Odwiedź strefę zabawy Fisher-Price® w Centrum Handlowym Westfield Arkadia
W sobotę, 30 listopada br. w godz. 10:00-20:00 zapraszamy wszystkie dzieci do specjalnej strefy zabawy Fisher-Price® w Centrum Handlowym Westfield Arkadia! Na najmłodszych czekać będzie mnóstwo atrakcji oraz zabawki prosto z Laboratorium Zabawy Fisher-Price®, czyli miejsca, gdzie najlepszymi ekspertami są dzieci. Rodzice będą mieli okazję poznać korzyści płynące z nauki poprzez zabawę dzięki rozmowie ze specjalistkami: psycholożką dziecięcą oraz ambasadorką marki. Dołącz do nas i przekonaj się, że dzieciństwo zaczyna się tutaj!
W strefie zabawy Fisher-Price® w Westfield Arkadia w Warszawie zaprezentowane zostaną najnowsze zabawki marki Fisher-Price® z linii Wood i Link Squad™. Maluchy będą mogły pobawić się z roztańczonym i muzycznym zespołem kolorowych postaci, układać puzzle, budować konstrukcje czy zagrać na muzycznym stoliku. Każde dziecko otrzyma także opaskę na głowę z motywami związanymi z zabawkami Fisher-Price®, a także będzie miało możliwość zrobić sobie zdjęcie przy kolorowym monidle z ulubionymi postaciami.
W czasie kiedy dzieci zajęte będą radosną zabawą, rodzice będą mieli okazję porozmawiać z ekspertami. W godz. 11:00 – 14:00 w strefie Fisher-Price® pojawią się psycholożka dziecięca, Ewa Sękowska-Molga oraz ambasadorka marki i influencerka parentingowa, Antonina Zych, autorka konta Owies i len. Ekspertki podzielą się z rodzicami wskazówkami dotyczącymi korzyści, jakie płyną z eksplorowania przez maluchy zabawek dopasowanych do ich wieku i zdolności, tak by stymulować rozwój konkretnych umiejętności i funkcji poznawczych oraz zapewnić dzieciom radosną naukę przez zabawę.
Strefa zabawy dla każdego dziecka!
Podczas eventu każdy maluch – od bobasa do przedszkolaka – znajdzie dla siebie coś specjalnego. Strefa została podzielona na dwie części. W pierwszej znajdą się zabawki drewniane z serii Wood, a w drugiej zabawki interaktywne Link Squad™.
Fisher-Price® Wood – zabawa to podstawa!
Zestawy Fisher-Price® Wood zapewniają wesołą i angażującą zabawę w stylu Montessori oraz wspierają rozwój dzieci od 6. miesiąca życia. Wykonane są z drewna pozyskiwanego w zrównoważony sposób z certyfikatem Forest Stewardship Council®(FSC®). Nietoksyczna farba, którą są pomalowane, w najwyższym stopniu spełnia wszystkie obowiązujące światowe standardy bezpieczeństwa. Dodatkowo, w trosce o środowisko naturalne - tam, gdzie było to możliwe - w opakowaniach Fisher-Price® Wood plastik zastąpiony został kartonem lub papierem z certyfikatem FSC®.
Link Squad™ od Fisher Price® - łączą się, by wspólnie śpiewać i uczyć!
Link Squad™ od Fisher-Price® to roztańczone, kolorowe, energetyczne, a do tego wspierające rozwój dziecka zabawki interaktywne. To grupa 5 wyjątkowych postaci, które łączą się ze sobą, grają i śpiewają, dostarczając ogromu radości i emocji. Tworzą prawdziwy zespół – zabawki wchodzą w interakcje, rozmawiają ze sobą, a także reagują na dźwięki i piosenki innych członków tego wspaniałego składu. Razem tworzą jedyną w swoim rodzaju, wyjątkową kolekcję!
Zabierz maluchy do specjalnej strefy zabawy Fisher-Price® w Centrum Handlowym Westfield Arkadia 30 listopada br. w godz. 10:00-20:00 i odkryj wspaniały świat zabawek Fisher-Price®!
Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba
Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.