Komunikaty PR

Nauka w Szwajcarii szansą na międzynarodowe kontakty.

2024-11-14  |  10:00
Biuro prasowe

Szwajcarskie szkoły z internatem wyróżniają się na tle swoich europejskich czy światowych odpowiedników. Z jednej strony są jednymi z najdroższych, z drugiej zaś – właśnie dzięki temu dają niebywałe możliwości nawiązywania relacji, które mogą procentować na rynku pracy.

Szkoły te często przyjmują uczniów z różnych krajów i kultur, tworząc zróżnicowaną, globalną społeczność. Taka różnorodność pozwala uczniom rozwijać bogate zrozumienie różnych kultur oraz nawiązywać przyjaźnie z rówieśnikami, którzy mogą w przyszłości stać się wpływowymi osobami w różnych dziedzinach – opisuje Barbara Salamon, założycielka Excellence in Education.

Networking siłą Boarding Schools w Szwajcarii

Networking w szwajcarskich szkołach z internatem jest jedną z kluczowych zalet, które przyciągają rodziny z całego świata. Te szkoły są znane nie tylko z wymagających programów akademickich i światowej klasy infrastruktury, ale także z wyjątkowych możliwości budowania trwałych relacji między uczniami – podkreśla doradczyni edukacyjna Barbara Salamon, po czym dodaje: Nie ogranicza się on tylko do znajomości z kolegami z klasy. Uczniowie mają także dostęp do sieci absolwentów oraz rodzin o podobnych aspiracjach, co sprzyja nawiązywaniu relacji mogących prowadzić do współpracy zawodowej, staży czy wspólnych przedsięwzięć biznesowych.

Dodatkowo szkoły te kładą duży nacisk na rozwój osobisty i zawodowy poprzez zajęcia pozalekcyjne, programy przywódcze oraz wydarzenia, które łączą uczniów z wybitnymi osobistościami z różnych branż. Taka ekspozycja oraz dostęp do sieci ludzi sukcesu są bezcenne. Przygotowują uczniów do funkcjonowania w zglobalizowanym świecie, gdzie relacje mogą odgrywać kluczową rolę w rozwoju osobistym i zawodowym – zauważa Barbara Salamon.

Nauka w Szwajcarii – jakość i bezpieczeństwo

Szwajcarskie szkoły są najdroższe, to fakt, ale też oferują najwyższą jakość. Zatrudniają najlepszych edukatorów z całego świata. Kontakty, jakie młodzi ludzie nawiążą w czasie lat szkolnych w Szwajcarii są nie do porównania z praktycznie żadnym innym krajem. Ponadto szkoły te cechuje ponadprzeciętne dbanie o bezpieczeństwo uczniów. Już sam fakt, że Szwajcaria od dekad jest neutralna i nie angażuje się w konflikty międzynarodowe świadczy o tym, że jest tam bezpiecznie, ale to coś więcej. W tamtejszych szkołach można się poczuć jak w fortecy – nie jesteśmy niczym skrępowani, a jednak jest nam zapewniane maksimum bezpieczeństwa, także pod kątem wszelkiego rodzaju ubezpieczeń – zapewnia doradczyni edukacyjna i podsumowuje: Ogólnie rzecz biorąc, networking w szwajcarskich szkołach z internatem zapewnia solidne fundamenty, które przynoszą korzyści uczniom jeszcze długo po ukończeniu szkoły, otwierając im drzwi do prestiżowych uniwersytetów i wpływowych kręgów na całym świecie. A to wszystko przy zachowaniu najwyższych standardów zarówno poziomu nauki, jak i zakwaterowania czy bezpieczeństwa, nie wspominając o bliskości ojczyzny, a więc łatwym przemieszczaniu się oraz pięknych widokach alejskich szczytów.

O tym, co dokładnie oferują szkoły z internatem w Szwajcarii, będzie się można przekonać w trakcie dwóch listopadowych wydarzeń – 23.11 odbędzie się prezentacja w hotelu Sheraton w Krakowie, a dzień później w stołecznym Hotelu Warszawa, którego właściciele są absolwentami szwajcarskiej szkoły Rosenberg.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.