Viki Gabor i Oskar Cyms na dwudniowej fecie urodzinowej Galerii Jurajskiej

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations
ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Galeria Jurajska świętuje swoje 14. urodziny. Z tej okazji już 29 i 30 września w centrum handlowym odbędą się aż 2 duże koncerty. Pierwszego dnia imprezy, w piątek, o godz. 20.00 na scenie wystąpi Viki Gabor, zwyciężczyni Konkursu Eurowizji dla Dzieci, znana z przebojów „Superhero”, „Getaway” czy „Ramię w ramię”. Podczas godzinnego koncertu usłyszymy największe hity gwiazdy i nowe utwory.
Sporej dawki atrakcji należy spodziewać się też drugiego dnia urodzin. W sobotę, o 20.00 na scenie wystąpi bowiem Oskar Cyms, zwycięzca programu „Twoja twarz brzmi znajomo”, którego singiel „Daj mi znać” pokrył się niedawno złotem, a kolejne, w tym „Niech mówią” i „Na niebie”, podbijają listy przebojów! 23-letni piosenkarz i autor tekstów wystąpi w Jurajskiej również z godzinnym koncertem.
Nie są to jednak jedyne atrakcje, jakie przygotowano. W piątek już od godziny 15.00 będzie można obejrzeć mini-koncerty przygotowane przez dzieci ze Szkoły Muzycznej Yamaha w Częstochowie. O 16.30 Jurajską opanują natomiast influencerzy: Ciapur, Sebastian Kowalczyk, Kinga Kostrzewa, polka oraz Maksim Litokhin.
Na widzów czeka głośny TIKSHOW, wydarzenie, w ramach którego będzie można lepiej poznać twórców internetowych, a także wziąć udział w „Battle Video”, czyli bitwie na filmiki stworzone razem z influencerami. Ponadto nie zabraknie Q&A z gwiazdami internetu, warsztatów tanecznych z Sebastianem Kowalczykiem oraz występu polki.
Także sobota upłynie nie tylko na koncercie Oskara Cymsa. Już o 11.00. będzie można zobaczyć pokazy najnowszych kolekcji oraz trendów w makijażu. Szykuje się też spotkanie ze stylistką Eweliną Rydzyńską. Modowym akcentem będą również porady dotyczące stylu, pielęgnacji czy jogi twarzy, jakie udzielą ekspertki: Anna Jabłońska, Matylda Bojda, Sylwia Kanclerz i Zuzanna Kasztelan związane z Jurajskim Spotkaniem Kobiet.
Na swoje urodziny galeria szykuje także kilka odsłon taneczno-akrobatycznego show. Popisy tancerzy i tancerek z Centrum Nauki Tańca „SNAKE DANCE” w Częstochowie będzie można oglądać już o godz. 13.30. Nie zabraknie sporej dawki m.in. hip-hopu, bachaty, brak dance, a nawet akrobatyki. Tradycyjnie pojawią się też konkursy, w których będzie można zdobyć cenne nagrody.
Wstęp na wydarzenia odbywające się w ramach 14. urodzin Galerii Jurajskiej jest bezpłatny!

Enej z napisem LOVE. To nowa trasa zespołu

BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...

"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju
Gwiazdy

Krzysztof Skórzyński: Dla mnie Wielkanoc ma wymiar symboliczny i duchowy. Podczas przygotowań w kuchni ja jestem od wykonywania poleceń córki
Gospodarz programu „Dzień Dobry TVN” lubi celebrować Wielkanoc w dużym, rodzinnym gronie. Z ekscytacją czeka więc na te świąteczne dni i zapowiada, że w tym czasie nie stroni również od obowiązków w kuchni. Co prawda szefują w niej panie, ale on dwoi się i troi, by pomóc jak najwięcej. Krzysztof Skórzyński zapewnia, że w menu oczywiście nie zabraknie „królowej” świątecznego stołu – tradycyjnej sałatki jarzynowej, a on będzie miał duży udział w jej przygotowaniu.
Medycyna
Polscy naukowcy rozwijają technologię hodowania bionicznej trzustki. Może ona rozwiązać problem cukrzycy insulinozależnej

Zespół polskich naukowców rozwija technologię hodowania bionicznej trzustki, którą będzie można wszczepiać pacjentom kwalifikowanym obecnie do przeszczepu od zmarłego dawcy. Taka procedura jest stosowana w najcięższych przypadkach cukrzycy typu 1, a niekiedy również w cukrzycy typu 2. Badacze, tworząc innowacyjną metodę leczenia dołożyli starań, by rozwiązać ryzyko najgroźniejszego powikłania, jakim jest odrzucenie wszczepianego narządu poprzez wykrzepianie. Do zbudowania narządu będą wykorzystywane komórki pacjenta, więc układ immunologiczny nie powinien odczytywać go jako obcy.
Prawo
400 gmin w Polsce nie ma na swoim terenie apteki i sytuacja co roku się pogarsza. Samorządowcy apelują o zmiany w prawie

W ciągu ostatnich kilku lat, od wejścia w życie przepisów Apteka dla Aptekarza, zamknięto ponad 2,2 tys. aptek w Polsce, a około 400 gmin nie posiada na swoim terenie apteki. Trzech na pięciu Polaków, aby kupić leki, musi się udać po nie do innej miejscowości. Sygnatariusze listu otwartego do minister zdrowia przygotowanego przez Koalicję „Na pomoc niesamodzielnym” apelują o zmianę priorytetów w legislacji dotyczącej rynku aptek. Wzywają też do podjęcia systemowych działań przeciwdziałających wykluczeniu zdrowotnemu ze względu na miejsce zamieszkania.