Noworoczne spotkanie z chińskimi znakami
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
W związku ze zbliżającym się Chińskim Nowym Rokiem, który nadejdzie już 1 lutego 2022, Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza na specjalne spotkanie poświęcone chińskim znakom oraz noworocznej kaligrafii.
Noworoczne spotkanie z chińskimi znakami odbędzie się w poniedziałek 17 stycznia 2022 w godz. 18:00-19:30 w Instytucie Konfucjusza w Krakowie, ul. Oleandry 2A, sala 1.03.
Uczestnicy wysłuchają prezentacji o chińskich znakach i noworocznych zwyczajach, wezmą udział w małym quizie z nagrodami. Na koniec wydarzenia uczestnicy własnoręcznie napiszą tuszem znak “szczęście”, który tradycyjnie przykleja się na drzwiach w okresie noworocznym, by przyciągnąć do swojego domu pomyślność i dobrą energię.
Wydarzenie będzie prowadzone w języku chińskim i tłumaczone na język polski.
Uwaga! Podczas spotkania obowiązuje noworoczny dress code: uczestnicy powinni mieć na sobie coś w kolorze czerwonym.
Czas: poniedziałek, 17 stycznia, godz. 18.00-19:30.
Miejsce:
Instytut Konfucjusza w Krakowie
ul. Oleandry 2A.
Sala: 1.03.
Wstęp na spotkanie jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują wcześniejsze zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
Szczegółowe informacje www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.