Komunikaty PR

Najlepsze zdjęcia w Polsce zobaczycie we Wrocławiu. Wystawa Grand Press Photo

2024-02-12  |  11:20
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Poruszające kadry z wojny w Ukrainie. Zdjęcia z sekretnych spotkań w chatce w Karkonoszach. Obraz codziennych zmagań opiekunów osób z niepełnosprawnościami. To tylko wybrane z wielu niezwykłych zdjęć, które można zobaczyć na wystawie Grand Press Photo 2023 we Wrocławiu. Dla wszystkich miłośników fotografii organizowane będą także specjalne warsztaty. Zapisy już ruszyły.

Wystawa ze zdjęciami nagrodzonymi w najbardziej prestiżowym konkursie fotograficznym w Polsce – Grand Press Photo, zawitała do Wrocławia. Do 27 lutego w Magnolia Park można obejrzeć aż 301 niezwykłych kadrów.

 

Co zobaczymy na wystawie Grand Press Photo?

Wystawa składa się z 49 pojedynczych zdjęć, 9 fotoreportaży, 5 projektów dokumentalnych oraz 8 zdjęć pojedynczych i 3 fotoreportaży w kategorii Young Poland. Wszystkie zostały zakwalifikowane do finału prestiżowego konkursu Grand Press Photo, który odbył się w maju 2023 roku.

Wśród 300 kadrów przeważają te z wojny w Ukrainie. To m.in. zdjęcia z Iziumu, pogrążonego w ciemnościach Bachmutu, Kijowa czy z Donbasu. Zobaczymy także niezwykłe ujęcia Michała Siarka dla „The New York Times” z ośrodka Natalii Popovej, gdzie trafiały z linii frontu lwy, tygrysy, niedźwiedzie, gady i egzotyczne ptaki porzucone przez właścicieli.

Zdjęciem, które wzbudziło największe uznanie, a które również zobaczymy w Magnolia Park, jest fotografia zrobiona dla „The Washington Post” przez Wojciecha Grzędzińskiego. Jego kadr przedstawiający młodą kobietę wynoszoną przez ukraińskich ratowników ze bombardowanego budynku mieszkalnego otrzymał tytuł Zdjęcia Roku.

Byłem jurorem w wielu konkursach, ale tak dobrych zdjęć z Ukrainy tam nie mieli – stwierdził podczas obrad jury tegoroczny zwycięzca World Press Photo, Jewhen Małoletka.

Na wystawie zobaczymy także fotoreportaż Damiana Lemańskiego dla „Bloomberga” o pracownikach firmy Wikom, którzy śmieciarkami i szambiarkami przemierzają gminę Korsze i sprzątają ją z odpadów. Będzie można się również przyjrzeć dokładniej życiu Romów z poznańskiego koczowiska czy życiu Jolanty Muszyńskiej opiekującej się 27-letnią córką cierpiącą z powodu porażenia mózgowego. Wystawę można oglądać do 27 lutego na placu eventowym, przy wejściu z ul. Legnickiej, w godzinach otwarcia Magnolia Park.

 

Warsztaty dla miłośników fotografii

W ramach wystawy 22 lutego zorganizowane zostaną bezpłatne warsztaty fotograficzne prowadzone przez Pawła Kosickiego, uznanego polskiego fotografa. Warsztaty są bezpłatne, a rejestracja trwa do 12 lutego na stronie: https://fujifilm-x.com/pl-pl/events/2024/0125_605/.

 

Prestiżowy konkurs i najlepsze zdjęcia

Grand Press Photo, organizowany od 2005 roku, jest najważniejszym w Polsce konkursem przeznaczonym dla osób zajmujących się zawodowo fotografią reporterską. Uczestnikami są fotoreporterzy pracujący w redakcjach prasowych, internetowych, w agencjach fotograficznych i freelancerzy. Prace konkursowe oceniają światowej klasy fachowcy, a co roku przewodniczącym jury, do którego należy decydujący głos przy wyborze nagrodzonych prac, jest laureat World Press Photo.  W 2023 roku był to Konstantinos Tsakalidis, grecki fotograf, laureat m.in. World Press Photo (Europe, Single 2022), Picture of the Year, Siena International Photo Awards i Istanbul Photo Awards. Organizatorem konkursu jest Fundacja Grand Press.

 

Wystawa Olgi Wilson

Równolegle z wystawą Grand Press Photo 2023 w Magnolia Park trwa prezentacja prac Olgi Wilson. Artystka stworzyła serię obrazów, które upamiętniają ofiary rosyjskiej agresji w Ukrainie. Prace te były wystawiane m.in. w centrum handlowym Espacio León w Hiszpanii.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję Biuro prasowe
2025-04-22 | 13:00

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Z okazji Dnia Ziemi marka SodaStream przypomina, że zmiana może zacząć się od jednej decyzji – i jednej butelki wielorazowej. Nowa kampania „Zamień jednorazowe butelki na
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.