Nowość od Icy Dock - czterodyskowa obudowa dla SSD M.2 NVMe MB720M2K-B
Projekt Zero2
Kunickiego 5/214
30-134 Kraków
dominika|projektzero2.pl| |dominika|projektzero2.pl
739033040
www.projektzero2.pl
ToughArmor MB720M2K-B obsługuje do 4 dysków SSD M.2 PCIe NVMe z prędkością do 32 Gb/s za pomocą MiniSAS HD (SFF-8643). Przyjmuje każdy standardowy napęd M.2 o długości od 30 do 110 mm (2230, 2242, 2260, 2280, 22110). Dzięki obudowie dyski są umieszczane z przodu komputera, co sprawia, że instalacja i usuwanie napędów jest prostsze i wydajniejsze.
Dyski SSD M.2 PCIe NVMe są najczęściej zakładane pod kątem 45 stopni, a następnie przykręcane do płyty głównej. Korzystając z ToughArmor MB720M2K-B, użytkownik może po prostu włożyć dysk M.2 SSD do kieszeni, wyregulować blokadę na odpowiednią długość dla każdego typu dysku M.2 i wcisnąć dysk, aby zablokować na miejscu. Cały proces zajmie użytkownikom mniej niż pięć sekund, co pozwala uniknąć kłopotów z drobnymi, łatwymi do zgubienia śrubkami, a jednocześnie zapewnia bardziej wydajny i innowacyjny sposób instalowania dysków M.2.
Uziemienie M.2 jest bardzo ważne, aby zapewnić bezpieczeństwo danych i dysku. Bez uziemienia podczas wymiany dysków istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia wstrząsów elektrostatycznych, które mogą uszkodzić dane. Konstrukcja uziemionego złącza chroni dysk przed wyładowaniami, zapewniając, że dane są zawsze bezpieczne podczas wymiany dysku.
ToughArmor MB720M2K-B zapewnia niezawodność produktu nawet po wielu latach od wdrożenia. Jest w stanie wytrzymać w najtrudniejszych warunkach, dzięki silnej, metalowej konstrukcji w całym urządzeniu. Dyski SSD M.2 NVMe mogą być problematyczne z powodu częstego przegrzewania, co powoduje obniżenie wydajności i ograniczenie prędkości transferu. Mając na uwadze te trudności, ToughArmor MB720M2K-B został wyposażony w bardzo duży, wysokowydajny radiator aluminiowy zainstalowany na każdej tacy. Dodatkowo urządzenie zawiera podkładki termiczne, aby zapewnić dokładne rozproszenie nadmiernego ciepła w całym radiatorze. Z tyłu umieszczono dwa wentylatory o średnicy 40 mm.
W celu zapewnienia dodatkowego bezpieczeństwa Icy Dock zastosowało system blokady na klucz dla każdego z dysków. Z kolei dla łatwiejszego trzymania porządku wśród dysków, producent dołącza plastikowe etykiety ID, które pomogą ponumerować napędy.
Obudowa Icy Dock ToughArmor MB720M2K-B jest już dostępna u polskiego dysytrubora, firmy MOSPAN.
Dreame comes true – doskonały rok marki
Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
A gdybyście tak tej zimy wspólnie zanurzyli się w magii… immersji?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Krystian Ochman: Uwielbiam musicale i bardzo chciałbym wrócić na taką scenę. Nigdy nie grałem w polskim musicalu, ale mógłbym spróbować
Zwycięzca 11. edycji programu „The Voice of Poland” podkreśla, że ma duży sentyment do amerykańskich musicali. W kilku muzycznych spektaklach już zagrał i nie wyklucza powrotu na scenę właśnie w takiej roli. Krystian Ochman zaznacza, że wolałby się zmierzyć z jakimś testem w języku angielskim, ale polski projekt też byłby dla niego ciekawym wyzwaniem.
Regionalne – Mazowieckie
Większe bezpieczeństwo przechowywanych w magazynach dzieł sztuki. Muzeum Narodowe w Warszawie przeniesie je do nowego budynku
Kupiony ze wsparciem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego budynek przy ulicy Puławskiej będzie służył Muzeum Narodowemu w Warszawie jako magazyn wielkogabarytowych dzieł sztuki. To tu jeszcze w tym roku mają trafić zbiory z magazynu w Tarczynie, który według opinii NIK nie spełnia niezbędnych norm technicznych. W ciągu dwóch–trzech lat w nowym budynku powstanie także przestrzeń wystawiennicza dla kolekcji mebli i wzornictwa należących do MNW.
Problemy społeczne
Czas oczekiwania na usługi opieki długoterminowej jest zbyt długi. Pacjenci i ich rodziny gubią się w skomplikowanym systemie
Zarządzanie opieką długoterminową w Polsce funkcjonuje w rozbiciu na dwa sektory: ochrony zdrowia i pomocy społecznej. Brak koordynacji między nimi powoduje, że opieka jest udzielana fragmentarycznie i nie zawsze efektywnie – wynika z raportu Banku Światowego. Co roku tego typu usług potrzebuje co najmniej pół miliona osób, a czas oczekiwania na nie jest zbyt długi. To efekt m.in. niedofinansowania sektora i braku kadr.