Nowa bezpłatna aplikacja edukacyjna “The Bar World of Tomorrow” – dla miłośników
Miksujesz drinki? Interesujesz się nowinkami ekologicznymi i starasz się żyć w duchu less lub zero waste? Jesteś managerem baru lub barmanem, a może hobbystycznie przygotowujesz drinki dla znajomych? Sprawdź nowy moduł szkoleniowy „The Bar World of Tomorrow”, współtworzony przez Pernod Ricard, Sustainable Restaurant Association i Trash Tiki!
Każdy, kto choć raz próbował przyrządzać drinki, wie jak wielu składników potrzeba do przygotowania jednego fantazyjnego koktajlu i jak wiele zostaje z tego resztek – czy to po wyciśniętym owocu czy po zaparzonej kawie, nie wspominając o pustych opakowaniach. Życie w duchu eko przestało być trendem, a stało się obowiązkiem każdego z nas. Niezależnie od miejsca, w którym mieszkamy i branży w jakiej pracujemy, powinniśmy stale zmieniać nasze codzienne nawyki na zdrowsze i lepsze dla naszej planety. Dlatego tak ważne jest szerzenie wiedzy na temat praktyk proekologicznych i wcielanie ich w różne dziedziny naszego życia.
Obecnie każda branża szuka rozwiązań, by jej działalność miała jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Niedawno pojawiło się kolejne narzędzie, skierowane przede wszystkim do branży barmańskiej, lecz także do amatorów drinków: aplikacja „The Bar World of Tomorrow”. Jest to cykl bezpłatnych szkoleń na temat zrównoważonego
i odpowiedzialnego prowadzenia baru oraz świadomego spożycia alkoholu.
Użytkownicy aplikacji mogą poznać proste triki, które pozwolą na prowadzenie ekologicznego baru według idei 4R: Rethink, Reduce, Reuse, Recycle, Respect (Przemyśl, Ogranicz, Wykorzystaj Ponownie, Przetwórz, Szanuj). Wdrożenie tych pięciu prostych zasad pozwoli
w zrównoważony sposób rozwijać swój biznes właścicielom i managerom barów, a amatorom robienia drinków – ograniczyć ilość produkowanych śmieci. Jak to wygląda w praktyce? Szkolenia zostały zbudowane tak, by uczyć jak w pełni wykorzystywać składniki koktajli, zarządzać lodem – jednym z najbardziej marnowanych składników w pracy za barem – a także wodą, energią oraz odpadami, tak aby mogły być w pełni poddawane recyklingowi.
Osadzona na platformie EdApp aplikacja oferuje znacznie więcej niż standardowe kursy – to barwne, interaktywne instruktaże, które zainspirują każdego użytkownika. Kursy zostały pogrupowane ze względu na zagadnienia (praca za barem, zarządzanie lokalem, zarządzanie pracownikami), a poruszanie się po platformie jest bardzo intuicyjne, proste i wygodne.
Inicjatywa „The Bar World od Tomorrow” powstała dzięki współpracy Grupy Pernod Ricard
z platformą edukacyjną ONZ „EducateAll” oraz Instytutem UNITAR. Za stronę merytoryczną kilkunastu dostępnych kursów, odpowiadają: Pernod Ricard, Sustainable Restaurant Association oraz ekologiczny duet barmański Kelsey Ramage i Iain Griffiths – znany pod pseudonimem Trash Tiki.
Więcej informacji o szkoleniu znajduje się na stronie https://www.edapp.com/course/the-bar-world-of-tomorrow/.
Skyry – codzienna dawka mocy, z Piątnicy, no bo skąd!
Ciasta na sylwestrowy stół
Marnowanie żywności w święta: wyrzucamy 1,6 kg jedzenia na osobę [BADANIE]
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Jakub Rzeźniczak: Z szacunku dla żony odmówiłem udziału w „Tańcu z gwiazdami”. Do programu „Mówię Wam” nie pójdę ze względu na prowadzącego
Nie tylko producenci TVN-u chcieli widzieć w swoim formacie Jakuba Rzeźniczaka. Walczył o niego również Polsat, proponując mu udział w nowej edycji „Tańca z gwiazdami”. Były piłkarz nie wystąpi jednak na parkiecie, bo jak podkreśla, w tym momencie nie czułby się komfortowo w tym programie. Nie chce bowiem prowokować dwuznacznych sytuacji i dostarczać swojej żonie powodów do niepokoju czy zazdrości.
Konsument
Będzie ubywać mięsa na stołach Polaków. Eksperci radzą ograniczyć spożycie nawet o dwie trzecie
Produkcja zwierzęca nie zniknie, ale będzie musiała zostać ograniczona – oceniają eksperci rynku żywności i podkreślają, że przemawiają za tym zarówno względy zdrowotne, jak i środowiskowe. Obecnie przeciętny Polak zjada ok. 75 kg mięsa rocznie, a wskazywana przez dietetyków zdrowa granica to ok. 20–25 kg.
Podróże
Radosław Majdan: W ferie jedziemy z chłopcami w góry. Nie umiem jeździć na nartach i nie ciągnie mnie na stok
W przerwie między nagraniami do różnych projektów telewizyjnych i internetowych były piłkarz, a obecnie komentator sportowy wybiera się na odpoczynek. W planach są dwa kierunki: najpierw zagraniczny kurort narciarski, a później jakieś egzotyczne miejsce. Radosław Majdan zaznacza jednak, że sam nie potrafi jeździć na nartach, bo jako zawodowy sportowiec miał zapisane w kontrakcie, że nie może ryzykować na stoku. Ten wyjazd organizuje jednak z myślą o synach i ma nadzieję, że najmłodszy Heniu też szybko połknie bakcyla jak jego bracia.