Komunikaty PR

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

2024-12-27  |  10:20
Biuro prasowe

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie surowców to tylko niektóre z problemów, które wymagają pilnej uwagi. Wprowadzenie drobnych, proekologicznych zmian w codziennym życiu to krok w stronę przeciwdziałania tym wyzwaniom. Co więcej, takie przedsięwzięcia często idą w parze z korzyściami finansowymi.

 Wybór produktów wielokrotnego użytku, wymiana tradycyjnych żarówek na LED czy modernizacja ogrzewania, pozwala zmniejszyć zarówno rachunki, jak i emisję gazów cieplarnianych. Z kolei rozważne zakupy i dokładne planowanie posiłków zminimalizują ilość żywności, która z powodu przeterminowania trafia do kosza na śmieci. Te proste zmiany przynoszą korzyści zarówno naturze, jak i naszemu portfelowi – zauważa Lisa Scoccimarro, liderka Akademii Ekologicznej Amest Otwock.

Zmienianie nawyków nie musi wymagać od nas wielkiego zaangażowania. Najważniejsze to zacząć od prostych działań, takich jak zabieranie własnej torby na zakupy czy regularne segregowanie odpadów. Warto też stale poszerzać swoją wiedzę z zakresu recyklingu – wiele osób nadal nie wie, co można, a czego nie można wrzucać do poszczególnych pojemników. 

Pomimo postępów w zakresie odzyskiwania surowców i materiałów nadal jest wiele obszarów wymagających poprawy – znaczna część śmieci wciąż trafia do frakcji zmieszanej, zamiast do pojemników na plastik czy papier. Segregacja to podstawowy krok, który pozwala na skuteczny recykling. Im staranniej rozdzielamy, tym więcej zasobów może zostać ponownie wykorzystanych.

Przykłady ekopostanowień na 2025 rok:

  1. Oszczędzanie energii – To jedno z najprostszych postanowień do realizacji, które nie tylko zmniejszy nasz ślad węglowy, ale także obniży rachunki za energię. Przejście na energooszczędne żarówki LED, a także wyłączanie urządzeń, gdy nie są używane, to proste działania, które mają ogromne znaczenie dla środowiska.
  2. Ograniczenie plastiku – Redukcja zużycia plastiku jest jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Można zacząć od prostych zmian, takich jak unikanie jednorazowych torebek, plastikowych butelek czy zbędnych opakowań. Zamiast tego, warto postawić na produkty wielokrotnego użytku, takie jak torby z materiału czy bidony na wodę.
  3. Segregowanie odpadów – Choć wiele osób już segreguje odpady, nie zawsze robi to w poprawny sposób. Warto uczyć się i systematycznie wdrażać zasady selektywnej zbiórki, aby jak najwięcej materiałów mogło zostać poddanych recyklingowi.
  4. Wybór ekologicznego środka transportu – Korzystanie z komunikacji miejskiej, jazda na rowerze, chodzenie pieszo czy wybór samochodów elektrycznych to zmiany, które zmniejszają emisję spalin i poprawią jakość powietrza w miastach. Warto także zastanowić się nad organizowaniem wspólnych przejazdów, co również minimalizuje negatywny wpływ na planetę

 Warto pamiętać, że każda, nawet najmniejsza zmiana w naszych nawykach ma ogromne znaczenie. Jednak kluczowe jest długoterminowe podejście. Realizując takie postanowienia przez cały rok, możemy wspólnie budować lepszą przyszłość dla kolejnych pokoleń – podsumowuje Lisa Scoccimarro.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta Biuro prasowe
2025-02-27 | 15:00

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Lagardère Travel Retail w Polsce rozpoczyna ekspansję sieci Costa Coffee w nowym modelu biznesowym. Pierwsza kawiarnia działająca na zasadach franczyzy została uruchomiona
Styl życia Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
2025-02-19 | 13:30

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania

Pokolenie Z wkroczyło na rynek pracy, wnosząc na niego świeżą energię, pomysły i… oczekiwania. A te determinują podejście pracodawców do szeroko pojętego zarządzania
Styl życia Firma eventowa jako partner w organizacji eventów
2025-02-18 | 12:50

Firma eventowa jako partner w organizacji eventów

Współczesne eventy to nie tylko okazja do spotkań, ale także istotny element strategii marketingowych i komunikacyjnych. Profesjonalna firma eventowa odgrywa kluczową rolę

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Problemy społeczne

Wrocław najczęściej wskazywanym miejscem na ewentualną przeprowadzkę. To przekłada się na potencjał gospodarczy

40 proc. Polaków planujących w najbliższych latach przeprowadzkę wybrałoby Wrocław – wynika z badania przeprowadzonego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych. Stolica Dolnego Śląska jest postrzegana jako miejsce, w którym można znaleźć dobrą pracę i mieszkanie, a komunikacja miejska działa w satysfakcjonujący sposób. Miasto jest również doceniane za walory turystyczne i chętnie odwiedzane przez podróżujących. Postrzeganie miasta przez mieszkańców i pracowników przekłada się również na potencjał inwestycyjny i zainteresowanie biznesu.

Firma

Trzy czwarte Zetek chce pracować na etacie. Elastyczny czas pracy nie jest dla nich istotny

Najmłodsze pokolenie wchodzące teraz na rynek pracy najbardziej ceni sobie stabilność. Dlatego 74 proc. deklaruje, że chce pracować na etacie – wynika z raportu „Work War Z”. Najważniejsze dla ankietowanych przy wyborze pracodawcy są wynagrodzenie i możliwość rozwoju, a ekologia oraz elastyczny czas pracy – wbrew obiegowym opiniom – schodzą u nich na dalszy plan. Zależy im na work–life balance i nie obawiają się o to walczyć, co jest odbierane przez inne pokolenia jako roszczeniowość. Sporo młodych pracowników deklaruje jednak problem z zaangażowaniem w swoje obowiązki, co jest poważnym wyzwaniem dla managerów.