Komunikaty PR

Zoni Sessions | muzyka na żywo w nagradzanej restauracji

2020-02-21  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania ZoniMusic ( 0.02 MB )

Już 28 lutego w Zoni startuje inspirowany klimatem speakeasy cykl 4 koncertów – Zoni Sessions. W ostatnie piątki miesiąca wystąpią muzycy – Staszek Plewniak, Madame Jean Pierre, Carmell, Basia Balcer – zamieniając wizytę w restauracji i barze w doświadczenie angażujące wszystkie zmysły. Każdy wieczór ma swoje źródło w jednym z kultowych koktajli – Old Fashioned, Cosmopolitan, Dark’n'Stormy, Margarita. 

Staszek Plewniak, Madame Jean Pierre, Carmell, Basia Balcer – to młodzi artyści, którzy już wyraźnie zaznaczyli swoją obecność na polskiej scenie muzycznej. Ich niebanalne aranżacje i własne kompozycje będą towarzyszyły gościom restauracji i baru Zoni w ostatnie piątki miesiąca. Cykl Zoni Sessions pozwoli w pełni doświadczyć synergii między muzyką, koktajlami a wnętrzem Zoni, uznanej za jedną z 7 najpiękniejszych restauracji na świecie.

Old Fashioned to prawdziwy klasyk, podobno jego recepturę opublikowano już w 1806 roku, choć autorstwo tego koktajlu przypisują sobie także gentlemani z Pendennis Club z Louisville w stanie Kentucky. Wieczór inspirowany Old Fashioned goście Zoni spędzą w towarzystwie Staszka Plewniaka – wokalisty, kompozytora, autora tekstów, który występował w najważniejszych salach koncertowych w Polsce, takich jak NOSPR czy Filharmonia Szczecińska. Podczas inicjującego cykl Zoni Sessions lutowego występu zaśpiewa m.in. hity Franka Sinatry i popularne standardy, takie jak „Fly me to the Moon”. Marcowa odsłona cyklu odbędzie się pod znakiem Cosmopolitan. Koktajl o tej nazwie pojawia się w barmańskiej historii na początku XX wieku, ale w wersji jaką wszyscy znają funkcjonuje od lat 80. Swoją ogromną popularność zawdzięcza oczywiście serialowi „Sex w wielkim mieście”, w którym był najczęściej pitym drinkiem przez Carrie Bradshaw i jej koleżanki. W ten klimat wprowadzi gości Madame Jean Pierre. Koncertująca w całej Polsce grupa ze względu na ciepłe i pełne emocji kompozycje swoją muzykę określa mianem warm jazzu. Z kolei kwietniowy koncert będzie odwoływał się do pochodzącego z Bermudów koktajlu Dark’n'Stormy, którego głównym składnikiem jest rum. Zadziorny charakter tego alkoholu z łagodnością łączy w swojej muzyce Carmell, która była finalistką polskich preselekcji do Eurowizji w 2017 roku. Ostatnia, majowa odsłona cyklu Zoni Sessions została zainspirowana Margaritą. O jej powstaniu krąży wiele legend. Według tej najbardziej romantycznej koktajl stworzył w 1938 roku dla mającej alergie na wiele alkoholi broadwayowskiej aktorki Marjorie King, Carlos „Danny” Herrera w swojej restauracji Rancho La Gloria położonej gdzieś między meksykańskimi miastami Tijuana i Rosarito. W świat latynoamerykańskiego jazzu gości Zoni przeniesie Basia Balcer, w której twórczości słychać inspiracje z odległych zakątków świata. Basia wykona utwory m.in. z kultowej płyty „Amor” Eydie Gormé. Na każde z wydarzeń bar Zoni przygotowuje specjalne koktajle w limitowanej edycji będące nawiązaniem do klasyków służących za inspirację dla danej odsłony cyklu Zoni Sessions.

Bar Zoni usytuowany w miejscu będącym hołdem dla tradycji polskiego gorzelnictwa – dawnej Warszawskiej Wytwórni Wódek „Koneser” – jest przestrzenią, w której najwyższej klasy sztuka barmańska spotyka się z wyjątkową kuchnią oraz unikatowym designem. Dopracowane w każdym detalu wnętrze, w którym drewno ze starych beczek do przechowywania alkoholu posłużyło za materiał do stworzenia podłogi i 14-metrowego blatu baru, a niecodzienną ozdobę stanowią oryginalne XIX-wieczne kotły, tworzy unikatową atmosferę, w której czuć całą historię tego pofabrycznego obiektu. Dopełnia ją sama wódka, której w barze Zoni jest ponad 200 rodzajów, wybór innych alkoholi jest równie szeroki, a wszystkie mogą stać się bazą koktajlu o charakterze wskazanym przez gości. Wnętrze restauracji i baru Zoni zostało uznane za jedno z 7 najpiękniejszych na świecie (konkurs The World Interiors News Awards) oraz otrzymało pierwszą nagrodę European Property Awards w kategorii Leisure Interior.

Cykl Zoni Sessions

28.02., godz. 21:00 – Staszek Plewniak – wokal, Michał Jurkiewicz – piano; wieczór inspirowany koktajlem Old Fashioned

27.03., godz. 21:00 – Madame Jean Pierre w składzie: Joanna Markowska – wokal; Maciej Muszyński – gitara, Jędrzej Łaciak – bas; wieczór inspirowany koktajlem Cosmopolitan

24.04., godz. 21:00 – Carmell – wokal; wieczór inspirowany koktajlem Dark’n’Stormy

29.05., godz. 21:00 – Basia Balcer; wieczór inspirowany koktajlem Margarita

Restauracja Zoni
Centrum Praskie Koneser
Plac Konesera 1, Warszawa
www.zoni.today

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka KONCERT HANI RANI NA ARTE.TV Biuro prasowe
2023-03-29 | 01:00

KONCERT HANI RANI NA ARTE.TV

Polska pianistka Hanna Raniszewska, kryjąca się pod pseudonimem artystycznym Hania Rani, porusza swoją twórczością słuchaczy z całego świata. Jej utwory to połączenie subtelnych
Muzyka Polska szkoła artystyczna w Kanadzie
2023-03-28 | 15:33

Polska szkoła artystyczna w Kanadzie

Wojtek Gawenda to nie tylko znany artysta kabaretowy, aktor, autor tekstów i piosenkarz, ale także człowiek o bardzo bogatym życiorysie, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych.
Muzyka Filip Sterniuk w pełnym emocji Let Me Know
2023-03-15 | 16:00

Filip Sterniuk w pełnym emocji "Let Me Know"

Filip Sterniuk prezentuje singiel „Let Me Know”. Do tego kawałka można tańczyć przez całą noc i ciągle chcieć więcej, a następnie nucić go porankiem w drodze do pracy.

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Farmacja

Chorzy na stwardnienie rozsiane zyskują coraz lepszy dostęp do terapii. Udostępnienie podskórnych form podania leków może zrewolucjonizować ich leczenie i jakość życia

Lekarze wskazują, że zmiany w leczeniu stwardnienia rozsianego (SM) są jednym z największych osiągnięć medycyny w ostatnich latach. Wraz z pojawianiem się kolejnych leków i włączaniem ich do refundacji neurolodzy mają możliwość coraz lepszej personalizacji leczenia uwzględniającej styl i plany życiowe pacjenta. To o tyle istotne, że SM jest chorobą młodych ludzi, aktywnych zawodowo i społecznie, często kobiet, które mają plany macierzyńskie. W tym kontekście istotne jest nie tylko szybkie włączenie leczenia, w tym dobór odpowiedniej terapii w zależności od przebiegu choroby i jej intensywności, ale też zwiększanie dostępności nowych, wygodniejszych form podawania leków.

Edukacja

Czytanie książek już niemowlakom ułatwia im opanowanie języka. Efekty są jeszcze lepsze, jeśli rodzice czytają regularnie

Regularne czytanie książek nawet niemowlętom w wieku poniżej 12 miesięcy ułatwia im opanowanie umiejętności językowych – dowiedli naukowcy z Marshall University School of Medicine. Dotychczas było to potwierdzone u starszych dzieci. Ważna jest jednak systematyczność – rodzice, którzy zobowiązali się czytać jedną książkę dziennie, notowali lepsze postępy językowe swoich pociech. Tymczasem problem opóźnionego rozwoju mowy może dotyczyć nawet 15 proc. polskich dzieci i nie wszystkim udaje się szybko dogonić rówieśników.