Technics na Audio Video Show 2024
W dniach 25–27 października br. w Warszawie odbyły się targi Audio Video Show, które co roku przyciągają miłośników dobrego brzmienia oraz producentów z całego świata. Wśród tegorocznych wystawców po raz kolejny znalazła się marka Technics, która tym razem skoncentrowała swoją obecność na premierze gramofonu SL-1300G
oraz systemu głośników bezprzewodowych SC-CX700 – najnowszych osiągnięć marki
w kategorii Hi-Fi.
SL-1300G to rezultat zaawansowanych prac inżynierów Technics, którzy po sukcesie modelu SL-1200GR2 wdrożyli technologię ΔΣ-Drive (Delta Sigma Drive) również w konstrukcji gramofonów z wyższej półki. Technologia ta, oparta na precyzyjnym sterowaniu napędu bezpośredniego, minimalizuje mikrowibracje, dzięki czemu model SL-1300G zapewnia wyjątkowo stabilne obroty. Innowacyjny, bezrdzeniowy silnik o konstrukcji z podwójnym rotorem umożliwia płynność obrotów i eliminuje niepożądane „zębatkowanie”, a wzmocniony, trójwarstwowy talerz wykonany z aluminium, mosiądzu i gumy dodatkowo redukuje wszelkie wibracje, tworząc niezwykle szczegółowy, przestrzenny dźwięk.
Inżynierowie Technics zadbali także o nowy, cichy system zasilania, który skutecznie eliminuje zakłócenia szumów. W modelu SL-1300G zwiększono grubość aluminiowego chassis, co dodatkowo poprawia tłumienie wibracji. Ponadto specjalna struktura żeber między silnikiem a ramieniem skutecznie izoluje wibracje, zapewniając wyjątkową precyzję odczytu oraz wierne oddanie zarówno dynamiki, jak i subtelności dźwięku.
Na targach można było również zobaczyć inne nowości Technics, w tym pierwszy bezprzewodowy system głośników Hi-Fi SC-CX700 typu bookshelf, dostępny w trzech stylowych kolorach — Charcoal Black, Silky Grey i Terracotta Brown. Dzięki pokryciu mikrofibrą, SC-CX700 doskonale komponuje się z różnymi wnętrzami, oferując nie tylko elegancję, ale i zaawansowaną technologię dźwięku. Wyposażony we wzmacniacz JENO-Engine i przetwornik koncentryczny Smooth Flow Diaphragm, zapewnia bogaty, czysty dźwięk, a technologia Space TuneTM automatycznie dostosowuje brzmienie do akustyki pomieszczenia, tworząc optymalne warunki odsłuchu.
System SC-CX700 jest także intuicyjny w obsłudze: umożliwia szybkie podłączenie przez Wi-Fi, współpracuje z serwisami streamingowymi takimi jak Spotify, Tidal i Qobuz,a także z telewizorami wyposażonymi w HDMI ARC. Wyjątkową jakość dźwięku gwarantuje autorska technologia Technics Model Based Diaphragm Control, eliminująca zakłócenia. SC-CX700, zaprojektowany jako wszechstronne rozwiązanie audio, może być także używany jako alternatywa dla soundbara, oferując pełne spektrum dynamicznych, emocjonujących wrażeń.
Zarówno SL-1300G, jak i SC-CX700 jest już dostępny w oficjalnym sklepie internetowym marki oraz u jej autoryzowanych sprzedawców.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Status materialny moich rodziców przeszkadza mi w karierze. Przestaję postrzegać siebie jako niezależną artystkę, tylko córkę bogaczy
Wokalistka podkreśla, że ścieżka jej kariery i sukcesy w branży muzycznej budzą wiele emocji, również ze względu na to, czym zajmują się jej rodzice. Jest ona bowiem córką milionera Andrzeja Wielgomasa, założyciela i właściciela firmy Dawtona. Jednak jak zaznacza, to, że pochodzi z zamożnego domu, nie ułatwia jej życia, a wręcz jest swoistym balastem. Luna ma świadomość tego, że w opinii niektórych ludzi wszystko, co ma i co osiągnęła, zawdzięcza tylko bogatym rodzicom.
Konsument
Kobiety podchodzą ostrożne do pracowniczych planów kapitałowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową
Z ponad 3,6 mln uczestników pracowniczych planów kapitałowych (PPK) 48 proc. stanowią kobiety – wynika z danych PFR Portal PPK. Zdaniem ekspertów podchodzą one bardzo ostrożnie do tego typu programów i starają się uzupełniać wiedzę na temat działania mechanizmów finansowych. Większość z nich traktuje PPK jako poduszkę finansową, ale coraz więcej osób widzi w nich instrument inwestycyjny.
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.