W dniu premiery albumu „BRUT” Brodka spotka się z fanami online
Po pięciu latach od wydania ostatniego krążka, „Clashes”, Brodka powraca z nowym, wyczekiwanym albumem studyjnym. Piąta płyta zatytułowana „BRUT”, promowana singlami „Game Change” i „Hey Man”, trafi do sprzedaży i na serwisy streamingowe już 28 maja. Z tej okazji artystka weźmie udział w wirtualnym spotkaniu z cyklu Premiera online, podczas którego odpowie na pytania fanów i zdradzi kulisy nagrywania nowego materiału.
Brodka – wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, reżyserka klipów, artystka wszechstronna. Każde premierowe wydawnictwo doprowadza do perfekcji, przywiązując wagę do najmniejszych detali. Jej nowy album to nie tylko dawka nietuzinkowych brzmień, lecz prawdziwe, wielowymiarowe wydarzenie, łączące warstwę muzyczną, tekstową i wizualną, która od lat jest znakiem rozpoznawczym w twórczości Brodki.
Na płytę „BRUT” fani bezkompromisowej artystki musieli czekać aż pięć lat. 28 maja, w dniu premiery albumu, będą mieli szansę zapytać Brodkę o jej inspiracje i doświadczenia związane z pracą nad materiałem. Interaktywne spotkanie w ramach cyklu Premiera online rozpocznie się o godz. 20:00 i będzie transmitowane na stronie Facebook.com/empikcom. Rozmowę, tłumaczoną także na język migowy, poprowadzi Agnieszka Szydłowska. Internauci będą mieli możliwość zadawania pytań w komentarzach pod streamingiem.
Kolejna metamorfoza Brodki
W londyńskim Flesh & Bone Studios, pod okiem producenta Oliego Baystona powstał eksperymentalny materiał, napędzany klasyczną sekcją rytmiczną, w którym pobrzmiewają echa punk rocka, trip hopu czy grunge’u. Płyta „BRUT” przepełniona jest powidokami z przeszłości i tęsknotą do lat 90., w odważnym i nowoczesnym wydaniu. Artystka sięgnęła także po ludowe okaryny, piszczałki i dudy, które tym razem sampluje, tworząc z nich nowe instrumenty o niekończącej się skali.
W warstwie tekstowej Brodka otwiera dyskusję między innymi na temat roli płci. Śmiało mierzy się ze stereotypami narzuconymi przez społeczeństwo, wyraża potrzebę wyjścia z utartych konwenansów i tworzy figurę łączącą elementy kobiecości i męskości. Na okładce albumu artystka umieściła swoją archiwalną fotografię, związaną z treścią płyty i dopełniającą całą opowieść.
– Widzicie mnie w wieku lat 5, kiedy fakt bycia kobietą nie miał jeszcze żadnego znaczenia. Był to czas niewinności i beztroski, ale także nieświadomości przyszłych oczekiwań, które społeczeństwo nakłada na kobiety. Wąż, który mnie oplata symbolizuje pokusy, grzechy, czy tak jak na tym zdjęciu, wszystko to, co może czekać na tę dziewczynkę w przyszłości. I właśnie to zderzenie wydało mi się szczególnie ciekawe– komentuje Brodka.
Na wirtualne spotkanie z artystką 28 maja o godz. 20:00 zaprasza Empik wraz z PIAS Records, Kayax i Mystic Production. Patronem cyklu Premiera online jest mBank.
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.