Komunikaty PR

Oto gadżety na tajne misje dla każdego

2021-05-01  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Dziś gadżety znane z filmów akcji są na wyciągnięcie ręki. Każdy może mieć szpiegowski zegarek, okulary i długopis z kamerą, kartę kredytową lub wisiorek z dyktafonem. Dzięki nowoczesnym urządzeniom szpiegowskim można poczuć się jak agent specjalny i rozwikłać wiele zagadek w życiu prywatnym i zawodowym.

Technologia to nieodłączny element wielu filmów akcji i książek opowiadających o agentach specjalnych lub detektywach. Dla wielu fanów takich produkcji to nie aktorzy, a sprzęt, gadżety i samochody odgrywają pierwszoplanowe role. Bez nich nawet najsławniejszy agent świata byłby bezradny. Gdyby ktoś chciałby być po części jak on, może zaopatrzyć się w kilka podobnych przedmiotów. – Z powodzeniem moglibyśmy wyposażyć filmowego lub książkowego bohatera w wiele przydatnych na tajnych misjach urządzeń. Tak naprawdę może ich używać każdy, ale oczywiście do innych celów. Na przykład do rozwiązywania problemów w pracy, szkole lub w domu – zauważa Paweł Wujcikowski, właściciel sklepu Spy Shop.

Przede wszystkim zegarek i okulary

Fikcyjny agent lub detektyw to zwykle mężczyzna przystojny i elegancki, którego głównym atrybutem może być zegarek. Znane są przykłady modeli z ukrytą bronią, którą można wykorzystać, gdy nikt się tego nie spodziewa. Bohaterowie posługują się zegarkami z garotą, wiązką laserową, obrotową tarczą, która spełniała funkcję piły, a nawet z magnesem, pozwalającym na zmianę toru nadlatującego pocisku. Agent Kowalski może natomiast pokusić się o zegarek CAM-2K z ukrytą mikrokamerą i mikrofonem do dyskretnej rejestracji wszelkich zaplanowanych spotkań czy losowych zdarzeń zarówno w pomieszczeniach, jak i w terenie. – Obiektyw mikrokamery ukrytej w zegarku to zaledwie 2 mm, dzięki czemu jest niezauważalny dla osób postronnych. W bocznym pokrętle umieszczony został rotacyjny mikrofon, który zbiera dźwięki w zasięgu do 10 m, a po zamknięciu zapewnia odporność urządzenia na deszcz i dużą wilgoć – opisuje Paweł Wujcikowski. To model na bransolecie w kolorze srebrnym. Osobom potrzebującym wersji bardziej sportowej może przydać się szpiegowski smartwatch MVR-405 z dyskretnym dyktafonem. – Urządzenie posiada również wbudowany nośnik MP3, dzięki któremu można cieszyć się ulubioną muzyką. Wygodny, silikonowy pasek zapewnia komfort nawet podczas upalnych dni – mówi Paweł Wujcikowski.

Innym atrybutem fikcyjnego bohatera rodem z Hollywood są okulary przeciwsłoneczne. W takim dodatku można ukryć na przykład mikrokamerę. Głównym zadaniem szpiegowskich okularów jest nagrywanie tego, co widzi nosząca je osoba. Model GL-G700 został zaprojektowany specjalnie do rejestracji spotkań i pozyskiwania kopii dokumentów. Przycisk uruchamiający kamerę umieszczono w zauszniku.

Do tego długopis, karta i coś do auta

Z myślą o agentach i detektywach, także tych rzeczywistych, kamery i dyktafony ukrywa się także w innych akcesoriach: długopisach, ołówkach, i biżuterii. – Dużą popularnością cieszą się szpiegowskie długopisy MQ-78 i Esonic CAM-3HD, a także elegancki wisiorek MVR-300 z wbudowanym dyktafonem – wskazuje Paweł Wujcikowski. – W środowisku biznesowym najlepiej sprawdza się dyktafon ukryty w urządzeniu do złudzenia przypominającym kartę kredytową. To model Cobra DVR-24. Biznesmeni lubią także kłódki na odcisk palca do teczek, aktówek i neseserów, model FPL-2 – dodaje. W podobne urządzenie można wyposażyć także dziecko. Świetny będzie samochodzik z funkcją nagrywania dźwięków (model MVR-401). Taki gadżet jest do wykorzystania nie tylko podczas zabawy. – Niezwykle prosty w obsłudze dyktafon dzięki kamuflażowi idealnie sprawdzi się, gdy chcemy upewnić się, że dziecko jest pod właściwą opieką – spostrzega Paweł Wujcikowski.

Gdy o samochodach mowa, należy wspomnieć, że także one występują w rolach głównych w wielu amerykańskich filmach. Są wówczas służbowe i warte miliony, dlatego lepiej ich dobrze pilnować. W świecie realnym do tego celu służą lokalizatory GPS. – Umożliwiają kontrolę rzetelności pracowników, poprzez sprawdzenie trasy samochodu służbowego. Dzięki temu rozwiązaniu wiemy gdzie i kiedy znajdował się samochód naszej firmy, a w razie wątpliwości możemy zapisać dane, a potem je odtworzyć. Nadajnik GPS to perfekcyjne rozwiązanie, które umożliwia lokalizację skradzionego pojazdu bądź śledzenie wartościowej przesyłki – wyjaśnia Paweł Wujcikowski, który szczególnie poleca modele GL300 i MT90.

Siedząc w samochodzie wyposażonym w lokalizator GPS, z okularami z ukrytą kamerą na oczach, długopisem-dyktafonem w kieszeni oraz kartą kredytową tajnego agenta w portfelu można ruszać na najtrudniejszą misję i czuć się przy tym jak gwiazda kina akcji lub jak zawodowy detektyw.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
IT i technologie Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji Biuro prasowe
2025-02-07 | 15:40

Husqvarna szuka najstarszego robota koszącego i ogłasza technologię wizyjną opartą na sztucznej inteligencji

W tym roku mija 30 lat odkąd Husqvarna, światowy lider w dziedzinie innowacyjnej pielęgnacji trawników, wprowadziła na rynek swoją pierwszą automatyczną kosiarkę. W związku
IT i technologie Dreame comes true – doskonały rok marki
2024-12-31 | 12:00

Dreame comes true – doskonały rok marki

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, dołożył wszelkich starań, aby mijający rok był dla marki przełomowy. Własne punkty sprzedaży, pozycja lidera na
IT i technologie Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji
2024-12-16 | 16:00

Trzy asy sprzątania od Dreame w promocji

Dreame Technology, producent innowacyjnych i uznanych urządzeń domowych, w ostatnim czasie wprowadził do swojej oferty w Polsce trzy modele odkurzaczy pionowych. Mowa o R20 Aqua z innowacyjną

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.