Komunikaty PR

Wounded Stork Origami

2021-04-13  |  11:00
Biuro prasowe

Debiut Przemysława Kupidury – polskiego kompozytora i wokalisty, a zarazem inżyniera, geodety i profesora nadzwyczajnego Politechniki Warszawskiej.

 

W ramach szeroko pojętej muzyki alternatywnej Kupidura eksperymentuje z nowymi brzmieniami, nieustannie poszukuje niebanalnych harmonii, zmian i dynamiki.

 

Jak sam mówi:

Uwielbiam tworzyć muzykę: wymyślać melodie, ubierać ją w harmonię, aranżować. Potem pracować przy produkcji, brzmieniu. Chęć podzielenia się z innymi tą muzyką jest naturalnym krokiem do przodu. Płyta – jako zamknięty zbiór utworów – powstała z chęci, właśnie, domknięcia jakiegoś etapu. Poza tym muzycznie wychowywałem się w kulcie płyty – przedmiotu, najpierw winylowej, potem CD (po drodze była jeszcze kaseta). Więc chciałem czegoś, co mógłbym zakląć w fizycznej postaci. Ale same nagrania biorą się z potrzeby tworzenia, a potem dzielenia się tym z innymi.

 

Prywatnie natomiast jest umysłem wyjątkowo ścisłym, specjalizującym się w takich zagadnieniach jak teledetekcja, cyfrowe przetwarzanie obrazów i systemy informacji geograficznej, o których napisał i wydał kilka książek.

 

Poniżej znajduje się link do teledysku do utworu "Origami" z dostępnej od 19 marca płyty "Wounded Stork Origami", która jest do nabycia poprzez wszystkie wiodące platformy - m.in. Spotify, iTunes Store, Apple Music, Tidal, Amazon Music czy Deezer.

https://www.youtube.com/watch?v=4qlq4x85-_g

Cała płyta dostępna jest m.in. tutaj:

http://www.soundline.biz/PrzemyslawKupiduraWoundedStorkOrigami

Więcej informacji znajduje się na fanpage'u muzyka https://www.facebook.com/kupidurakompozytor

 

 

 

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków Biuro prasowe
2024-07-02 | 08:08

Open’er, Jarocin, a może Od Nowa? Najciekawsze festiwale muzyczne według Polaków

Wakacje kojarzą nam się z muzyką na żywo. Świadczy o tym fakt, że za najciekawsze letnie wydarzenia uznajemy właśnie koncerty i festiwale muzyczne. Blisko połowa z nas uczestniczyła w
Muzyka Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!
2024-06-28 | 10:10

Refresh romansuje z Lady Pank? Sprawdź to!

Refresh (DJ i producent) po spektakularnym sukcesie remake’u megahitu „Nic nie może wiecznie trwać” konsekwentnie odświeża kolejnego evergreen’a! Tym razem nowe życie
Muzyka Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.
2024-06-27 | 14:00

Postęp grupa z bangerem tych wakacji! Sprawdź singiel „Złap mnie”.

Do sieci trafił właśnie pierwszy singiel zapowiadający materiał kolektywu Postęp Grupa. „Złap mnie” to pełen energii kawałek w humorystyczny sposób poruszający wątek

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Ochrona środowiska

Rośnie liczba producentów ekologicznych zarówno w Polsce, jak i innych krajach Unii. Wciąż jednak jest to ułamek produkcji rolnej

Rolnictwo i hodowla zwierząt to jedna z głównych przyczyn wycinki lasów na świecie, utraty bioróżnorodności i największy emitent metanu. Sektor ten pochłania ogromne zasoby wody i odpowiada w dużym stopniu za zanieczyszczenie gleby. Ekspansja rolnictwa przyczynia się więc do zmian klimatu, a jednocześnie sektor boleśnie odczuwa ich skutki, co odbija się na produkcji rolnej. Zdaniem naukowców transformacja ekologiczna rolnictwa jest dziś koniecznością w walce z postępującymi niekorzystnymi zmianami klimatycznymi.

Ochrona środowiska

Radykalne formy protestów klimatycznych mogą mieć wpływ na spadek poparcia społecznego dla działań na rzecz klimatu. Najmniej akceptowalne blokady dróg czy niszczenie obrazów

Aktywiści klimatyczni coraz częściej wykorzystują pokojowe nieposłuszeństwo obywatelskie, aby podnieść ekologiczną świadomość społeczeństwa. Badania przeprowadzone przez naukowców z Uniwersytetu George’a Masona wykazały, że niektóre z ich działań, jak np. marsze i protesty okupacyjne, są postrzegane jako bardziej akceptowalne niż na przykład blokady dróg czy niszczenie obrazów. To sugeruje, że forma protestu może więc wpłynąć na to, jak bardzo ludzie popierają postulaty głoszone przez protestujących, ale wymaga to dalszych badań.