#zostańwdomu ze Sky Tower: koncert Łukasza Szubskiego
Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
O muzyce mówi się, że posiada właściwości terapeutyczne – odpręża, poprawia nastrój i pozwala odciąć się od codziennych trosk. W tym trudnym czasie, jaki obecnie przeżywamy, każda inicjatywa wnosząca choć odrobinę optymizmu ma wielkie znaczenie. Już po raz kolejny Sky Tower wspiera swoje najbliższe otoczenie - tym razem zapraszając na muzyczną podróż z Łukaszem Szubskim. Pianista, doskonale znany miłośnikom Festiwalu Brzmień Niebanalnych, zagra specjalny koncert już 17 kwietnia. Wideo-transmisja na fanpage’u Sky Tower rozpocznie się o godz. 18:00.
W najbliższy piątek, specjalnie dla widowni Sky Tower, swój koncert zagra Łukasz Szubski. Ze względu na otaczającą nas sytuację będzie to koncert wirtualny, ale z pewnością dostarczy wielu realnych wzruszeń i emocji, a sam muzyk zaskoczy niejedną nietypową aranżacją. Znakomity pianista ma w swoim bogatym repertuarze kilkaset utworów muzyki filmowej, jazzowej, klasycznej, a także wiele popowych i rockowych hitów. Udział w wydarzeniu będzie świetną okazją do oderwania się od rzeczywistości i relaksu przy dźwiękach fortepianu.
Przypomnijmy, że Łukasz Szubski to absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Artysta od ośmiu lat współpracuje z Filharmonią Śląską, jest laureatem jednych z najważniejszych konkursów, m.in. „Grand Prize Virtuoso” w Londynie czy Giovani Musicisti Premio „Antonio Salieri” we Włoszech. To jednak nie wszystko - gościł także dwukrotnie na scenie w Sky Tower, za każdym razem zachwycając widownię fortepianowymi wariacjami znanych utworów.
Nagranie z domowego koncertu Łukasza Szubskiego będzie można obejrzeć 17 kwietnia od godz. 18:00 na profilu Facebook Sky Tower. Zapraszamy!
Koncert z cyklu Jazz.PL w radiowej Dwójce zagra kwintet Blu/Bry
Technics na Audio Video Show 2024
Giełda winyli w Plejadzie! Każdy meloman znajdzie coś dla siebie!
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Tomasz Tylicki: W programach na żywo jak „Pytanie na śniadanie” niezbędna jest swoboda. Jeżeli scenariusz za dużo by nam narzucał, to byłoby sztywno
Gospodarz „Pytania na śniadanie” przyznaje, że niezwykle ważne jest dla niego tworzenie w studiu odpowiedniej atmosfery, co w efekcie przekłada się na wrażenia widzów. Kiedy bowiem prowadzący czują się swobodnie i komfortowo, to wzrasta jakość programu, a ci, którzy zasiadają przed telewizorami, nie mają powodu, by zmienić kanał na inny. Dlatego też Tomasz Tylicki czasem pozwala sobie na drobne odstępstwa od scenariusza i swoim niestandardowym zachowaniem zaskarbia sobie sympatię oglądających.
Problemy społeczne
W Polsce rodzi się najmniej dzieci w historii pomiarów. Duże znaczenie mają różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn oraz rynek pracy
Przez pierwsze trzy kwartały 2024 roku w Polsce urodziło się 192 tys. dzieci. To najmniej od zakończenia drugiej wojny światowej. Wskaźnik dzietności spadł do dramatycznie niskiego poziomu, a coraz mniej osób decyduje się na powiększenie rodziny. Wiele barier dotyczy kwestii finansowych. To m.in. trudna sytuacja mieszkaniowa, warunki na rynku pracy, np. zatrudnianie młodych dorosłych na czas określony, ale też różnice w wykształceniu kobiet i mężczyzn.
Film
Cezary Pazura: Jeżeli robię żart podczas kręcenia komedii i nikt na planie się nie śmieje, to trzeba go zmienić. Pierwsze wrażenie ekipy mówi mi najwięcej
Aktor wskazuje na dwa różne podejścia do produkcji komedii. Z jednej strony istnieje bowiem przekonanie, że dobra zabawa podczas kręcenia filmu nie gwarantuje jego końcowego sukcesu, on sam woli jednak postrzegać ekipę jako swoich pierwszych widzów i recenzentów. Cezary Pazura zaznacza też, że struktura komedii jest niezwykle delikatna. Nie chodzi w niej bowiem tylko o sam żart, ale także o zgodność wszystkich elementów – od tempa wypowiedzi, przez emocje na ekranie, po reakcje widowni.