Najnowsze dane ze Szpitala Tymczasowego w Warszawie
Ramka PR
Szpital Tymczasowy działający przy ul. Rtm. Witolda Pileckiego 99 w Warszawie od kilkunastu tygodni, zgodnie ze swoim charakterem, przyjmuje wyłącznie pacjentów chorych na COVID-19. Ostatnie dane pokazują niewielki spadek liczby przyjęć a także powolny spadek liczby pacjentów potrzebujących wspomagania oddechowego przy użyciu respiratorów.
Nie zmienia to jednak faktu, że epidemia trwa, na co wskazują statystyki naszego szpitala: w ostatnim tygodniu Szpital Tymczasowy przyjął kolejnych 52 pacjentów, a liczba chorych podłączonych do respiratorów utrzymuje się dobowo powyżej dwudziestu osób.
Powiększająca się obsada wyspecjalizowanej kadry medycznej oraz personelu szpitala zapewnia ciągłą, profesjonalną opiekę chorym na Covid-19. W przyszłości dobrze przygotowany i wyposażony Szpital Tymczasowy może stanowić podstawowe wsparcie dla walki z epidemią, dając możliwość zwalniania poszczególnych oddziałów „covidowych” w innych szpitalach na rzecz świadczenia opieki zdrowotnej pacjentom „niecovidowym”, którym epidemia ograniczyła dostęp do leczenia.
Intensywnie kontynuujemy akcję szczepień – w punkcie szczepień zlokalizowanym przy Szpitalu Tymczasowym w sumie podano już ponad 28 tysięcy dawek szczepionki, w tym drugą dawką zaszczepiono ponad 9 tysięcy osób. Każdego dnia ta liczba wzrasta, dając nadzieję na przyszły powrót do normalności, także w obszarze ochrony zdrowia.
Do personelu Szpitala Tymczasowego płyną wyrazy uznania dla jego wytężonej, pełnej poświęcenia pacjentom pracy, między innymi kierowane jest wsparcie od darczyńców i firm. W ubiegłym tygodniu Nestlé, Raben Logistics Polska oraz Fundacja Lekarze Lekarzom dostarczyły do szpitala produkty spożywcze oraz napoje.
Wszystkim instytucjom i osobom przekazującym wsparcie i pomoc naszemu personelowi serdecznie dziękujemy, doceniając każdy gest uznania i życzliwości dla kadry Szpitala Tymczasowego.
Zapraszamy do śledzenia naszej strony: www.szpitalpoludniowy.com oraz profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/Szpital-Południowy, gdzie na bieżąco informujemy o naszej pracy. Wszelkie pytania prosimy kierować drogą mailową na adres: media@szpitalpoludniowy.com. Staramy się udzielać odpowiedzi najszybciej jak to możliwe.
Kontakt dla mediów: Karina Grygielska, Szpital Południowy – media@szpitalpoludniowy.com
![Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku Biuro prasowe](/files/1666761086/dr-jawor-pacjentka-2_2,w_285,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
![Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji](/files/1666761086/21463-zwop7x1svfnwxws4,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
![Filary pielęgnacji skóry atopowej](/files/_uploaded/glownekonf_616588203,w_169,wo_300,ho_169,r_png,_small.png)
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.