Sprawdź, jak brzmią warszawskie ulice podczas Lata Konesera na Pradze-Północ
Taniec, śpiew i radość. Z tym wszystkim wiąże się muzyka, a także cykliczne koncerty „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, odbywające się w Centrum Praskim Koneser. Trwające Lato Konesera to doskonała okazja, by poznać najnowsze piosenki o stolicy oraz zanurzyć się w tych nieco starszych, w zmienionych aranżacjach. Najbliższy koncert już 16 lipca, a 23 lipca – wydarzenie finałowe!
Wakacje w pełni, a słoneczne dni sprzyjają spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. W najbliższy weekend (15-16 lipca) w ramach Lata Konesera zaplanowanych zostało multum wydarzeń, dzięki którym można aktywnie wypocząć. W niedzielę (16 lipca) od godz. 15.00 do 18.00 na scenie zlokalizowanej na placu Konesera odbędzie się kolejny koncert „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, którego współorganizatorem jest Urząd Dzielnicy Praga-Północ. Podczas nich swoje umiejętności i dorobek prezentują twórcy związani odbywającym się w poprzednich latach pod tym tytułem konkursów. 16 lipca wystąpią:
- Krzysztof Tkaczyk – śpiewający autor piosenek w klimatach blues, folk, piosenki poetyckiej, obdarzony wyjątkowo ciepłą barwą głosu i charyzmą;
- Adrianna Bednarska-Hałasa – rodowita warszawianką, czerpiąca z Warszawy w swojej twórczości, o czym można się przekonać po wysłuchaniu „Labiryntów pod Centralnym” czy utworu „Wieżowce”;
- Zu Blus – wokalistka, kompozytorka i autorką tekstów pochodzącą z Warszawy. Inspirują ją różne style muzyczne i stara się nie ograniczać do jednego brzmienia.
A po koncercie „Nowe brzmienie warszawskich ulic”, scenę przejmie Justyna Jary i Alegancka Kapela. W najbliższą niedzielę w ich repertuarze stylowe aranżacje dawnych oraz nowych tang, walczyków i foxtrotów. Alegancka potańcówka to duża doza praskich piosenek „pod nóżkę”. Justynę Jary i Alegancką Kapelę będzie można także usłyszeć 23 lipca podczas kolejnego dnia występów „Nowego brzmienia warszawskich ulic” w Koneserze.
Jeśli o tańcu mowa, to Centrum Praskie Koneser warto odwiedzić również w sobotę, 15 lipca. Czy starsi, czy młodsi – wszyscy – są mile widziani podczas kultowej potańcówki #chodźpotańczyć (start, godz. 16.00). To plenerowe praktisy i potańcówki, połączone z bezpłatnymi lekcjami tańca. Kto nie może w najbliższy weekend, nic straconego. Koleje wydarzenia prowadzone przez SwingStepPL odbędą się 22 lipca i w cztery sierpniowe niedziele (06.08, 13.08, 20.08 i 27.08).
Oprócz tego, w lipcu podczas Lata Konesera będzie się jeszcze wiele działo. Wśród wydarzeń można znaleźć warsztaty footbagu „Zośka wraca na Pragę”, targi, wystawy czy Klub Komediowy z letnim „Przekrojem”, czyli spektakl improwizowany w najlepszym wydaniu.
Szczegółowy harmonogram wydarzeń Lata Konesera można sprawdzić na koneser.eu oraz w mediach społecznościowych Centrum Praskiego Koneser i na afiszu.
***
Centrum Praskie Koneser to najczęściej nagradzana inwestycja mixed-use w Polsce i serce odradzającej się warszawskiej Pragi. Usytuowane na terenie XIX-wiecznej fabryki wódki, przywróciło do życia zabytkowe budynki i stworzyło nowy punkt na stołecznej mapie rozrywkowej, gastronomicznej, muzealnej, kulturalnej, zakupowej i hotelarskiej – z Hotelem Moxy Warsaw Praga. Tu można znaleźć wiele restauracji i barów z kuchnią z całego świata: AZIA, Bombaj Masala, Boska Woda i Zagroda, ORZO, Koneser Grill, Spółdzielnia.Koneser czy Setki Powodów oraz już niebawem pierwszą w Polsce restaurację sieci L’Osteria, a także unikatowe sklepy i polskie marki, tworzone przez rodzimych producentów. Ogólnodostępny plac Konesera, stanowiący rdzeń inwestycji, to miejsce licznych wystaw, targów i różnego rodzaju wydarzeń oraz pokazów artystycznych. Centrum Praskie Koneser to jedno z najważniejszych miejsc na kulturalnej mapie Polski, w którym znajduje się Muzeum Polskiej Wódki i Muzeum Sztuki Fantastycznej oraz nietuzinkowe galerie: Art Sułek Space, Dom ze Sztuką, ToTuart, Leonarda Art Gallery.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Wiktor Dyduła: Znam osoby w branży muzycznej wypalone z powodu nadmiaru pracy. To, co kiedyś sprawiało im przyjemność, teraz jest zawodowym obowiązkiem
Artysta promuje obecnie swój najnowszy singiel zatytułowany „Szybkie tempo” i właśnie z taką prędkością od trzech lat podbija polski rynek muzyczny. Piosenkarz zdaje sobie jednak sprawę z tego, jakie wyzwania narzuca życie w ciągłym biegu, dlatego on sam, mimo że prężnie rozwija swoją karierę i czerpie ogromną radość ze śpiewania, od czasu do czasu zatrzymuje się i patrzy na to, co robi z innej perspektywy, by złapać tak potrzebny dystans. Wiktor Dyduła przyznaje bowiem, że w branży muzycznej nie brakuje osób, które skarżą się na zbyt duże obciążenie psychiczne i wypalenie zawodowe.