Wounded Stork Origami
Debiut Przemysława Kupidury – polskiego kompozytora i wokalisty, a zarazem inżyniera, geodety i profesora nadzwyczajnego Politechniki Warszawskiej.
W ramach szeroko pojętej muzyki alternatywnej Kupidura eksperymentuje z nowymi brzmieniami, nieustannie poszukuje niebanalnych harmonii, zmian i dynamiki.
Jak sam mówi:
Uwielbiam tworzyć muzykę: wymyślać melodie, ubierać ją w harmonię, aranżować. Potem pracować przy produkcji, brzmieniu. Chęć podzielenia się z innymi tą muzyką jest naturalnym krokiem do przodu. Płyta – jako zamknięty zbiór utworów – powstała z chęci, właśnie, domknięcia jakiegoś etapu. Poza tym muzycznie wychowywałem się w kulcie płyty – przedmiotu, najpierw winylowej, potem CD (po drodze była jeszcze kaseta). Więc chciałem czegoś, co mógłbym zakląć w fizycznej postaci. Ale same nagrania biorą się z potrzeby tworzenia, a potem dzielenia się tym z innymi.
Prywatnie natomiast jest umysłem wyjątkowo ścisłym, specjalizującym się w takich zagadnieniach jak teledetekcja, cyfrowe przetwarzanie obrazów i systemy informacji geograficznej, o których napisał i wydał kilka książek.
Poniżej znajduje się link do teledysku do utworu "Origami" z dostępnej od 19 marca płyty "Wounded Stork Origami", która jest do nabycia poprzez wszystkie wiodące platformy - m.in. Spotify, iTunes Store, Apple Music, Tidal, Amazon Music czy Deezer.
https://www.youtube.com/watch?v=4qlq4x85-_g
Cała płyta dostępna jest m.in. tutaj:
http://www.soundline.biz/PrzemyslawKupiduraWoundedStorkOrigami
Więcej informacji znajduje się na fanpage'u muzyka https://www.facebook.com/kupidurakompozytor
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.