O kobietach dla kobiet – rozmowy i warsztaty w Blue City
Communication Unlimited
ul. Wołoska 9 A
02 - 583 Warszawa
dczerwinska|commu.pl| |dczerwinska|commu.pl
22 395 52 00
www.commu.pl
7 marca, w przeddzień Dnia Kobiet w godzinach 11:00-18:00 w Blue City odbędzie się wyjątkowe wydarzenie – spotkania i rozmowy o sposobach na życie, sile do stawiania czoła przeciwnościom losu, rozwijaniu swoich pasji
i dbaniu o siebie, rynku pracy i kobiecym zarządzaniu.
Skąd czerpać siłę
Inspirujące mowy motywacyjne wygłoszą: Dorota Warakomska, dziennikarka i trenerka wystąpień publicznych, od lat działająca na rzecz różnorodności oraz Katarzyna Jaklewicz, kitesurferka, która pod marką “Dziewczyny, które kochają kitesurfing” od pięciu lat zachęca kobiety do rozpoczęcia przygody z kitesurfingiem, ale przede wszystkim - do spełniania swoich marzeń.
Uczestnicy spotkania będą mogli przysłuchać się rozmowie felietonistek i autorek książek: Sylwii Chutnik, Karoliny Sulej oraz Doroty Warakomskiej. Natomiast o programach i ciekawych rozwiązaniach na rzecz kobiet proponowanych przez miasto opowie pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet Katarzyna Wilkołaska-Żuromska.
Zadbajmy o siebie
Podczas panelu „Moc Kobiet”, temat siły kobiet do stawiania czoła przeciwnościom losu poruszą Anna Osowska-Rembecka, pułkownik Służby Więziennej, kuratorka społeczna, wykładowczyni, współautorka przewodników dotyczących przemocy w domu i w pracy, Karolina Korwin-Piotrowska, dziennikarka i autorka książek oraz Joanna Mucha, posłanka na Sejm i członkini Rady Programowej Kongresu Kobiet.
Z kolei w cyklu „Osiędbanie” o tym, jak w codziennym zabieganiu nie zapomnieć o sobie, opowiedzą Basia Tworek, nauczycielka jogi i psycholożka, która prowadzi joga – bloga, Radio Joga oraz jogowy kanał na YouTube, Justyna Kokoszenko-Blimsien, blogerka dziennikarka, założycielka facebookowych grup Girl Gang by Blimsien oraz dietetyczka i psychodietetyczka Katarzyna Błażejewska-Stuhr.
Bądźmy eko
Na koniec zaplanowano rozmowę o ekologii, w której udział weźmie Sylwia Majcher, autorka książek: „Gotuję, nie marnuję”, „Kuchnia zero waste po polsku”, „Wykorzystuję, nie marnuję. 52 wyzywania Zero Waste”, Urszula Mijakoska założycielka Instytutu Świadomego Rozwoju
i Szkoły Diet Coachingu, Katarzyna Wikołaska-Żuromska, pełnomocniczka prezydenta m.st. Warszawy ds. kobiet oraz Mira Klepacka, która współtworzy Foodową agencję doradczą
w duchu less waste, Eco – Hello Food oraz markę produkcyjną Old Friends Kimchi.
Po tym spotkaniu odbędzie się warsztat przygotowywania ekologicznych środków czystości,
a w przerwach między poszczególnymi panelami będzie można wziąć udział w zajęciach jogi i nauczyć się podstawowych ćwiczeń rozluźniających, które można wykonywać zarówno
w domu, jak i w pracy.
Organizatorami wydarzenia „Kobiety wiedzą, co robią" są: Gazeta Wyborcza, Wysokie Obcasy, Instytut Dobrego Życia.
Wstęp jest bezpłatny. Osoby, które zarejestrują się pod adresem: http://bilety.cojestgrane24.pl/dzienkobietBLUECITY#/lp otrzymają specjalny bonus.

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.