Obchody Chińskiego Nowego Roku na WSMiP UJ
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Ośrodek „Instytut Konfucjusza w Krakowie”, Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ oraz Samorząd Studentów WSMiP UJ serdecznie zapraszają na obchody Chińskiego Nowego Roku w dniach 26-27 lutego.
Wydarzenie odbędzie się na Wydziale Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ w godzinach 15:00-17:30.
W programie:
- chińska kaligrafia,
- wykłady o Chińskim Nowym Roku,
- origami,
- gry pałeczkami,
- pisanie imion po chińsku,
- gry i zabawy grupowe:
- malowanie smoka,
- gry w ping-ponga.
Wstęp wolny!
Nowy Rok Chiński rozpoczął się 10 lutego 2024 roku i potrwa do 28 stycznia 2025 roku, panującym znakiem zodiaku w tym czasie jest drewniany smok. W chińskiej astrologii ten rok może przynieść szczęście, harmonię i stabilizację, dlatego warto rozpocząć nowy rok jeszcze raz.
Czas: 26-27 lutego (poniedziałek-wtorek) godz. 15:00-17:30.
Miejsce: Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, ul. Reymonta 4, Kraków.
- 26 lutego sala: 027.
- 27 lutego sala: 009.
Więcej informacji na stronie Facebook Samorządu Studentów WSMiP UJ.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.