Komunikaty PR

Oddaj krew ku czci Bohaterów

2020-07-30  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl

1 sierpnia to szczególna data – rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Przelej krew w hołdzie Bohaterom i pomóż tym samym potrzebującym. Tym bardziej teraz – w trakcie pandemii, kiedy krwi jest bardzo mało. Oddaj krew również dla medyków, którzy każdego dnia walczą o nasze zdrowie. W najbliższą sobotę na parkingu ETC Swarzędz zagości krwiobus, w którym wszyscy zainteresowani będą mogli włączyć się w akcję. Samo pobranie krwi nie jest bolesne ani czasochłonne. Wystarczy 5-10 minut, by zebrać 450 ml życiodajnego płynu.

 

ETC Swarzędz wraz z Leroy Merlin oraz Regionalnym Centrum Krwiodawstwa postanowili uczcić pamięć Bohaterów Powstania Warszawskiego w niezwykły sposób. Tego dnia, w godzinach 9:00-14:00 każdy chętny będzie mógł oddać krew i pomóc tym samym nie tylko chorym, ale również bohaterom naszych czasów – medykom, którzy codziennie pomagają pacjentom, natrafiając przy tym na wiele trudności związanych m.in. brakiem krwi.  

 

Dlatego warto wziąć sprawy w swoje ręce i zrobić coś dobrego! Spełnić dobry uczynek może niemal każdy. Należy być osobą pełnoletnią, która nie przekroczyła 65 roku życia, ważącą ponad 50 kg i w dobrym stanie zdrowia. Poza tym, na zabieg warto przyjść wypoczętym, po posiłku i odpowiednio nawodnionym. Warto wypić wcześniej 1-1,5 litra płynów. Do krwiobusa trzeba wziąć dokument potwierdzający tożsamość zawierający numer PESEL i zdjęcie. I przyjść bez obaw. Po pierwsze – to nic nie boli i nie wiąże się z żadnymi powikłaniami. Po drugie – podczas zabiegu specjaliści stosują wszelkie zalecenia GIS związane z pandemią COVID-19 i dbają o bezpieczeństwo.

 

Sobota, 1 sierpnia, pomóc można nie tylko oddając krew. Osoby, które nie mogę tego uczynić, mają szansę wspomóc leczenie mieszkanki Tulec - Sylwii, która cierpi na bardzo ciężką chorobę – proteinozę pęcherzyków płucnych, biorąc udział w zbiórce pieniędzy. Naprawdę warto pomagać. Kiedyś sami możemy być w potrzebie.

 

Więcej informacji na temat zbiórki krwi można znaleźć na stronie: https://www.facebook.com/events/3262390760495393/ 

 

Informacje o zbiórce pieniędzy dostępne są pod linkiem: https://www.siepomaga.pl/sylwia-plis-zawadzka

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem Biuro prasowe
2024-09-27 | 10:10

Serce pod opieką - spotkania z kardiologiem

Niezależnie od momentu rozpoznania choroby hematoonkologicznej, takiej jak np. przewlekła białaczka limfatyczna czy szpiczak plazmocytowy,  każdy pacjent powinien mieć świadomość, że
Zdrowie Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?
2024-09-27 | 01:00

Diagnoza: krótkowzroczność. Jak dbać o wzrok dziecka i spowolnić postęp wady?

Krótkowzroczność, jest coraz powszechniejszą wadą wzroku u dzieci i młodzieży. Jedną z jej najczęstszych przyczyn jest nadmierne wydłużenie osiowe gałki ocznej. Wada ta powoduje
Zdrowie Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?
2024-09-25 | 13:17

Urazy zębów u dzieci. Jak dbać o prawidłową higienę po wypadku stomatologicznym?

W dniach 20-21 września 2024 r. odbyła się 23. edycja Ogólnopolskiej Konferencji „Polka w Europie”, podczas której omawiano bieżącą sytuację

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.