Wounded Stork Origami
Debiut Przemysława Kupidury – polskiego kompozytora i wokalisty, a zarazem inżyniera, geodety i profesora nadzwyczajnego Politechniki Warszawskiej.
W ramach szeroko pojętej muzyki alternatywnej Kupidura eksperymentuje z nowymi brzmieniami, nieustannie poszukuje niebanalnych harmonii, zmian i dynamiki.
Jak sam mówi:
Uwielbiam tworzyć muzykę: wymyślać melodie, ubierać ją w harmonię, aranżować. Potem pracować przy produkcji, brzmieniu. Chęć podzielenia się z innymi tą muzyką jest naturalnym krokiem do przodu. Płyta – jako zamknięty zbiór utworów – powstała z chęci, właśnie, domknięcia jakiegoś etapu. Poza tym muzycznie wychowywałem się w kulcie płyty – przedmiotu, najpierw winylowej, potem CD (po drodze była jeszcze kaseta). Więc chciałem czegoś, co mógłbym zakląć w fizycznej postaci. Ale same nagrania biorą się z potrzeby tworzenia, a potem dzielenia się tym z innymi.
Prywatnie natomiast jest umysłem wyjątkowo ścisłym, specjalizującym się w takich zagadnieniach jak teledetekcja, cyfrowe przetwarzanie obrazów i systemy informacji geograficznej, o których napisał i wydał kilka książek.
Poniżej znajduje się link do teledysku do utworu "Origami" z dostępnej od 19 marca płyty "Wounded Stork Origami", która jest do nabycia poprzez wszystkie wiodące platformy - m.in. Spotify, iTunes Store, Apple Music, Tidal, Amazon Music czy Deezer.
https://www.youtube.com/watch?v=4qlq4x85-_g
Cała płyta dostępna jest m.in. tutaj:
http://www.soundline.biz/PrzemyslawKupiduraWoundedStorkOrigami
Więcej informacji znajduje się na fanpage'u muzyka https://www.facebook.com/kupidurakompozytor
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.