Nauka w domu – sprawdź, jakie sprzęty przydadzą Ci się w tym czasie
Z uwagi na obecną sytuację, szkoły w całym kraju zostały zamknięte. Nie oznacza to jednak, że uczniowie mają wolne od nauki. Ministerstwo Edukacji Narodowej zaleca zdalne prowadzenie lekcji poprzez wideokonferencje. Aby jednak taka nauka miała sens, zarówno uczniowie, jak i nauczyciele powinni wyposażyć się w odpowiedni sprzęt.
Aby uczniowie nie marnowali wolnego czasu, a jednocześnie nie mieli zaległości w szkole, rząd postanowił wprowadzić zajęcia dydaktyczne online. Podstawą zdalnych lekcji jest dostęp do komputera i Internetu, ale przydatne mogą okazać się także inne sprzęty, dzięki którym nauka będzie wygodniejsza i efektywniejsza. A oto one.
Słuchawki multimedialne
Podstawą wideokonferencji jest to, że osoby biorące w niej udział widzą się i słyszą. W przypadku zdalnych lekcji szczególnie ważna jest jednak dobra słyszalność. Aby komunikacja między uczniami i nauczycielami była jak najlepsza, dobrze jest zaopatrzyć się w nauszne słuchawki multimedialne. Najlepiej wybrać te z miękkimi muszlami, które dzięki temu będą wygodne w użytkowaniu oraz nie będą uciskały uszu. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób, które podczas zajęć dydaktycznych online będą spędzały w nich po kilka godzin dziennie. Kolejnym atutem będzie wyposażenie w pałąk nagłowny z wyściółką, co zapewni jeszcze lepsze dopasowanie ich do kształtu głowy. Ciekawym wyborem dla obu stron będą słuchawki „Hama Black desire”, które dodatkowo dzięki jednostronnemu przewodowi nie ograniczają ruchów oraz posiadają wysięgnik mikrofonu obracany o 360°, co umożliwia idealnie dopasowanie jego pozycji do aktualnych potrzeb.
Statyw do smarfona
Sprzętem, który szczególnie docenią nauczyciele będą statywy do smarfonów. Dzięki takiemu urządzeniu można w łatwy i wygodny sposób nagrać materiały, które potem można przesłać uczniom. Wystarczy umieścić smartfon w specjalnym uchwycie i włączyć nagrywanie. Nie trzeba od razu decydować się na kosztowny i profesjonalny sprzęt, na początek wystarczy niewielki statyw, który w obecnej sytuacji wykorzystany zostanie do nagrywania materiałów dla uczniów, a później, jako niezbędny towarzysz w podróży lub sprzęt używany podczas spotkań towarzyskich do upamiętniania wyjątkowych chwil. Ciekawym rozwiązaniem będzie mini statyw „Hama Pocket” do smarfonów, który dzięki kompaktowej budowie jest bardzo poręczny i zajmuje niewiele miejsca. Wspominany sprzęt idealnie nadaje się zarówno do robienia zdjęć, jak i nagrywania wideo. Pasuje do smartfonów o rozmiarze z przedziału 5,0 – 8,5 cm, a jego rączka rozsuwa się do długości 20 cm.
Nauka w domu to rozwiązanie, dzięki któremu uczniowie nie muszą rezygnować z edukacji. Odpowiednie sprzęty mogą pomóc przetrwać uczniom i nauczycielem te jakże trudne chwile.

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

Dreame comes true – doskonały rok marki

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.