Komunikaty PR

Naturalne wzmocnienie podczas upałów

2021-07-27  |  10:00
Biuro prasowe

Wakacyjny urlop to nie tylko czas relaksu, ale także podejmowania aktywności na świeżym powietrzu. Jak wiadomo, częścią zdrowego stylu życia jest ruch, do którego zachęca dobra pogoda i przerwa od codziennych obowiązków. Do ulubionych destynacji krajowych należą miejscowości górskie oraz nadmorskie. Dbając o dobrą kondycję i zdrową dietę, niezależnie od miejsca wypoczynku, należy pamiętać o właściwym nawodnieniu. Nie tylko podczas upałów. Dbając o nawodnienie, warto sięgać po wodę dobrej jakości – najlepiej alkaliczną z wysokim poziomem pH. Konsumenci doceniają jej pozytywny wpływ m.in. na regenerację organizmu czy kondycję skóry.

Uprawianie sportu oraz regularna aktywność fizyczna ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję oraz zwiększa odporność organizmu. By czerpać przyjemność z ruchu i zwiększać efektywność ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Ta zasada jest szczególnie ważna latem, gdy wysokie temperatury, powodują szybsze wydalanie wody z organizmu wraz z potem.

Powinniśmy świadomie zwracać uwagę na rodzaj i ilość płynów wypijanych w ciągu doby. Nawodnienie organizmu od wewnątrz jest jednym z nieodłącznych elementów prawidłowego żywienia i funkcjonowania organizmu. O utrzymanie właściwego poziomu nawodnienia powinniśmy pamiętać każdego dnia, gdyż regularne spożywanie wody przynosi najlepsze rezultaty. Na rynku jest szeroki wybór wód, w tym np. stołowych, mineralnych czy źródlanych. Mniej znane wśród konsumentów są natomiast wody alkaliczne. Ten rodzaj wody wyróżnia się wyższym poziomem pH, czyli ma charakter zasadowy.

Przykładem wody alkalicznej, o jednym z najwyższych pH 9,36 jest marka Alcalia. Woda o wysokiej zasadowości ma szereg właściwości, które mogą korzystnie wpływać na prawidłowe funkcjonowanie organizmu.

Regeneruje i wzmacnia kondycję

Woda alkaliczna przyspiesza regenerację mięśni, zmniejszając dolegliwości związane z tzw. zakwasami. Podczas spacerów lub treningu warto mieć zawsze pod ręką butelkę wody. Latem, gdy doskwierają nam upały, powinniśmy wypijać minimum 2,5 l wody w ciągu doby. Ważne, by płyny uzupełniać sukcesywnie przez cały dzień, a ćwicząc – także w trakcie treningu, pomiędzy poszczególnymi sesjami. Woda alkaliczna świetnie nawadnia i regeneruje. Potwierdzają to wyniki badania konsumenckiego dotyczącego wpływu wody Alcalia na organizm, przeprowadzonego przez IRCenter.com[1]. Zgodnie z nimi prawie 8 na 10 respondentów zauważyło znaczny wpływ tej wody na regenerację organizmu, w stosunku do okresu sprzed testu związanego ze spożywaniem wody.

Jak nie dopuścić do odwodnienia?

Podczas upałów najczęstszą przyczyną interwencji są zgłoszenia dotyczące przypadków omdleń, zasłabnięcia oraz pogorszenia stanu zdrowia na skutek odwodnienia. Odwodnienie to groźny stan, który powoduje szereg zaburzeń w obrębie gospodarki elektrolitowej, wpływa na przyspieszoną akcję serca, spadek ciśnienia krwi czy bóle głowy. Niedobór płynów odbija się także negatywnie na wydolności, pracy mięśniowej oraz stawach. Objawów odwodnienia nie należy bagatelizować, a gdy się pojawią, trzeba szybko działać. – Należy wypijać około ośmiu szklanek wody w ciągu doby, tak aby nasz organizm został odpowiednio nawodniony. To wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu bez zakłóceń – podkreśla kosmetolog Marta Majszyk-Świątek.

Dbając o nawodnienie warto sięgać po wodę dobrej jakości. Konsumenci testujący wodę alkaliczną Alcalia uznali, że woda ta korzystnie wpływa na nawodnienie (ponad 4/5 badanych przez IRCenter.com). Zauważono także znaczny wpływ na regenerację organizmu w stosunku do okresu sprzed testu związanego ze spożywaniem wody Alcalia (ponad 3/4 odpowiedzi twierdzących).

Woda najlepszym kosmetykiem dla skóry

Organizm człowieka w ok. 70% składa się z wody, dlatego jej deficyt niekorzystnie wpływa również na kondycję skóry. Latem dodatkowo narażona na działanie szkodliwych promieni UV jest przede wszystkim skóra twarzy. Wymaga szczególnej pielęgnacji i nawilżenia w postaci kosmetyków zwiększających jej ochronę, ale także właściwego nawodnienia od wewnątrz. Pijąc odpowiednie ilości wody, w prosty sposób można zadbać o lepsze nawilżenie oraz jędrność skóry. Co więcej, woda pomaga również oczyszczać organizm z toksyn i zbędnych substancji, a także reguluje pracę wielu układów, m.in. krążenia, kostno-stawowego czy pokarmowego. Około 2/3 respondentek deklarowało pozytywny wpływ wody alkalicznej na jakość skóry (zarówno nawodnienie, jak i jej wygląd) oraz na poprawę samopoczucia ogółem. Natomiast 56% respondentek potwierdziło pozytywny wpływ wody Alcalia na stopień naprężenia skóry[2].

Woda Alcalia, która ma unikalnie wysokie pH 9,36, jest naturalnym antyoksydantem. Lepiej nawadnia, bo ma wyjątkową strukturę cząsteczkową. Komórki wody alkalicznej zlepiają się w mniejsze skupiska tzw. klastry, przez co łatwiej przenikają przez błony komórkowe organizmu – a tym samym skuteczniej go nawadniają i dotleniają.

Palący problem zgagi

Podczas urlopu warto również zwracać uwagę na to, co jemy. Napoje – kawa i alkohol czy wybraną żywność, jak np. mięso lub słodycze, cechuje odczyn kwasowy. Spożywanie ich w nadmiernych ilościach może przyczynić się do zaburzenia bilansu kwasowo – zasadowego. Produkty te mają niskie pH, dlatego w codziennej diecie należy je łączyć z produktami o wyższym pH – np. z wodą alkaliczną. Działając zasadowo woda alkaliczna pomaga utrzymywać optymalną równowagę kwasowo-zasadową.

Pomiędzy posiłkami warto sięgać np. po wodę Alcalię. Woda ta korzystnie oddziałuje na trawienie. Działając zasadowo na soki żołądkowe, zmniejsza uczucie nadkwasoty i zgagi w przełyku oraz neutralizuje objawy refluksu. Ponadto stymuluje perystaltykę przewodu pokarmowego i przyspiesza metabolizm. O związek między spożywaniem płynów a trawieniem zapytano także konsumentów testujących wodę Alcalia. Wpływ wody alkalicznej potwierdziło 7 na 10 badanych, a znaczną poprawę odnotowała niemal 1/4 respondentów. Co więcej, 30% osób biorących udział w tym samym badaniu, które deklarowały, że miewają zgagę, bardzo wysoko oceniło pozytywny wpływ wody alkalicznej na tę przypadłość (łącznie pozytywny wpływ dostrzegło niemal 9 na 10 z nich)[3].

Niezależnie od tego jak spędzamy wakacje, w trosce o zdrowie i dobrą kondycję, trzeba pamiętać o regularnym nawodnieniu. Pijąc wodę alkaliczną możemy mieć pewność, że będzie to dobry wybór.


[1] IRCenter.com – ogólnopolskie badanie konsumenckie wody alkalicznej Alcalia, przeprowadzone w dn. 24.04-18.05.2021 r. wśród kobiet 18-35 lat kupujących wodę w butelkach.

[2] Jw.

[3] Jw.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Krok ku zdrowiu: rola onkologa w procesie leczenia raka gruczołu krokowego Biuro prasowe
2024-10-28 | 14:00

Krok ku zdrowiu: rola onkologa w procesie leczenia raka gruczołu krokowego

Fundacja OnkoCafe-Razem Lepiej w ramach kampanii ProstaTaHistoria organizuje spotkania dla pacjentów chorujących na rozrost gruczołu krokowego oraz raka prostaty, mające
Zdrowie Sytuacja opiekunów w Polsce w międzynarodowym badaniu
2024-10-28 | 13:00

Sytuacja opiekunów w Polsce w międzynarodowym badaniu

Opiekunowie osób chorych odgrywają nieocenioną i wszechstronną rolę w życiu tych, którymi się opiekują. Nierzadko, troska o najbliższych wpływa jednak na życie samych
Zdrowie Kampania społeczna Dzień Slipek – zabawne święto z okazji Movember
2024-10-28 | 11:21

Kampania społeczna Dzień Slipek – zabawne święto z okazji Movember

Każdego roku wielu mężczyzn zaniedbuje regularne badania. Szczególnie młodsze pokolenia wstydzą się wizyt u lekarza lub ignorują objawy. Wczesna diagnoza może uratować życie,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Media

Beata Tadla: Nowe studio „Pytania na śniadanie” jest bardzo uniwersalne. Wszystko mi w nim pasuje i nie ma kakofonii kolorystycznej

Kiedy wystartowała nowa odsłona programu „Pytanie na śniadanie”, to w centrum uwagi widzów znalazły się nie tylko rozmowy prowadzących z gośćmi, ale także aranżacja niezwykle stylowego studia. Gospodyni programu ma nadzieję, że ta przestrzeń zostanie doskonale wykorzystana przez realizatorów, ponieważ stwarza ogromne możliwości. Zaznacza też, że jej samej do gustu szczególnie przypadła kolorystyka ścian imitująca surowy beton.

Ochrona środowiska

Ochrona krajobrazu mało istotna w nowych inwestycjach. Mazurskie gminy chcą to zmienić

Według danych GUS w ubiegłym roku Warmię i Mazury odwiedziło blisko 1,3 mln turystów. Ta liczba ciągle rośnie, podobnie jak presja antropogeniczna i urbanizacyjna na ten region. Jak wynika z badań IBRiS, zarówno mieszkańcy, jak i turyści obawiają się, że może ona stanowić zagrożenie dla walorów przyrodniczych i krajobrazowych Mazur. Zrównoważony rozwój regionu wymaga świadomego planowania i szerokiej współpracy m.in. pomiędzy lokalnymi władzami i mieszkańcami, inwestorami oraz architektami i planistami, którzy dysponują odpowiednimi narzędziami ochrony i kształtowania krajobrazu.