Targi Winyli w CH Focus
Tysiące czarnych krążków z najrozmaitszymi gatunkami muzycznymi w jednym miejscu! Po raz kolejny w CH Focus kolekcjonerzy i wystawcy płyt analogowych z całej Polski zaprezentują winyle z muzycznymi hitami – od jazzu, bluesa, poprzez rock, pop, po muzykę polską czy filmową. Targi Płyt Winylowych zagoszczą w bydgoskim centrum już w sobotę, 16 października br.
Od kilku lat panuje moda na winyle, które przebojem wkraczają do naszych czterech ścian, zajmując honorowe miejsce na regale. Kolekcjonowanie czarnych krążków i odtwarzanie ich na wiekowych bądź nowoczesnych gramofonach staje się nowym hobby. Pasjonatów starych płyt co roku przybywa, a spotkać ich można na kiermaszach winylowych, cieszących się coraz większą popularnością.
Targi winyli to druga edycja wydarzenia, która po raz pierwszy w bydgoskim centrum miała miejsce na początku roku i cieszyła się dużym zainteresowaniem. Najbliższe spotkanie miłośników muzyki spod igły i czarnych krążków odbędzie się już w sobotę 16 października, w godzinach od 9:00 do 21:00. Stoiska wystawowe rozlokowane zostaną na parterze galerii, tuż obok sklepu Smyk.
Podczas Targów Winyli na odwiedzających czekać będą tysiące nowych i używanych płyt, które zjadą do Bydgoszczy z różnych stron kraju. Wystawcy zaprezentują albumy z muzycznymi hitami – od jazzu, bluesa, poprzez rock, disco, punk, folk, pop, po muzykę polską, filmową czy klasyczną. Wśród nich znajdą się wielkie hity, bestsellery i perełki kolekcjonerskie. Przez cały dzień każdy będzie mógł zakupić, sprzedać lub wymienić się swoimi zbiorami. Każdej z płyt będzie można posłuchać na specjalnie przygotowanym do tego stanowisku odsłuchowym. Wydarzenie odbędzie się z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego.
-Targi Winyli to miejsce, gdzie można znaleźć ulubionego wykonawcę lub wymienić się płytami, zobaczyć zbiory innych wystawców i zaopatrzyć się w muzykę przyjemną dla ucha. Płyta winylowa może stać się także wspaniałym prezentem dla bliskiej osoby – mówi Gregory Pertus, dyrektor CH Focus w Bydgoszczy. - Miłośników czarnych krążków zapraszamy już w najbliższą sobotę na jesienną edycję wystawy winylowej, podczas której będzie można uzupełnić swoją kolekcję bądź posłuchać na miejscu ulubionych nagrań– dodaje Gregory Pertus.
Więcej informacji na temat wydarzenia i oferty centrum można znaleźć pod adresem: https://focusbydgoszcz.pl.
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.