Komunikaty PR

Paged Design Week przyciągnął ponad 150 uczestników

2023-11-17  |  11:20
Biuro prasowe

Dyskusje i wykłady prowadzili eksperci: Magdalena Willmann, Maria Thiel-Roman, profesor Irma Kozina oraz Jakub Szczęsny. Uczestnicy mieli możliwość tworzenia moodboardów podczas warsztatów z Aleksandrą Ciesielską i własnoręcznej próby gięcia drewna podczas specjalnie zorganizowanego pokazu. Wydarzeniom towarzyszyły wystawy plakatów Michała Jońcy oraz ceramiki Uli Michalak. Omawiano między innymi rolę sztuki w kreacji wnętrz, tkaniny jako ważny, choć nie zawsze oczywisty element dekoracji, historię technologii gięcia drewna od połowy XIX wieku oraz rolę pasji w projektowaniu.

Magdalena Willman, ekspertka od sztuki we wnętrzach tak ocenia wydarzenie: Cieszę się, że mogłam być częścią wydarzenia Paged Design Week. To było bardzo interesujące doświadczenie, które po raz kolejny pokazało, jak płynnie sztuka łączy się z dobrym designem, a zainteresowanie branży świadczy o tym, że wciąż potrzeba wiedzy i dobrych przykładów jak kreować wnętrza poprzez wprowadzanie do nich sztuki.

Z kolei Maria Thiel-Roman, która rozmawiała z uczestnikami o dwóch dominujących trendach dla tkanin: grze faktur, splotów i odcieni w jednej gamie kolorystycznej oraz grze wzorów i kolorów tworzących nieograniczone możliwości, dla których limitem jest tylko wyobraźnia projektanta – tak mówi o istocie wykorzystania tkanin w designie:
Tkanina dla wnętrza jest tym, czym sukienka dla kobiety. Możemy jej użyć do każdej z ról:  jako zasłonę, jako tapicerkę, jako obraz, poduszkę, obrus, narzutę itd. a jej umiejętne zastosowanie może wydobyć wszystkie atuty wnętrza.

Niezwykłym powodzeniem cieszył się wykład o historii technologii i biznesu meblowego opartego na „gięcinie”. Tak komentuje wydarzenie profesor Irma Kozina, z Katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, która prowadziła ten wykład:

Tegoroczny Paged Design Week okazał się atrakcyjną ofertą edukacyjną dla młodzieży w wieku szkolnym. O ile zazwyczaj imprezy organizowane w warszawskim showroomie gromadzą uczestników profesjonalnie zajmujących się meblarstwem, tym razem wśród publiczności znalazła się także młodzież ostatnich klas szkoły podstawowej, która z żywym zainteresowaniem słuchała wykładu o ikonicznych meblach giętych, a następnie poznawała technikę Thonetowską zademonstrowaną przez specjalistów z fabryki w Jasienicy. To wyjątkowo rzadka okazja umożliwiająca uczniom poznawanie branży meblarskiej zarówno od strony marketingowej, jak też produkcyjnej.

Paged Design Week odbył się w showroomie firmy Paged Meble na warszawskiej Pradze, a patronat medialny nad wydarzeniem objęły redakcje Elle Decoration oraz Architektura i Biznes.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli Biuro prasowe
2025-02-04 | 15:00

Łóżka kontynentalne - przegląd najpopularniejszych modeli

Pod lupę bierzemy łóżka kontynentalne, które najczęściej zamawiają ludzie w naszym regionie, a także w całym kraju. Przyglądamy się im z uwagą. Wymieniamy
Dom Proste przyjemności na zimowe wieczory
2024-12-30 | 15:40

Proste przyjemności na zimowe wieczory

Zima to idealna pora na spędzanie długich wieczorów w domu w „przytulny” sposób. Wygodne ubranie, pyszny rozgrzewający napój, nieskomplikowana rozrywka - to
Dom Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie
2024-12-27 | 01:00

Sylwester poza domem? Sprawdź, czy twój dom jest przygotowany na włamanie

Zbliża się Sylwester – czas zabawy, podróży i odpoczynku. Jednak podczas naszej nieobecności dom i posesja mogą stać się łatwym celem dla złodziei. Jak skutecznie

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Edukacja

Idea STEM zmienia podejście do edukacji dzieci na całym świecie. Doświadczanie i współpraca zamiast wykładów

Odejście od wykładowej metody prowadzenia zajęć na rzecz doświadczeń, współpracy i partnerskich relacji z nauczycielem to podstawowe założenia idei edukacyjnej STEM. Ma ona wspierać rozwój dzieci i młodzieży w kierunkach, jakie wytycza zmieniająca się rzeczywistość i na jakie nastawiony będzie rynek pracy za kilka lat. Globalnie rynek edukacji STEM do końca dekady podwoi swoje przychody. Ten światowy trend jest obserwowany i rozwijany również w Polsce, m.in. poprzez projekt STEM Kindloteka.

Handel

Finansowanie, technologia i wola polityczna sprzyjają walce o klimat. Dołączają do niej także konsumenci

Eksperci apelują o intensyfikację wysiłków na rzecz ochrony klimatu. Tym bardziej że teraz są ku temu sprzyjające warunki: finansowanie, wola polityczna i zaawansowane technologie. Coraz częściej idzie za tym także gotowość społeczeństwa do zmian. Choć w kontekście zielonej rewolucji mówi się przede wszystkim o transformacji energetycznej i ograniczaniu emisji CO2, dbanie o zmiany zaczyna się również na poziomie decyzji konsumenckich. Polacy mają tego świadomość i wdrażają proekologiczne nawyki w codzienną rutynę i zakupy.