Ostatni weekend wakacji w Porcie Łódź pełen atrakcji!

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations
ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Zbliża się koniec wakacji, ale w Porcie Łódź nie ma mowy o nudzie! Centrum przy Pabianickiej zaprasza na pełne emocji wydarzenia, które umilą czas zarówno najmłodszym, jak i całym rodzinom. W planach filmowy wieczór, edukacyjne miasteczko przedsiębiorczości oraz mnóstwo zabawy na świeżym powietrzu.
Dobranocka pod chmurką i filmowe przygody z Dr. Dolittle
W czwartek, 29 sierpnia, o godz. 21:00 zapraszamy na wieczór filmowy w ramach TME Polówka. Na dużym ekranie na Patio Portu Łódź wyświetlony zostanie pełen humoru i przygód film „Doktor Dolittle” z 2020 roku. Ta adaptacja klasycznej opowieści o ekscentrycznym lekarzu, który rozumie język zwierząt, przeniesie widzów w magiczny świat egzotycznych zwierząt i niezapomnianych przygód. Film, pełen humoru i wzruszeń, z pewnością spodoba się zarówno dzieciom, jak i dorosłym. To doskonała okazja, aby spędzić ostatni wakacyjny czwartkowy wieczór na atrakcji „pod chmurką” w gronie najbliższych.
Miasteczko Przedsiębiorczości
W Porcie Łódź trwa Miasteczko Przedsiębiorczości – interaktywna atrakcja dla dzieci w wieku od 4 do 10 lat. To wyjątkowa szansa, by mali goście wcielili się w różne zawody i zrozumieli, jak funkcjonuje prawdziwe miasto. Wcielając się w role lekarzy, sprzedawców czy pracowników fabryki, dzieci nie tylko zdobywają „moneciaki” za swoją pracę, ale także uczą się zarządzać finansami, płacić podatki i rachunki. To fantastyczna zabawa, ale również cenna lekcja przedsiębiorczości. Miasteczko czynne jest codziennie (z wyjątkiem niedzieli niehandlowej 1 września) do 7 września w godz. 11.00-19.00.
Atrakcje na Patio
Port Łódź przygotował także wiele aktywności na swoim Patio. W czwartek, piątek i sobotę od 16:00 do 21:00 czeka mnóstwo zabawy w różnych strefach tematycznych. M.in. w Strefie Bąbelkowej dzieci i dorośli będą mogli podziwiać olbrzymie, kolorowe bańki mydlane oraz spróbować wyjątkowej atrakcji – zamknięcia w gigantycznej bańce mydlanej.
Z kolei Strefa Gier Piknikowych przeniesie nas w czasy dzieciństwa, oferując klasyczne zabawy takie jak gra w klasy, animacje z chustą edukacyjną, skakanie na skakance czy hulahop. Sportowe konkurencje również będą dostarczać mnóstwa emocji, a miłośnicy gier logicznych mogą spróbować swoich sił w Mega Jendze lub wciągającej grze o emocjach.

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.