Komunikaty PR

Nigdy nie było takiego lata. Trendy koncertowe 2021 roku

2021-12-09  |  17:00

Wydarzenia na żywo powróciły z rozmachem po rocznej przerwie spowodowanej sytuacją pandemiczną. W okresie wiosenno-letnim festiwale i koncerty, z udziałem głównie polskich artystów, cieszyły się rekordowym zainteresowaniem. Przewodnik kulturalny Going. podsumowuje 2021 rok oraz dzieli się obserwacjami dotyczącymi zmian i trendów w branży eventów muzycznych.

Mimo trudnych warunków i niepewności, miniony sezon był dla organizatorów wydarzeń bardzo owocny. Od początku roku w sprzedaży w Going. znalazło się 3019 wydarzeń kulturalnych – średnio o pięć tygodniowo więcej niż rok wcześniej. Dominacja rapu nad innym gatunkami muzycznymi stała się jeszcze bardziej widoczna. Zmiana trendów, którą od lat można obserwować w USA, wywarła swój wpływ również na polską scenę. Na koncerty użytkownicy kupili przeszło 54 000 biletów, co stanowi aż 30% sprzedaży z oferty Going. Największe wydarzenia tego sezonu to: FEST Festival, koncert MATY na Lotnisku Bemowo oraz SBM FFestival vol.5. Wszystkie te imprezy łączył jeden element: były one w całości lub głównie skupione na artystach rapowych. Jak się okazuje, to właśnie młodzi fani hip-hopu z największym utęsknieniem wyczekiwali powrotu wydarzeń muzycznych. Going. od lat wspiera polską scenę hip-hopową, dlatego dane bileterii w sposób wymierny odzwierciedlają rosnącą popularność rodzimego rapu.

Spośród użytkowników Going. najwięksi miłośnicy muzyki na żywo wzięli udział nawet w 30 różnych wydarzeniach. Fani koncertów polowali na bilety nie tylko dla siebie, lecz także dla przyjaciół i bliskich. Rekordziści kupili aż 160 wejściówek na występy ulubionych wykonawców.

– Rok 2021 był rekordowy dla Going. pod względem liczby odsłon naszej strony głównej. Luźna, oparta na humorze komunikacja pomogła nam dotrzeć do docelowej grupy odbiorców z dużym powodzeniem. Efektem tych działań jest zbudowanie społeczności zainteresowanej kulturą i muzycznymi wydarzeniami, która chętnie wchodzi w interakcje i dzieli się swoimi wrażeniami na naszych profilach społecznościowych – podsumowuje Anna Maria Żurek, dyrektor operacyjna w Going.

Strategia komunikacyjna zaowocowała wzrostem ruchu na portalu Goingapp.pl o 55% w porównaniu do okresu przed pandemią. Stronę odwiedziło ponad 5 mln użytkowników. Rekordowym miesiącem okazał się sierpień – milion unikalnych użytkowników to najwyższy wynik od momentu powstania serwisu. Z nowych funkcji aplikacji i kalendarza kulturalnego Going. skorzystało łącznie 130 tys. aktywnych użytkowników.

Going. komunikował się z użytkownikami także w przestrzeni miejskiej, np. w pociągach warszawskiego metra, a w salonach sieci Empik przeprowadzono akcję “Ukryty Bilet”, w której fani mogli zdobyć wejściówki na wyprzedane eventy m.in. na występy Louisa Tomlinsona czy Maty.

Co więcej, Going. świętował powrót koncertów, zapewniając atrakcje już na etapie oczekiwania na wejście na wydarzenie. Na rekordowym evencie sezonu – koncercie Maty na Lotnisku Bemowo – ekipa Going. była odpowiedzialna nie tylko za sprawdzanie biletów, ale także dodatkowe atrakcje. Instalując DJ-kę, którą przejęli redaktorzy serwisu Going.MORE, udało się wprowadzić fanów w dobry nastrój już od pierwszych kroków stawianych na terenie wydarzenia.

Od początku pandemii Going. zachęcał do odpowiedzialnego ruszania w miasto. Razem z Organizatorami zapewniał bezpieczne warunki przeprowadzania imprez plenerowych i tych, które odbywały się w przestrzeniach zamkniętych. Troska o komfort i zdrowie fanów była priorytetem podczas wsparcia organizacji nawet najbardziej wymagających logistycznie wydarzeń.

Going. od zawsze stawia na promocję i polecanie użytkownikom najciekawszych wydarzeń, co przełożyło się na zaufanie koncertowych bywalców i rekordowy rok. – Dziękujemy każdemu, kto był z nami w tym roku pod sceną. Codziennie robimy wszystko, żeby najlepsze wydarzenia kulturalne i rozrywkowe były dostępne dla naszych użytkowników na wyciągnięcie ręki. Dziękujemy, że jesteście z nami – podsumowuje Anna Maria Żurek z Going.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Muzyka 10 ikon francuskiej muzyki, które zapisały się w historii Biuro prasowe
2024-09-30 | 16:00

10 ikon francuskiej muzyki, które zapisały się w historii

Muzyka jest uważana za jeden z najważniejszych elementów kultury francuskiej. Artyści z tego kraju od lat zachwycają słuchaczy swoimi poruszającymi tekstami, wybitnymi kompozycjami i
Muzyka „Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum
2024-09-24 | 08:00

„Moja i Twoja nadzieja” w warszawskim liceum

Uczennice Liceum Sióstr Nazaretanek w geście solidarności i wsparcia z ofiarami powodzi, która nawiedziła południową część naszego kraju, nagrały swoją wersję utworu
Muzyka Od dwóch takich, co ukradli słońce…
2024-09-23 | 15:20

Od dwóch takich, co ukradli słońce…

Nazywają się “najbardziej pozytywnym duetem pod słońcem”. Połączyła ich wspólna pasja oraz chęć niesienia radości i zarażania optymizmem. Ich motto brzmi:

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Qczaj: Alkohol niszczył moją rodzinę i moje dzieciństwo. Produkty z jego zawartością nie mogą być na wyciągnięcie ręki dla dzieci

Trener nie kryje oburzenia sprzedawaniem alkoholu w opakowaniach, które do złudzenia przypominają tubki z musem owocowym dla dzieci. Chodzi bowiem o zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych. Qczaj ze swojego doświadczenia wie, jak szybko można wpaść w uzależnienie, dlatego jest przeciwny promowaniu i reklamowaniu alkoholu. Sam od ponad dwóch lat z całych sił walczy o wytrwanie w trzeźwości. Z ostatnich informacji wynika, że w obliczu narastającej krytyki producent alkotubek, zdecydował się wycofać je ze sklepów i wstrzymać ich produkcję.

Żywienie

David Gaboriaud: Żabie udka i ślimaki są dla turystów. Francuzi nie jedzą ich codziennie, sam jadłem je trzy razy w życiu

Według Davida Gaboriauda przy ocenie kuchni francuskiej Polacy często kierują się stereotypami i wśród najbardziej popularnych wymieniają żabie udka i ślimaki. Jego zdaniem nic bardziej mylnego, ponieważ ten kraj ma niezwykle bogatą i tętniącą życiem kulturę kulinarną. Smakosze mają do wyboru wiele smacznych i często bardzo łatwych do przygotowania dań. Ale żeby poznać te smaki, trzeba pojechać do różnych regionów, nie tylko bazować na paryskich restauracjach.

Problemy społeczne

Seniorzy oczekują od miast oferty dla siebie. To mogłoby przeciwdziałać ich izolacji społecznej

70 proc. mieszkańców miast wskazuje, że samotność to jedna z głównych przyczyn złego stanu psychicznego – wynika z badania Kantar Polska przeprowadzonego dla Grupy LUX MED. Z takim stwierdzeniem zgodziło się ponad 80 proc. osób w najstarszej grupie wiekowej, co może oznaczać, że to one najczęściej zmagają się z takim problemem. Eksperci widzą tutaj dużą rolę dla miast – oferta różnych inicjatyw czy darmowa pomoc psychologiczna dla seniorów mogłyby pomóc w poprawie ich dobrostanu psychicznego.