Nowe wersje specjalne Lexusa UX
Najmniejszy SUV Lexusa doczekał się nowych wersji specjalnych. Miejski crossover klasy premium jest teraz dostępny w odmianach F Sport Style Blue i Elegant Black. Te warianty podkreślają charakterny styl modelu UX i robią to na dwa różne sposoby. Czym wyróżniają się powyższe edycje?
W nowych, specjalnych wersjach wyposażenia, dynamiczne linie crossovera, zostały podkreślone przede wszystkim nowymi dodatkami stylistycznymi w środku i na zewnątrz. Opracowane z myślą o japońskim rynku wersje F Sport Style Blue i Elegant Black są kompletnie wyposażone i mają szereg dodatków, które uwydatniają to, co w modelu UX najlepsze. Choć w kwestii dodatków z zakresu komfortu i technologii, powyższe wersje są do siebie bardzo zbliżone, ich charakter jest różny.
Lexus UX F Sport Style Blue
Ta odmiana bazuje na dynamicznie stylizowanej odmianie F Sport. Charakterystyczne dla modeli Lexusa przetłoczenia zyskują w niej jeszcze więcej drapieżności, a w specjalnej edycji F Sport Style Blue całość jest podkreślona przez nakładki na nadkola lakierowane w kolorze nadwozia, LED-owe reflektory z ciemnym wypełnieniem, czarne nakładki na lusterka i 18-calowe felgi. Nadwozie może być lakierowane w nowym kolorze, który w palecie Lexusa UX pojawił się po raz pierwszy. Lakier Sonic Chrome podkreśla charakter miejskiego SUV-a i zgrabnie akcentuje jego ostre linie.
Rzut oka do wnętrza wyjaśnia, skąd wzięła się nazwa tej specjalnej wersji. Skórzana tapicerka z perforacją została przeszyta niebieską nitką, a w mocno wyprofilowanym fotelu znalazły się wstawki z niebieskiej skóry. Pojawiają się one również na innych elementach wnętrza, takich jak podłokietnik czy kierownica. W tej wersji standardem jest również podgrzewanie i wentylacja przednich siedzeń, a pozostałe dodatki znane z klasycznej wersji F Sport dopełniają sportowego klimatu.
Lexus UX Elegant Black
W przypadku tej odmiany nazwa mówi sama za siebie. W tym modelu chodzi o podkreślenie jego prestiżu i elegancji, której wielu klientów poszukuje w samochodach tego segmentu. W ich przypadku wybór Lexusa UX uzasadnia doskonałe wyposażenie, ale dla jeszcze bardziej wymagających stworzono wersję Elegant Black. Jako pierwszy w oczy rzuca się lakierowany na czarno grill, który dominuje w przedniej części auta. Podobnie jak w przypadku opisywanej wcześniej wersji, wypełnienie LED-owych lamp przednich jest ciemne. W odmianie Elegant Black mamy również lakierowane w kolorze nadwozia nakładki na nadkola i 18-calowe felgi w czarnym kolorze. Ciemny odcień jest obecny także na relingach i we wnętrzu, które zyskało nową, efektowną tapicerkę z brązowym przeszyciem. Standardem w wersji Elegant Black jest także elektrycznie otwierana klapa bagażnika z funkcją ustawiania wysokości otwarcia.
Wyposażenie nowych wersji specjalnych
Poza wymienionymi wyżej elementami, charakterystycznymi dla każdej wersji z osobna, Lexus UX w nowych edycjach ma także wiele nowych elementów należących do standardowego wyposażenia. Na liście znalazły się między innymi kamera panoramiczna (Panoramic View Monitor), która pozwala obserwować otoczenie samochodu i ułatwia manewry. Nie sposób nie docenić również systemu PKSB, czyli układu automatycznego hamowania podczas parkowania, który zapobiega kolizjom i parkingowym stłuczkom. Szeroką paletę systemów bezpieczeństwa uzupełnia system monitorowania martwego pola.
Lexus UX w nowych edycjach specjalnych trafił do salonów marki w Japonii. SUV w wersji F Sport Style Blue jest dostępny w wariantach UX 250h i UX 200, a Elegant Black można zamówić wyłącznie z hybrydowym układem UX 250h.
Paliwo za 4,99 zł/l na trzech stacjach AVIA w Poznaniu
Nextbase przedstawia najnowszą kamerę samochodową - Piqo
Warszawa kolejnym Amsterdamem? Oby nie.
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Uroda
M. Klajda (Miss Polonia 2024): Medycyna estetyczna to forma leczenia kompleksów. Każdy powinien sam zadecydować o ingerencji w swój wygląd
Choć medycyna estetyczna jest branżą bardzo atrakcyjną i perspektywiczną, to jednak taka ścieżka kariery nie była dla Miss Polski 2024 idealnym rozwiązaniem. Nie zdecydowała się rozwijać w tym właśnie kierunku, ale śledzi rozwój tej dziedziny. Maja Klajda nie krytykuje, ani też nie chwali tych, którzy decydują się na poszczególne zabiegi. Jej zdaniem, to indywidualna sprawa, zachęca jednak do podejmowania mądrych decyzji.
Konsument
Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie
Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.
Ochrona środowiska
Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat
Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.