Talenty do oszlifowania – Angelika Kiepura zakłada Fundację Rozwoju Młodych Tal
Angelika Kiepura, uzdolniona wokalistka znana z programów talent show jak The Voice of Poland, X Factor czy Must Be the Music. Tylko muzyka zarejestrowała Fundację Rozwoju Młodych Talentów im. Jana Kiepury, która ma pomóc młodym muzycznym talentom. Prezes organizacji pragnie nie tylko udzielać nauki śpiewu, ale również promować uzdolnionych artystów.
Pomaga śpiewająco
Misją Fundacji Rozwoju Młodych Talentów im. Jana Kiepury jest przygotowanie merytoryczne i mentalne dzieci do występów na estradach muzycznych oraz nauka technik wokalnych. Organizacja za cel obrała również promowanie młodych talentów wokalnych podopiecznych fundacji. Idea, która przyświeca organizacji to także kultywowanie pamięci o Janie Kiepurze oraz współpraca z ośrodkami promującymi twórczość artysty
- 120 rocznica urodzin Jana Kiepury, który należał do naszej rodziny, jest dla nas szczególnie wyjątkowa. Wzbudziła u nas poczucie misji. Od dziecka uczyłam się śpiewu. Wiem, ile kosztuje to dzieci pracy i wyrzeczeń, ale również jakich środków finansowych i zaplecza w postaci wsparcia mentalnego potrzebują. W ramach działalności fundacji chcemy pomóc w edukacji muzycznej polskich dzieci. Planujemy warsztaty w lokalnych ośrodkach kultury. Pragniemy szlifować polskie młode talenty muzyczne, którym należy pomóc - mówi Angelika Kiepura, prezes Fundacji Rozwoju Młodych Talentów im. Jana Kiepury.
Muzyczny stymulator
Prezes fundacji Angelika Kiepura śpiewa od 13 roku życia. Pochodzi z rodziny o muzycznych korzeniach, z której wywodzi się sam mistrz Jan Kiepura. Obok wsparcia młodych talentów, prezes fundacji przy okazji pragnie podkreślić, jak ważna jest muzyka w rozwoju dzieci.
- Śpiew i zabawy muzyczne mają ogromny wpływ na zdrowie i zrównoważony rozwój fizyczny dziecka. Obcowanie z muzyką aktywuje obszary pewne mózgu, co przekłada się na łatwiejsze przyswajanie nowego słownictwa. Nauka tekstów piosenek poprawia pamięć i koncentrację, a także wpływa na rozwój wyobraźni – dodaje Angelika Kiepura.
Z pewnością założenie Fundacji Rozwoju Młodych Talentów im. Jana Kiepury to nie tylko ukłon w stronę potrzeb dzieci, które pragną rozwijać swój talent muzyczny, ale również uczczenie pamięci polskiego artysty, który mógł pochwalić się ogromną popularnością na arenie międzynarodowej. Jan Kiepura to jedna z najbardziej znanych osobistości, które zapisały się na kartach muzycznej historii Polski. Odnosił liczne sukcesy na scenach czołowych teatrów świata, jak również w salach koncertowych. Słynne utwory Jana Kiepury to m.in. Brunetki, Blondynki, Usta milczą, dusza śpiewa, O, Sole Mio.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj
Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Infrastruktura
Mazowsze ze specjalną ofertą na Wielkanoc i majówkę. Rośnie zainteresowanie podróżami po regionie

Okres wielkanocny i majówkowy, które w tym roku wypadają bardzo blisko siebie, to czas wzmożonego ruchu turystycznego na Mazowszu. Region, który w ubiegłym roku odwiedziła rekordowa liczba turystów, przyciąga m.in. bogactwem kulturowym, różnorodną ofertą atrakcji i nadwiślańskimi krajobrazami. W okresie Wielkiej Nocy w wielu miejscach odbywają się wydarzenia, które mają przybliżyć świąteczne tradycje pielęgnowane od pokoleń.