracy polskich wykonawców. Z okazji premiery wydawnictwa opowie o tym projekcie w ramach spotkania z cyklu Premiera online. Rozmowę poprowadzi Agnieszka Szydłowska.
Matt Dusk w swojej długoletniej karierze sprzedał ponad milion albumów na całym świecie, ma na swoim koncie cztery złote i sześć platynowych płyt, a także liczne nagrody i nominacje. Pracując nad kolejnym wydawnictwem poświęconym Sinatrze, chciał stworzyć coś wyjątkowego.
– Piosenki z Great American Songbook były już wykonywane przez wielu artystów i muzyków. Chciałem zaprosić do tego projektu artystów z wrażliwością podobną do mojej, którzy pomogliby mi rozpowszechnić te klasyki w XXI wieku – przyznaje Matt Dusk.
Płyta „Sinatra with Matt Dusk vol. 2” zawiera 11 utworów. Dzięki nim, artysta po raz kolejny zabiera słuchaczy na wycieczkę przez całą karierę Mistrza – jej wzloty, upadki, radości i problemy sercowe. Do współpracy nad albumem Dusk zaprosił ponownie Kubę Badacha (z którym nagrał „Learnin' The Blues” na poprzednią płytę) – tym razem do tria wraz z Andrzejem Piasecznym, w otwierającym utworze „That's Life/Żyć tak”. Do grona zaproszonych artystów dołączyła także Natalia Kukulska, która nie tylko zaśpiewała w pierwszym singlu promującym album „One Note Samba/Samba na jedną nutę” – jest też autorką słów do polskiej wersji utworu „That’s Life” Zaproszenie do współpracy przyjęła również ikona muzyki, nazywana pierwszą damą polskiego jazzu, Ewa Bem. Wspólnie z Mattem wykonują jeden z najpopularniejszych utworów Sinatry „Fly Me To The Moon" w akustycznej aranżacji.
Na spotkanie z Mattem Duskiem zaprasza Empik wspólnie z Royal Crown Records, Agora S.A. oraz Going.
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.