Od 18 maja znów można podziwiać panoramę Wrocławia z Punktu Widokowego w Sky Tow

Agencja PR
Open Media
Obozowa 42A/2
30-383 Kraków
biuro|openmedia.pl| |biuro|openmedia.pl
12 268 97 50
openmedia.pl
Obecnie każdy, nawet najdrobniejszy element pomagający zrelaksować się, jest niezwykle istotny. Dlatego spieszymy z fantastyczną informacją: już niebawem, w najbliższy poniedziałek 18 maja, znów można będzie wjechać ponad 200 metrów nad ziemię i zachwycać się zapierającymi dech w piersiach widokami Wrocławia i okolic. Swoją działalność wznawia Punkt Widokowy w Sky Tower. Aby maksymalnie zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo wprowadzono nowe zasady i godziny otwarcia.
Punkt Widokowy w Sky Tower jest najwyżej położonym takim punktem w Polsce. Stał się też jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych, miejscem wręcz obowiązkowych odwiedzin dla miłośników fantastycznych widoków miasta i jego okolicy, aż po górę Ślężę, Chełmiec czy Śnieżkę. Krajobrazy widziane zza okien robią nieprawdopodobne wrażenie o każdej porze roku, przez co stanowią znakomitą scenerię dla romantycznych zaręczyn czy sesji fotograficznych. Rocznie odwiedza go blisko 300 tys. osób.
Już 18 maja, po przerwie, Punkt Widokowy wznawia swoją działalność. Obowiązywać będą nowe zasady, związane z bezpieczeństwem i reżimem sanitarnym, zmianie uległy także godziny otwarcia. Jedno pozostaje niezmienne - piękne widoki, nieprawdopodobne wręcz pejzaże i spokój, płynący z obcowania z naturą. Szczegóły odwiedzin dostępne są na: https://galeria.skytower.pl/punkt-widokowy.
Punkt Widokowy czynny będzie w godzinach:
09:00 – 21:00 (o 20:00 ostatni wjazd) od poniedziałku do czwartku
09:00 – 22:00 (o 21:00 ostatni wjazd) od piątku do soboty
10:00 – 22:00 (o 21:00 ostatni wjazd) w niedzielę

Każda Puszka Cenna wspólnie z Żabka Polska edukowała na temat systemu kaucyjnego na wrocławskim Placu Solnym

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.