Komunikaty PR

Na co zwrócić uwagę wybierając czapkę dla dziecka?

2021-10-21  |  17:00
Biuro prasowe

Kiedy dni stają się coraz chłodniejsze, nadchodzi czas, żeby sięgnąć po czapki, które zapewnią naszym pociechom odpowiedni komfort termiczny. Przeczytaj, na co zwrócić uwagę podczas zakupu nakrycia głowy dla dziecka i poznaj najnowsze trendy!

Jesień to pora roku, kiedy szczególnie łatwo jest o przeziębienie czy grypę. Zmienna pogoda, mroźne poranki i pluchy, sprawiają, że powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na to, w co ubrane jest nasze dziecko. Poza cieplejszą kurtką i nieprzemakalnymi butami, w jego garderobie powinna się znaleźć ciepła i odpowiednio dobrana czapka. W poniższym materiale opiszemy, czym kierować się podczas wyboru okrycia głowy, które zapewni maluchowi wygodę i komfort termiczny, a jednocześnie będzie modne i przekona go, że noszenie czapek może być fajne.

Rozmiar

Podczas wyboru czapki dziecięcej nie warto kierować się wyłącznie wiekiem. Najlepiej zmierzyć obwód głowy naszej pociechy w centymetrach i według tej miary znaleźć odpowiedni rozmiar. Obwód mierzymy centymetrem krawieckim od czoła, za uszami, aż do karku. Jeśli po pomiarze otrzymamy wynik pośredni, najlepiej wybrać większą czapkę. Pamiętajmy, że okrycie głowy nie powinno być za ciasne, ponieważ będzie się unosiło podczas aktywności dziecka, natomiast zbyt duże może spadać mu na oczy.

Skład

Czapki powinny być wykonane z dobrej jakości materiałów, przyjaznych dla delikatnej skóry dziecka, najlepiej z tkanin naturalnych lub mieszanek, które zagwarantują maluchowi komfort termiczny, wysoki poziom wygody podczas noszenia i właściwą cyrkulację powietrza. Jedną z tkanin, na które warto zwrócić uwagę jest przędza regenerowana, która powstaje przy użyciu niewielkich ilości tkanin syntetycznych. Materiał ten produkowany jest ze skrawków nowych dzianin bawełnianych, niewykorzystanych do innej produkcji,  które w przeciwnym wypadku były, by poddane utylizacji. Aby przędzy regenerowanej nadać miękkości, sprężystości oraz wytrzymałości dodaje się do niej włókien wiskozy, akrylu i poliestru, dzięki czemu powstaje miękka, przyjemna w dotyku i odpowiednia dla delikatnej skóry dziecka dzianina.

Materiał, z jakiego wykonana jest czapka dla dziecka, to jeden z najważniejszych elementów, na który powinniśmy zwrócić uwagę decydując się na jej zakup. Warto wybrać produkt, który nie tylko wykonany jest odpowiedniej mieszanki, ale posiada również certyfikat jakości, np. Oeko-Tex Standard 100, wydany przez Instytut Włókiennictwa w Łodzi. Poświadcza on wysoką jakość produktów włókienniczych oraz tekstylnych, które mają bezpośrednią styczność ze skórą — komentuje Paulina Żaczyk P.O kierownika Działu Marketingu Grupy CDRL.

Grubość materiału

Kupując czapkę dla dziecka powinniśmy wziąć pod uwagę również grubość materiału, z którego została wykonana. Przy wyborze warto postawić na złoty środek, ponieważ wszystko zależy od pogody za oknem i preferencji dziecka. Jeśli czapka będzie zbyt cienka, nie ogrzeje ona głowy dziecka, natomiast zbyt gruby materiał sprawi, że będzie ona niekomfortowa i maluch, zamiast nosić czapkę na głowie, będzie ją zdejmował, co może przyczynić się do tego, że nabawi się infekcji.

Trendy

Okrycia głowy to niezbędny element jesiennej i zimowej garderoby. Zadbajmy, by nasze dziecko było odpowiednio ubrane podczas spacerów i harców na dworze. Tej jesieni i zimy stawiamy na stonowaną kolorystykę czapek, która przełamana jest zdobieniami w postaci nadruków, barwnych aplikacji, brokatu oraz naszywek. W ofercie Broel nie zabraknie lubianych zwłaszcza przez dziewczynki puszystych pojedynczych oraz podwójnych pomponów.  Wszystkie czapki wykonane są z niezwykłą dbałością o detale oraz konstrukcje. Z łatwością można uzupełnić je o golfy oraz kominy, dzięki czemu uzyskamy modne komplety, które ochronią dziecko przed zimnem.

Czapki i akcesoria dla niemowląt oraz dzieci w wieku przedszkolnym, i szkolnym dostępne są w sklepie internetowym broel.pl.


Broel to marka należąca do spółki CDRL S.A., która od 25 lat tworzy wyjątkowe czapki i akcesoria idealnie dopasowane do potrzeb niemowląt, przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym. Wszystkie produkty powstają w Polsce, a materiały do ich produkcji  zamawiane są od wyselekcjonowanych polskich producentów. Oferta marki dostępna jest w sklepie internetowym broel.pl oraz salonach stacjonarnych Coccodrillo.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Trudne nowego początki – czyli o czym warto pomyśleć w pierwszym okresie macierz Biuro prasowe
2024-09-30 | 17:00

Trudne nowego początki – czyli o czym warto pomyśleć w pierwszym okresie macierz

Narodziny dziecka to jedno z najpiękniejszych, ale i najbardziej wyczerpujących doświadczeń w życiu kobiety. W ferworze opieki nad noworodkiem często trudno pamiętać o własnych
Dziecko Adaptacja pierwszoklasisty okiem ekspertów - poznaj praktyczne wskazówki
2024-09-30 | 16:00

Adaptacja pierwszoklasisty okiem ekspertów - poznaj praktyczne wskazówki

Początek września to dla wielu rodziców czas pełen wyzwań - zwłaszcza dla tych, których dziecko po raz pierwszy przekracza szkolne progi. Związane są one nie tylko z
Dziecko Jak zachęcić, by nie zniechęcić? Dylematy rodziców i potrzeby najmłodszych.
2024-09-30 | 15:45

Jak zachęcić, by nie zniechęcić? Dylematy rodziców i potrzeby najmłodszych.

Jesień nadchodzi wielkimi krokami, a wraz z nią często niechęć, brak siły i motywacji. Zbyt wiele na głowie również prowadzić może do wypalenia i pogorszenia samopoczucia.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Konsument

Z roku na rok rośnie odsetek Polaków segregujących odpady. Nie zawsze jednak robią to prawidłowo [DEPESZA]

Już 97 proc. Polaków deklaruje, że segreguje odpady – wynika z badania SW Research na zlecenie Fundacji ProKarton. To o 5 pkt proc. więcej niż w 2023 roku. Rośnie również świadomość dotycząca recyklingu kartonów do płynnej żywności, a 58 proc. osób deklaruje, że prawidłowo wyrzuca je do żółtego pojemnika. Wciąż jednak pojawiają się wątpliwości co do tego, jak segregować poszczególne odpady do konkretnych pojemników. – Frakcje z poszczególnych pojemników są niekiedy zanieczyszczone innymi odpadami, co utrudnia proces sortowania i obniża jakość surowca do recyklingu – ocenia Łukasz Sosnowski, prezes Fundacji ProKarton.

Konsument

Polacy na bakier z higieną cyfrową. To przekłada się na zdrowie fizyczne i psychiczne, szczególnie młodych

Smartfony, monitory komputera, telewizory podłączone do sieci lub konsoli do gier mogą negatywnie wpływać na zdrowie zarówno fizyczne, jak i psychiczne – twierdzą lekarze. Dodatkowo nadużywanie elektronicznych gadżetów może niekorzystnie wpływać na nawyki żywieniowe. Między innymi z tego powodu coraz więcej mówi się o potrzebie higieny cyfrowej. Jej brak może prowadzić do poważnych konsekwencji.