Nowy rok, nowa ja!
Początek nowego roku często wiąże się z licznymi postanowieniami. Przeważnie chcemy zrzucić zbędne kilogramy lub zacząć zdrowo się odżywiać. Zmotywowani liczymy, że uda nam się to zrobić w ekspresowym tempie. Jednak dobrze jest rozłożyć te plany w czasie i stopniowo osiągać zamierzone cele, tak by nie zrazić się już na starcie. Jak to zrobić? Zacznijmy od śniadania!
Jednym z najbardziej popularnych postanowień noworocznych jest decyzja o zakupie karnetu na siłownię. Początek roku motywuje nas do poprawienia wyglądu naszej sylwetki.
Jednak pamiętajmy, że aby tego dokonać nie możemy polegać na samych ćwiczeniach. Ważnym elementem w walce o wymarzoną sylwetkę okaże się zrównoważona dieta.
Mniej znaczy więcej
Na samym początku, musimy nauczyć się, że małe, a częste posiłki zapewnią nam poczucie sytości, bez zbędnego przejedzenia. Zbyt obfite dania sprawią, że będziemy rozciągać ściany naszego żołądka i przez to, uczucie głodu będzie nam towarzyszyć przez większość dnia. Dlatego starajmy się jeść małe porcje w niewielkich odstępach czasu.
Od czego zacząć?
Przede wszystkim pamiętajmy, aby rozpocząć dzień od śniadania. Nie odkładajmy go
na później, ponieważ nasz organizm czerpie siłę z pożywienia, dlatego warto mu ją dostarczyć już z samego rana. Dobrze, by nasz pierwszy posiłek składał się z bogatych w błonnik produktów pełnoziarnistych, takich jak pieczywo czy płatki oraz białka - tutaj idealne będzie mleko, twaróg lub jajka. Taki wybór pierwszego posiłku pozwoli uniknąć w ciągu dnia zachcianek na niezdrowe produkty i przekąski.
Plan na 6 tygodni
Jeśli przygotowywanie pożywnych śniadań nie jest naszą mocną stroną, a dodatkowo czas
o poranku ucieka w zastraszającym tempie, to dobrym pomysłem na szybki posiłek będą płatki z mlekiem czy jogurtem. Wybierzmy jednak takie, których skład będzie na korzyść dla nas. Specjalnie z myślą o osobach, które chcą zadbać o linię i usprawnić metabolizm, marka MIXIT połączyła najzdrowsze kompozycje musli w jeden zestaw. Wysokojakościowe składniki - pyszne i niskokaloryczne owoce leśne (porzeczka, borówka, jeżyna i malina) oraz lekka podstawa w postaci chrupiących płatków, nasion i orzechów — dostarczają zdrowych kwasów tłuszczowych. Zestaw „6 tygodni zdrowia z musli” składa się z 3 tub wypełnionych różnorodną mieszanką zdrowych pyszności i pozwoli przygotować nam pożywne śniadanie w kilka minut. Co więcej, przez ten czas wyrobimy w sobie nawyk regularnych, porannych posiłków,
a to pierwszy krok do naszego noworocznego sukcesu! Dzięki temu, że w skład zestawu wchodzą trzy różnorodne tuby, możemy je z łatwością miksować i nasze śniadania
nie będą monotonne.
Małe, a częste posiłki oraz pożywne śniadania w połączeniu z dobrym planem treningowym przyniosą nam zamierzone efekty. Skupmy się na tym, by stopniowo osiągać coraz więcej, dzięki czemu nie stracimy motywacji już na starcie. Powodzenia!
Więcej informacji na www.mixit.pl
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.