Wrocław zagrał z okazji Dnia Europy
Pięć punktów w centrum miasta, dziesięć zespołów muzycznych i setki spacerowiczów, którzy wzięli udział w koncertach zorganizowanych przez Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej. W Dniu Europy za witrynami znanych lokali wystąpili dla mieszkańców m.in. Alicja Janosz, Bartek Niebielecki, Beskres dj set by KAMP!, zespół flamenco Anny Patkiewicz i folkowy Balkan Quartet.
Mimo funkcjonujących obostrzeń, Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej znalazły sposób, by wspólnie z lokalną społecznością uczcić przypadający 9 maja Dzień Europy. Koncerty na żywo w centrum miasta cieszyły się dużym zainteresowaniem słuchaczy.
Świętowanie za szybami
W przestrzeni lokali Barbara, Karavan, Słodowa (Concordia Design Hub), galerii DIZAJN BWA WROCŁAW i kina Nowe Horyzonty wystąpili lokalni artyści, którzy – w trosce o zachowanie reżimu sanitarnego – zagrali dla publiczności zza szyb. Choć tegoroczne świętowanie przybrało niestandardową formułę, wśród spacerowiczów nie zabrakło entuzjastów dobrych brzmień, którzy – mimo bariery w postaci witryn – mogli poczuć się jak na najlepszym muzycznym festiwalu.
- Z niemałą nostalgią wspominamy miejskie koncerty i inicjatywy, w których wszyscy mieszkańcy mogli brać udział bez żadnych ograniczeń. Brakuje nam społecznej integracji i wspólnego celebrowania dni takich jak ten. A jest, co świętować – Dzień Europy, który obchodzimy 9 maja, to radosne święto wszystkich Europejczyków. Tym bardziej cieszę się, że znaleźliśmy nietypowy sposób, by podarować wrocławianom odrobinę normalności i solidną porcję świetnej muzyki - mówi Leszek Gaś, szef Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu.
Biuro Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu oraz Przedstawicielstwo Regionalne Komisji Europejskiej corocznie inicjują z okazji Dnia Europy aktywności w przestrzeni miejskiej. W poprzednich latach mieszkańcy miasta mogli 9 maja wspólnie świętować podczas pikników zorganizowanych w przestrzeni Parku Staromiejskiego: – Mam ogromną nadzieję, że przyszłoroczny Dzień Europy będziemy mogli świętować wszyscy razem, prawdziwie europejsko i bez żadnych ograniczeń – podsumowuje Leszek Gaś.
BNDK wspiera Oasis w powrocie na scenę...
"Święta cały rok" - Czadoman w duecie z Ciocią Agą
Łódź bez makijażu w debiutanckiej płycie Wolnych Bałut
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Finanse
Zbiórki internetowe przestały się już kojarzyć wyłącznie z finansowaniem leczenia. Ludzie zbierają także na podstawowe potrzeby i realizację marzeń
Połowa Polaków wspiera zbiórki charytatywne online – wynika z raportu przygotowanego przez SW Research dla Allegro. Najczęściej przekazujemy datki na pomoc humanitarną związaną z kataklizmami, wsparcie chorych, pomoc dzieciom czy zwierzętom. Jeszcze do niedawna zbiórki internetowe kojarzyły się głównie z finansowaniem terapii czy rehabilitacji dla ciężko chorych, ale coraz częściej ludzie zbierają na podstawowe potrzeby, takie jak żywność czy opał na zimę, ale również na realizację marzeń.