Nominuj Rodzinę do zabawy w Adventure Roomie w ferie!
Do 6 lutego można zgłaszać rodziny z Małopolski do plebiscytu „Nominuj Rodzinę do zabawy w Adventure Roomie Gamescape”. Nominować można te rodziny, które swoje obowiązki dzielą pomiędzy pracę zawodową, rodzicielstwo i działalność społeczną. Zgłoszenia przyjmowane są przez formularz na stronie https://nominuj-rodzine.gamescape.pl
Spośród nadesłanych nominacji zostanie wyłonionych 10 rodzin, które będą mogły skorzystać z bezpłatnego wejścia do pokoju zagadek w Krakowie. Darmowa rozrywka w Adventure Roomie będzie możliwa od 10 lutego do końca marca br. Organizatorem akcji jest Gamescape z Krakowa.
„Ze względu na wysokie koszty utrzymania a także brak czasu wiele rodzin nie będzie mogło sobie pozwolić na zorganizowany, długi wyjazd w ferie. Zimowa przerwa to dobry czas, by spędzić chociaż jeden dzień z rodziną na dobrej i edukującej zabawie. Dlatego chcieliśmy wyjść naprzeciw potrzebom rodzin, które nie tylko dbają o własne dzieci, ale również aktywnie uczestniczą w budowaniu lokalnej społeczności, pomagają potrzebującym, edukują i troszczą się o swoje otoczenie. Często jest tak, że również one nie mogą sobie pozwolić na dodatkowy wydatek, żeby spędzić ten czas z własną rodziną. Zależy nam, by zostali nagrodzeni za swój trud i zaangażowanie.” – mówi Magdalena Budek, współwłaścicielka Gamescape i projektantka escape room.
Finaliści plebiscytu zostaną wybrani na podstawie uzyskanej liczby głosów i zaangażowania w sprawy społeczne, rozwój i aktywizację lokalnej społeczności. Lista 10 zwycięzców zostanie opublikowana 9 lutego br. na stronie www.gamescape.pl i na jej profilach społecznościowych. Regulamin akcji dostępny jest na stronie https://gamescape.pl/regulamin-akcji/ .

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.