Piątka dla Przylądka. Niezwykły abonament na dobre serce dla dzieci chorych raka
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową
Ślężna 114s/1
53-111 Wrocław
justyna.zalewska|naratunek.org| |justyna.zalewska|naratunek.org
665929699
www.naratunek.org
Z małych rzeczy można zbudować coś wielkiego! Wystarczy mieć abonament na pomaganie, który wprowadza Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Piątka dla Przylądka to program, w ramach którego można automatycznie, raz w miesiącu, przekazać niewielką kwotę na pomoc małym pacjentom kliniki onkologii dziecięcej Przylądek Nadziei.
Projekt "Piątka dla Przylądka" wspiera Fundusz Ratunkowy, prowadzony przez Fundację Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. Finansowane są z niego nierefundowane leki ratujące życie, terapie, rehabilitacje i profesjonalna opieka psychologiczna dla małych pacjentów wrocławskiej kliniki onkologicznej Przylądek Nadziei.
Aby regularnie pomagać dzieciom w walce z rakiem, wystarczy tylko jedno kliknięcie. Każdego miesiąca można przekazać symboliczną "piątkę" lub większą kwotę,
by nieść realną pomoc dzieciom chorym na nowotwory. Liczy się efekt skali. Im więcej osób pomaga cyklicznie, nawet małymi sumami, tym większy sukces!
- Regularne wsparcie jest niezbędne dla organizacji takiej jak nasza, byśmy mogli każdego dnia pomagać małym pacjentom, których każdego roku jest około dwóch tysięcy - mówi Klaudia Smolarska-Kulej z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Takie cykliczne wpłaty umożliwiają nam finansowanie najpilniejszych potrzeb tam, gdzie toczy się wyścig z czasem i trzeba reagować błyskawicznie.
Aby zostać patronem Piątki dla Przylądka wystarczy:
• Wejść na stronę www.naratunek.org/piatka
• Wybrać dowolną kwotę (5zł, 10zł, 25zł, 50zł lub podać własną sumę)
• Podpiąć swoją kartę płatniczą i już pomagamy!
Darowizny będą przekazywane cyklicznie, każdego miesiąca. W każdym momencie możemy je wyłączyć.
- Abonamenty mają sieci komórkowe, serwisy streamingowe, a teraz my uruchamiamy abonament na dobre serce. Na pomaganie dzieciom w podbramkowych sytuacjach! - cieszy się Bartłomiej Dwornik z Fundacji Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową. - Widzimy, jak wielką popularnością cieszą się internetowe rozwiązania, pozwalające objąć patronatem ulubionych twórców. Mamy nadzieję, że naszym przyjaciołom takie nowoczesne, wygodne rozwiązanie również przypadnie do gustu.
Program "Piątka dla Przylądka" obsługiwany jest przez platformę iMoje należącą do banku ING. Wdrożenie technologiczne przeprowadziła firma QuitSnap.
Szczegóły oraz regulamin Piątki dla Przylądka dostępne są na: www.naratunek.org/piatka
**
Fundacja Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową od 30 lat wspiera małych pacjentów wrocławskiej Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej, którzy przyjeżdżają do Wrocławia na leczenie z całego kraju. Klinika jest największym ośrodkiem przeszczepowym w Polsce. Lekarze i pielęgniarki leczą tu każdego roku 2000 małych pacjentów. W tej pracy pomaga im Fundacja, która finansuje kosztowne leki i rehabilitację, kupuje sprzęt medyczny oraz wspiera badania naukowe. Z inicjatywy Fundacji we Wrocławiu został wybudowany Przylądek Nadziei, najnowocześniejszy w Polsce szpital dla dzieci chorych na raka.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.