Komunikaty PR

Wielki finał „Dźwięków Wisły” w Ciechocinku

2022-08-20  |  10:00
Biuro prasowe

Pięć dni pełnych muzycznych wrażeń i doznań, podczas których dwanaścioro członków jury wybrało spośród prawie 100 uczestników z 15 krajów najlepszych wokalistów w dwóch konkursach festiwalu Vistula Sounds: piosenki międzynarodowej i polskiej. W koncercie galowym, który odbył się 19 sierpnia br. w ponad stuletniej Muszli Koncertowej zlokalizowanej w ciechocińskim Parku Zdrojowym udział wzięli wyróżnieni, laureaci oraz zdobywcy Grand Prix. To najważniejsze wyróżnienie przypadło w udziale polskim uczestnikom: duetowi DUO Performance w konkursie piosenki międzynarodowej za porywające wykonanie wielkiego hitu „Time to Say Goodbye”, a także młodej wokalistce, Julii Rydelek, za liryczną prezentację utworu „Tańczące Eurydyki”. Koncert galowy nastrojowym utworem „Besame Mucho” otworzyła przewodnicząca międzynarodowego jury, Grażyna Brodzińska. Następnie na scenie pojawiły się kolejne członkini jury: charyzmatyczna Illaria z Ukrainy oraz zachwycająca Aldegunda z Litwy. Kolejne występy zarezerwowane były dla wyróżnionych i nagrodzonych, a wydarzenie zamknął swoim występem ormiański artysta Sar Sargsyan – organizator festiwalu.

Zapowiadany jako jedno z ciekawszych wydarzeń muzycznych tegorocznego lata festiwal Vistula Sounds w Ciechocinku spełnił składane obietnice. Do konkursów piosenki międzynarodowej i polskiej zgłosiło się prawie 100 osób z 15 krajów, w tym z Polski oraz wielu krajów europejskich, a także Armenii. Międzynarodowe jury pod przewodnictwem śpiewaczki operowej i operetkowej Grażyny Brodzińskiej składało się z muzyków, wokalistów i muzycznych autorytetów z Polski oraz innych krajów. Wśród nich znalazły się takie osoby jak Jarosław Wasik, wokalista i dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Joanna Zagdańska, wokalistka jazzowa i pedagog muzyczny, Janusz Kruciński, wokalista musicalowy oraz Sławomir Małecki, jeden z najlepszych polskich gitarzystów i rodowity ciechocinianin. Spoza Polski członkami jury byli także Illaria z Ukrainy, Aldegunda z Litwy, Veronika Yanovskaya z Białorusi, Anna Poghosyan z Armenii, Rossi Yordanova z Bułgarii, Claire McCartin z Malty oraz Mitya Effterman z Mołdawii

Festiwal rozpoczął się w dniu 15 sierpnia br. od elektryzującego koncertu otwarcia, w którym zaprezentowali się wokaliści – członkowie jury, w tym: Illaria, Aldegunda, Veronika Yanovskaya, Jarosław Wasik, Lusine Kchozyan, wokalistka jazzowa z Armenii, a także pomysłodawca i organizator wydarzenia, ormiański baryton pracujący i mieszkający w Polsce – Sar Sargsyan. W trakcie kolejnych dwóch dni jury przesłuchało 90 utworów w konkursie międzynarodowym oraz 54 utwory w konkursie polskim – łącznie 144 wykonania.

– Zadanie, jakie stało przed jury było gigantycznym wyzwaniem, ponieważ poziom artystyczny wykonawców okazał się niezwykle wysoki, więc żywiołowe dyskusje jury trwały do późnych godzin nocnych. Spośród tak dużej grupy osób w różnych kategoriach wiekowych musieliśmy jednak wyłonić najlepszych i to się udało – powiedziała przewodnicząca jury, Grażyna Brodzińska. – Cieszę się, że mogłam wziąć udział w tej międzynarodowej imprezie, która zapewniła nam wszystkim okazję do posłuchania ciekawych głosów – dodała Grażyna Brodzińska.

W konkursie międzynarodowym I miejsca przypadły w udziale Ani Margaryan z Armenii, Žemynie Palionytė z Belgii, Lorze Stanimirovej Kurudzhievej z Bułgarii oraz DUO Performance z Polski. Grand Prix zdobył ten ostatni duet w składzie Monika Biederman-Pers oraz Piotr Karzełek, którzy fenomenalnie zaprezentowali znany i popularny, aczkolwiek niezwykle trudny do wykonania przebój Andrei Bocellego – „Time to Say Goodbye / Con te partiro”. W konkursie polskiej piosenki zwycięzcami okazali się Zlata Dziunka z Ukrainy, a także Mateusz Subocz, Mirek Gotfryd i Julia Rydelek – wszyscy z Polski. Ostatnia z wymienionych zdobyła Grand Prix za delikatne i romantyczne wykonanie przeboju Anny German „Tańczące Eurydyki”. Mateusz Subocz uzyskał dodatkowo specjalne wyróżnienie w postaci nagrody wojewody kujawsko-pomorskiego. 

– Jestem zachwycony tym wydarzeniem – spełniło wszystkie pokładane w nim nadzieje. Pierwsza edycja każdego przedsięwzięcia muzycznego jest zazwyczaj trudna i obarczona ryzykiem, ale nasza determinacja przyniosła efekty – powiedział Sar Sargsyan, dyrektor artystyczny odpowiedzialny za organizację wydarzenia. – Z doświadczenia wiem, że tego typu imprezy są bardzo oczekiwane zarówno przez uczestników, którzy chcą się sprawdzić w konkurencji, ale też odbiorców, którzy dzięki takim spotkaniom mają okazję poznać nowe głosy i przeboje oraz obserwować narodziny kolejnych gwiazd estrady. Przeprowadzane lokalnie rozmowy wskazują, że Ciechocinek docenił nasze starania – chcemy, aby Vistula Sounds stało się imprezą coroczną o stale rosnącym zasięgu międzynarodowym z udziałem uczestników polskich i zagranicznych. Dzięki temu będziemy mogli promować nasz kraj, polską kulturę i tradycję wśród polskich oraz zagranicznych gości – dodał Sar Sargsyan.

Oprócz konkursu wokalnego przeznaczonego dla uczestników walczących o nagrody, publiczność miała okazję bez dodatkowych opłat wziąć udział w uroczystym koncercie otwarcia, koncercie piosenki szantowej, koncercie galowym laureatów, uroczystej ceremonii wręczenia nagród oraz licznych wydarzeniach towarzyszących. Położony poza dużymi centrami kulturalnymi Ciechocinek dysponuje znakomitymi warunkami infrastrukturalnymi i przyrodniczymi do realizacji przedsięwzięć muzycznych, z których większość zdążyła już przejść do historii.

Festiwal Vistula Sounds został objęty honorowymi patronatami, w tym wojewody kujawsko-pomorskiego, marszałka kujawsko-pomorskiego, starosty aleksandrowskiego i przewodniczącego rady miejskiej w Ciechocinku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Nadszedł czas, aby pomyśleć o niezapomnianych rodzinnych wakacjach w Türkiye Biuro prasowe
2024-04-25 | 15:30

Nadszedł czas, aby pomyśleć o niezapomnianych rodzinnych wakacjach w Türkiye

Turkusowe wybrzeża, rozciągające się od Morza Śródziemnego po Morze Egejskie, to jeden z najpiękniejszych krajobrazów Türkiye (Turcji). Słońce świeci tutaj
Muzyka Plenerowa scena muzyki elektronicznej podczas AIR MOTO SHOW
2024-04-24 | 20:30

Plenerowa scena muzyki elektronicznej podczas AIR MOTO SHOW

Pilskie lotnisko przygotowuje się na kolejną niezwykłą majówkę! AIR MOTO SHOW 2024, największe w Wielkopolsce wydarzenie motorsportowe i lotnicze, zaprasza wszystkich
Muzyka Koncerty szantowe z widokiem na morze ale 130 metrów nad ziemią
2024-04-23 | 07:50

Koncerty szantowe z widokiem na morze ale 130 metrów nad ziemią

Link onedrive: https://1drv.ms/f/s!Ak6vnk2kpo84jM08ILE9K8FzSptHbw?e=q4nyIX Wetransfer: https://we.tl/t-YbQRDVClXF    Koncerty szantowe z widokiem na morze

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Rodziny zastępcze w kryzysie z powodu braku odpowiedniego wsparcia państwa. Zespoły robocze pracują nad wypracowaniem nowych przepisów

Na koniec 2022 roku w pieczy zastępczej przebywało 72,8 tys. dzieci, przy czym nieco ponad 56 tys. w pieczy rodzinnej. Od 2020 roku wzrasta ogólna liczba wychowanków placówek opiekuńczo-wychowawczych kosztem rodzin zastępczych, których jest coraz mniej. – Problemem jest niedofinansowanie całego systemu, brakuje też wsparcia i szkoleń dla rodziców – podkreśla Agnieszka Smarzyńska, prezeska Fundacji Happy Kids. Powołane niedawno przez resort polityki społecznej zespoły robocze mają wypracować nowe rozwiązania, które zapobiegną kryzysowi w pieczy zastępczej w Polsce.

Film

Julia Kamińska: Najnowszy singiel pokazuje moje drugie, wulgarne oblicze. Nie chcę się już bać, tylko móc wreszcie wyrażać siebie nawet w bardzo odważnych tekstach

Wokalistka podkreśla, że poprzez utwór „Dobrze się mamy MSNR” chciała zaprezentować odbiorcom nieco inne oblicze niż to, które znają z jej dotychczasowych projektów zawodowych. Niektórych jej nowa odsłona zaskoczyła, a nawet zbulwersowała. Julia Kamińska nie boi się jednak krytyki i również w swojej twórczości chce podejmować tematy trudne i kontrowersyjne. A już w maju ukaże się jej debiutancka płyta. Jesienią natomiast artystka zamierza wyruszyć w trasę koncertową właśnie z piosenkami z tego albumu.

Gwiazdy

Joanna Jędrzejczyk: Przygotowuję się do udziału w stand-upach. Będę miała 30 występów i spróbuję rozśmieszyć gości swoimi historiami

Na pewien czas zawodniczka MMA zamienia ring na scenę i dołącza do stand-upowego teamu. Czeka ją 30 występów, do których musi się solidnie przygotować, by zaciekawić widzów i porwać ich do wspólnej zabawy. Joanna Jędrzejczyk ma nadzieję, że sprawdzi się w roli stand-uperki, a jeśli nawet zdarzą się jej jakieś potknięcia, to nie zamierza się poddawać, bo przecież to dopiero jej pierwszy taki projekt, a trening czyni mistrza, zarówno w sporcie, jak i w aktorstwie.