Nowoczesny dom – beton, drewno i wzorzyste akcenty
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Jasny, przestronny, prosty i funkcjonalny – taki jest dom na warszawskim Wawrze. Solidną bazę aranżacji tworzy beton i drewno. Wzorzyste akcenty w pastelowych odcieniach pokazują, że właścicielom nie brak fantazji i polotu.
Inwestorzy to małżeństwo lubiące podróże i sporty wodne. Chcieli, aby ich dom nie był sztampowy i oddawał ich charakter. Zależało im na wygodzie i zachowaniu przestrzeni. Choć 130 metrów kwadratowych to w sumie niemało, jednak w podziale na trzy kondygnacje pomoc projektanta przy komfortowym urządzeniu wnętrz okazała się niezbędna. Zuzanna Kuc, właścicielka pracowni ZU projektuje, zadbała o to, by właściwie wykorzystać każdy centymetr dostępnej powierzchni.
Dla gości i domowników
Centralnym punktem części dziennej jest kominek. Deweloper dość nietypowo przewidział dla niego miejsce w samym środku salonu. Projektantka podjęła wyzwanie i postanowiła z mankamentu uczynić atut wnętrza. Do zabudowy kominka dodała wnękę na drewno i w ten sposób stworzyła element dekoracyjny otwartej przestrzeni parteru. Za kominkiem, w ścianie pod schodami ukryto drzwi prowadzące do niewielkiej toalety.
Wisząca miska ustępowa Geberit iCon Square, nad którą wygospodarowano miejsce do przechowywania oraz mała, podłużna umywalka Koło Nova Pro z praktyczną półeczką na mydło to znakomity wybór, który umożliwia gościom i domownikom wygodne korzystanie z łazienki. Stylowy, gładki korpus zewnętrzny miski WC Geberit iCon Square z ukrytymi mocowaniami oraz bezkołnierzowe wnętrze Geberit Rimfree® ułatwiają czyszczenie i zachowują najwyższy poziom higieny. Ciekawy akcent dekoracyjny w łazience dla gości stanowi ściana wykończona w całości niewielkimi heksagonalnymi płytkami w kolorze miętowym. Na ich tle wyeksponowano okrągłe lustro i zawieszone na linkach lampy.
Spójna kolorystyka części dziennej, utrzymana w palecie bieli, szarości i zgaszonych pasteli, wygodne meble o prostych formach oraz powtarzający się motyw heksagonów konsekwentnie budują nastrój części dziennej. Szare heksagony, nieregularnie rozrzucone na podłodze wokół kominka oraz w aneksie kuchennym, a także wiszące w strefie jadalni otwarte szafki o nietypowo podzielonym wnętrzu dynamizują aranżację.
Prywatna przestrzeń
Na piętro, do części prywatnej prowadzą podświetlane schody o lekkiej konstrukcji. Na tej kondygnacji ulokowano sypialnię właścicieli, dwie łazienki, przestronną garderobę i gabinet. W sypialni pierwsze skrzypce gra drewniane łóżko z szerokim, tapicerowanym we wzór jodełki zagłówkiem. Ciekawym akcentem dekoracyjnym, konsekwentnie nawiązującym do innych elementów wystroju są lampki nocne na długich, sznurkowych przewodach.
Bezpośrednio z sypialni mamy dostęp do prywatnej łazienki gospodarzy. W tym wnętrzu projektantka perfekcyjnie połączyła estetyczne piękno i funkcjonalność. Proste formy fornirowanych mebli podkreślają wzorzyste płytki na podłodze. Dzięki zastosowaniu dyskretnego odpływu liniowego Geberit CleanLine we wnęce pod natryskiem, można było pokryć kolorowymi płytkami nie tylko całą podłogę, ale również jedną ze ścian. W ten sposób zyskano kolejny, ciekawy akcent dekoracyjny. Właściciele nie martwią się czyszczeniem odpływu. Wygodny, wyjmowany koszyczek pozwala szybko i łatwo pozbyć się wszystkich osadów spod prysznica – wystarczy przepłukać go pod bieżącą wodą.
W drugiej łazience, nawiązującej do stylu retro, inwestorzy zdecydowali się na wannę. Tu również na podłodze pojawiły się barwne płytki o ciekawym wzorze, a także sprawdzona, elegancka toaleta Geberit iCon Square ze spłuczką podtynkową Geberit Sigma.
Miejsce na relaks
Urządzając przestrzeń tego trzykondygnacyjnego domu, Zuzanna Kuc zadbała, by nie zabrakło w nim także miejsca do relaksu. Naprzeciwko schodów na piętrze zaaranżowano przytulny kącik czytelniczy, mieszczący regał na książki oraz wygodną, tapicerowaną wnękę, a także praktyczne szafki. Najwyższą kondygnację w całości przeznaczono na wypoczynek i relaks – można tu obejrzeć film na dużym ekranie lub zaszyć się na tarasie pośród roślin.
Projektanci: Zuzanna Kuc (ZU Projektuje)
Powierzchnia: 130 m2
Zdjęcia: Marta Behling, Pion Poziom
W stylu tej łazienki:
- umywalka KOŁO Nova Pro 45 cm
- umywalka GEBERIT iCon 60 cm
- wisząca miska WC, lejowa GEBERIT iCon Square
- deska sedesowa wolnoopadająca GEBERIT iCon Square
- element montażowy GEBERIT Duofix do wiszących misek WC, 112 cm, ze spłuczką podtynkową Sigma 12 cm
- przycisk uruchamiający GEBERIT Sigma30, do spłukiwania dwudzielnego
- rynna zbiorcza GEBERIT CleanLine, do pokrycia płytkami ceramicznymi
Więcej informacji na www.geberit.pl

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Żywienie

Dorota Szelągowska: W moim rodzinnym domu się nie przelewało. Od mamy i babci się nauczyłam, jak ugotować coś z niczego
Prezenterka zaznacza, że dużo czasu spędza w kuchni i jak przekonuje, zawsze da się przyrządzić coś smacznego, nawet gdy pod ręką nie ma zbyt wielu produktów. Tego nauczyła się w rodzinnym domu. Dorota Szelągowska uwielbia kulinarne eksperymenty, dlatego też chętnie podgląda, jak gotują inni i z ich pomysłów również czerpie inspiracje.
Nauka
MNiSW reaguje na problemy psychiczne w środowisku akademickim. Specjalny zespół ma opracować skuteczne rozwiązania

W środowisku naukowym rośnie świadomość znaczenia dobrostanu psychicznego i potrzeby budowania bezpiecznego miejsca – zarówno dla studentów, jak i kadry akademickiej. Z badania SWPS wynika, że wiele osób w tym środowisku zmaga się z silnym stresem, wypaleniem zawodowym oraz zaburzeniami lękowymi i depresyjnymi. Do tego dochodzi także coraz częściej występujący problem mobbingu i dyskryminacji. Tematem zajmuje się MNiSW, powołując specjalny międzyresortowy zespół, ale też same uczelnie.
Media
Maciej Dowbor: Domówki i rolki przyniosły nam dużo większą popularność niż telewizja. Ludzie nas odbierają jak dobrych znajomych

Prezenter przyznaje, że domówki online i publikowane w mediach społecznościowych rolki pozwoliły im zbudować mocną pozycję w cyfrowym świecie. Dzięki nim zyskali dużo większą popularność niż z racji udziału w różnych projektach telewizyjnych czy serialowych. Maciej Dowbor odczuwa dużą satysfakcję z tego, że ich działalność internetowa przyciąga miliony odbiorców, zainteresowanie proponowanymi przez nich treściami nie słabnie, a widzowie, z którymi się spotykają na ulicy, traktują ich jak dobrych znajomych.