Niewielka łazienka – SANPLAST SA radzi jak ją urządzić
Małe mieszkania, czy duże domy - w każdym z nich dość często spotykamy się z niewielką lub małą łazienką. Zagospodarowanie przestrzeni w łazienkach małych i bardzo małych to nie lada wyzwanie. Połączenie wszystkich niezbędnych elementów tego pomieszczenia, tak aby korzystanie z nich było przyjemne i komfortowe oraz aby łazienka wyglądała schludnie nie zawsze jest łatwe, aczkolwiek możliwe do zrealizowania. I tu z pomocą przychodzi SANPLAST SA.
Mała czy niewymiarowa łazienka może powodować wiele problemów z jej urządzeniem. Na szczęście na rynku istnieje wiele produktów i rozwiązań, które możemy zastosować w tak trudnych aranżacyjnie warunkach. SANPLAST SA posiada szeroką ofertę wymiarową wielu kształtów kabin, które sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach kąpielowych. Dodatkowo w wyjątkowo trudnych aranżacyjnie łazienkach istnieje możliwość wykonania produktu na indywidualne zamówienie w zakresie zmiany wysokości, szerokości jak i wykonania wcięć lub zrobienia skosów. – podkreśla Roberta Rachowski – Product Manager SANPLAST SA.
W małych łazienkach należy pamiętać o kilku podstawowych zasadach dotyczących kwestii użytkowych kabin.
„Ze względu na niewielką ilość miejsca polecamy modele z drzwiami rozsuwanymi, które nie zabierają cennego miejsca podczas wchodzenia i wychodzenia z nich. Konstrukcje z drzwiami rozsuwanymi to przede wszystkim kabiny półokrągłe, kwadratowe i prostokątne oraz drzwi wnękowe. W niewielkich łazienkach zastosować możemy również narożną kabinę pięciokątną. Mnogość rozwiązań pozwala na dostosowanie łazienki do indywidualnych preferencji użytkownika. Przy wyborze postawmy jednak na szyby transparentne w kabinach prysznicowych, dzięki czemu optycznie powiększymy wnętrze.”- doradza Robert Rachowski
A może Walk-in?
Kolejnym niebanalnym pomysłem na prysznic w małej łazience to kabina Walk-in posadowiona na niewielkim i płaskim brodziku kwadratowym lub prostokątnym. Takie rozwiązanie jest idealne także do niewielkich przestrzeni. Praktycznie bezprofilowa konstrukcja kabin Walk-in nie pomniejszy nam łazienki oraz nada jej subtelności. Warto również pamiętać o tym, iż montaż kabiny bezpośrednio na posadzce lub na brodziku w nią wpuszczonym zapewnia bezbarierowe poruszanie się, co jest szczególnie istotne, kiedy z prysznica korzystają osoby starsze lub z ograniczoną sprawnością ruchową.
Idealny do małych wnętrz jest styl minimalistyczny. Pomieszczenie powinno zostać utrzymane w jasnych kolorach. Ograniczyć powinniśmy także wszelkiego rodzaju dodatki, aby ich ilość nie zaburzała harmonii w łazience. Kwestie wyboru wypełnień w kabinach paść powinny na szyby transparentne, które optycznie powiększą wnętrze.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Doda: Zostawiłam po sobie niesamowite dzieło filmowe, ale nie myślę o powrocie do branży. Mam za dużą traumę
Trwa 78. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Cannes, a plejada gwiazd z całego świata obiera kierunek Lazurowe Wybrzeże. Doda, która trzykrotnie uczestniczyła w tym wydarzeniu, przyznaje, że niektóre zasady obowiązujące na gali i na czerwonym dywanie były dla niej wręcz nie do zaakceptowania. Dorota Rabczewska podkreśla, że tym razem nie wybiera się do Cannes. Nie planuje też współpracy z branżą filmową.
Muzyka
Piotr Kupicha: Feel to jeden z ostatnich bastionów żywego rock’n’roll’owego grania. Myślę, że to jest klucz do tego, że jesteśmy na scenie już 20 lat

Lider zespołu Feel przyznaje, że 2025 rok jest szczególnym w ich karierze, świętują bowiem 20-lecie istnienia. Muzyk nie kryje wzruszenia i jest dumny z tego, że udało im się przetrwać w branży przez tyle lat i odnieść duży sukces. Swój jubileusz grupa będzie świętować w piątek, 23 maja podczas Sopot Hit Festival. Z tej okazji nie zabraknie niespodzianek. Na scenie pojawi się chociażby Zespół Pieśni i Tańca Śląsk.
Problemy społeczne
60 proc. młodych ludzi chce posiadać mieszkanie na własność. Główna bariera to brak wkładu własnego

Posiadanie własnego mieszkania jest aspiracją większości młodych Polaków – wskazują dane badaczy z SGH. Jednak ze względów finansowych jest ono dostępne dla części z nich, a na dodatek wiąże się ze zobowiązaniem na kilkadziesiąt lat. W luce czynszowej, czyli w sytuacji, gdy kogoś nie stać na zakup własnego M, ale jest zbyt bogaty na mieszkanie komunalne, jest ok. 35 proc. społeczeństwa. I to dla tej grupy potrzebna jest oferta państwa. Budownictwo społeczne mogłoby być alternatywą, ale nie odpowiada na potrzebę posiadania nieruchomości na własność.