Technics na Audio Video Show 2024
W dniach 25–27 października br. w Warszawie odbyły się targi Audio Video Show, które co roku przyciągają miłośników dobrego brzmienia oraz producentów z całego świata. Wśród tegorocznych wystawców po raz kolejny znalazła się marka Technics, która tym razem skoncentrowała swoją obecność na premierze gramofonu SL-1300G
oraz systemu głośników bezprzewodowych SC-CX700 – najnowszych osiągnięć marki
w kategorii Hi-Fi.
SL-1300G to rezultat zaawansowanych prac inżynierów Technics, którzy po sukcesie modelu SL-1200GR2 wdrożyli technologię ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive) również w konstrukcji gramofonów z wyższej półki. Technologia ta, oparta na precyzyjnym sterowaniu napędu bezpośredniego, minimalizuje mikrowibracje, dzięki czemu model SL-1300G zapewnia wyjątkowo stabilne obroty. Innowacyjny, bezrdzeniowy silnik o konstrukcji z podwójnym rotorem umożliwia płynność obrotów i eliminuje niepożądane „zębatkowanie”, a wzmocniony, trójwarstwowy talerz wykonany z aluminium, mosiądzu i gumy dodatkowo redukuje wszelkie wibracje, tworząc niezwykle szczegółowy, przestrzenny dźwięk.
Inżynierowie Technics zadbali także o nowy, cichy system zasilania, który skutecznie eliminuje zakłócenia szumów. W modelu SL-1300G zwiększono grubość aluminiowego chassis, co dodatkowo poprawia tłumienie wibracji. Ponadto specjalna struktura żeber między silnikiem a ramieniem skutecznie izoluje wibracje, zapewniając wyjątkową precyzję odczytu oraz wierne oddanie zarówno dynamiki, jak i subtelności dźwięku.
Na targach można było również zobaczyć inne nowości Technics, w tym pierwszy bezprzewodowy system głośników Hi-Fi SC-CX700 typu bookshelf, dostępny w trzech stylowych kolorach — Charcoal Black, Silky Grey i Terracotta Brown. Dzięki pokryciu mikrofibrą, SC-CX700 doskonale komponuje się z różnymi wnętrzami, oferując nie tylko elegancję, ale i zaawansowaną technologię dźwięku. Wyposażony we wzmacniacz JENO-Engine i przetwornik koncentryczny Smooth Flow Diaphragm, zapewnia bogaty, czysty dźwięk, a technologia Space TuneTM automatycznie dostosowuje brzmienie do akustyki pomieszczenia, tworząc optymalne warunki odsłuchu.
System SC-CX700 jest także intuicyjny w obsłudze: umożliwia szybkie podłączenie przez Wi-Fi, współpracuje z serwisami streamingowymi takimi jak Spotify, Tidal i Qobuz,a także z telewizorami wyposażonymi w HDMI ARC. Wyjątkową jakość dźwięku gwarantuje autorska technologia Technics Model Based Diaphragm Control, eliminująca zakłócenia. SC-CX700, zaprojektowany jako wszechstronne rozwiązanie audio, może być także używany jako alternatywa dla soundbara, oferując pełne spektrum dynamicznych, emocjonujących wrażeń.
Zarówno SL-1300G, jak i SC-CX700 jest już dostępny w oficjalnym sklepie internetowym marki oraz u jej autoryzowanych sprzedawców.

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl
Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Edukacja
Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.