Pełen życia i wolności letni festiwal Witariada już w lipcu!
Agencja Face it!
Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
j.gniadzik|agencjafaceit.pl| |j.gniadzik|agencjafaceit.pl
+48 510 189 848
https://agencjafaceit.pl/
Niezależni artyści, wspólne muzykowanie, ćwiczenia dla ciała i duszy, miasteczko dla dzieci, a przede wszystkim dużo zdrowego jedzenia przygotowanego ze świeżych warzyw i owoców. W dniach 16-18 lipca, w Kawęczynie, położonym 40 km na południe od Warszawy, odbędzie się druga edycja Witariady – wielkiego festiwalu zdrowego życia.
Na 32 hektarach otwartej przestrzeni na uczestników czekać będą niezliczone atrakcje, w tym koncerty, prelekcje, gry i zabawy dla najmłodszych. W tym roku organizatorzy – ekipa „Odmładzania na Surowo” – pragną, by wydarzenie, poza promocją dobrej, roślinnej diety i korzyści wynikających z ruchu na świeżym powietrzu, skupiało się na temacie wolności.
Wydarzenie dla całych rodzin
Na olbrzymim, strzeżonym polu namiotowym będzie można spędzić dwie noce wspólnie z innymi uczestnikami festiwalu. Na miejscu czekać będą oczywiście wszelkie udogodnienia, takie jak toalety i prysznice. Dokładamy wszelkich starań, by zachować najwyższe standardy higieniczne i by każdy mógł się wśród innych ludzi czuć komfortowo i bezpiecznie – zapewnia Mariusz Budrowski, główny pomysłodawca Witariady –samochody z przyczepą kempingową zaparkują na wielkim parkingu. Tych, którzy preferują najbardziej komfortowe warunki uspokajam: w pobliżu festiwalu znajduje się kilka przemiłych hoteli i pensjonatów, w których możecie się zatrzymać. Warto jednak spędzić czas jak najbliżej miasteczka festiwalowego – wieczorami planowane są koncerty i śpiewy przy ogniskach, a z rana będzie można poćwiczyć i pomedytować, spędzić ten czas razem.
Spragnieni kontaktu z innymi ludźmi
W zeszłym roku zdecydowaliśmy, że ze względu na niepewną sytuację w kraju, nie zorganizujemy żadnego stacjonarnego wydarzenia – wyjaśnia Mariusz Budrowski. Społeczność pasjonatów zdrowego stylu życia tęskni jednak za sobą nawzajem! Wszyscy chcemy spotkać się znów na żywo, bo w tym trudnym, pandemicznym czasie, wielu z nas odczuwało prawdziwą samotność. Dla nas – jako, że zawsze działamy wspólnie i razem chcemy dbać o siebie – to kilkudniowe spotkanie to pierwsza okazja od półtora roku, by się zobaczyć.
Zespół „Odmładzania na Surowo” od lat gromadzi wokół siebie potężną grupę miłośników diety roślinnej, z którymi na żywo spotkali się już sześć razy w ramach wydarzeń pod hasłem „Surowe Życie”. Za każdym razem co najmniej tysiąc osób przyjeżdżało z całego kraju, ale też ze świata, by wspierać się nawzajem w swoich dążeniach do zdrowszego życia. Gdy jesteśmy z innymi, jest nam po prostu łatwiej trzymać się naszych postanowień. Im nas więcej, tym większe otrzymujemy wsparcie i tym większą mamy motywację do zmiany i trwania w niej – jest pewien Mariusz Budrowski.
Zdrowy styl życia od najmłodszych lat
W tym roku organizatorom zależy szczególnie na tym, by uczestnicy festiwalu przybyli wraz ze swoimi dziećmi. Dla dzieci przygotowujemy moc atrakcji, m.in. dmuchane zjeżdżalnie, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, muzyczne i edukacyjne – opowiada Mariusz Budrowski. Dzieciaki mają się po prostu dobrze bawić i przy okazji uczyć od nas – pasjonatów zdrowego życia – jak przyjemna i smaczna może być dieta roślinna, i jak prosta może być zmiana na lepsze w codziennym funkcjonowaniu człowieka. Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci – chcemy więc zasiać w młodych osobach to ziarno wiedzy i pasji.
Muzyka, zabawa i… edukacja dla wszystkich!
Dorosłym i seniorom organizatorzy zaserwują wszechstronną rozrywkę. Planujemy trzy dni koncertów. Wystąpią m. in. zespoły Daj to Głośniej, Future Folk czy ShataQS – zdradza organizator. Przy ogniskach będziemy razem grać na gitarach i na bębnach, więc muzykowanie będzie się odbywało także spontanicznie i „oddolnie”. Wielu artystów ludowych, inspirujących się kulturą słowiańską potwierdziło już swój udział w Witariadzie. Czeka nas więc spotkanie z rękodziełem, warsztaty garncarskie i lekcje dotyczące życia dawnych ludzi, wypełnionego pięknymi zwyczajami.
Na festiwalu pojawią się prelegenci, którzy podzielą się solidną porcją wiedzy o zdrowiu, naturalnym leczeniu i diecie, będącej centralnym punktem festiwalu – wśród nich będą m. in. Aga Kirchner z USA, pasjonatka witarianizmu, czy dr Miłość, specjalistka od uczuć, emocji, relacji, życia i rozwoju.
Samo zdrowie na talerzu
Na uczestników festiwalu czekać będzie mnóstwo smacznego, zdrowego jedzenia. Spróbować będzie można specjałów kuchni wegetariańskiej, wegańskiej, frutariańskiej i witariańskiej. Wystawcy, chcący pokazać się na wydarzeniu, wciąż mogą zgłaszać do organizatorów. To zdrowe jedzenie stanowi dla nas najistotniejszą kwestię – podsumowuje Mariusz Budrowski. Poza tym, że uczestnicy festiwalu mają się dobrze bawić, odpoczywać i zdobywać wiedzę, to przede wszystkim chcemy, by najedli się do syta pysznych, świeżych sezonowych produktów i mieli okazję, by poznać kuchnię roślinną z nowej, jeszcze lepszej strony.
Informacje i szczegóły festiwalu Wiatariada
Wszelkie informacje dotyczące festiwalu uzupełniane są na bieżąco na stronie www.witariada.com. Wciąż można kupić bilety i wziąć udział w tym pełnym energii wydarzeniu jako wystawca czy prelegent. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do stworzenia z nami przepięknej atmosfery i najpiękniejszego wydarzenia tego lata!
Mariusz Budrowski to współautor projektu „Odmładzanie na Surowo” – jego aktywność na facebooku obserwuje ponad 400 tys. osób, a kanał na YT subskrybuje prawie 300 tys. oglądających. Mariusz jest witarianinem, autorem bestsellera: „Surowe Zdrowie”, książki kulinarnej: „Na Surowo Przepisy”, „Moje 90 dni” oraz książki dla dzieci „Wierszykowo na Surowo”. Dodatkowo jest także pomysłodawcą programów na odchudzanie, festiwalu Witariada, oraz konferencji Surowe Życie. Swoimi działaniami Mariusz chce inspirować Polaków do zmiany ich stylu życia i diety na takie, które przyniosą im zdrowie i poprawią jakość ich codziennego funkcjonowania.

„Zamień jednorazowe butelki na lepsze” – mały krok, realna zmiana. Kampania SodaStream prezentuje bąbelkową rewolucję

Pierwsza kawiarnia Costa Coffee połączona z Klubem Fikołki już otwarta

Jak zadowolić Zetkę w pracy? Pokolenie Z i jego oczekiwania
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.