Komunikaty PR

Płatki na śniadanie nie muszą być nudne

2021-01-19  |  12:00
Biuro prasowe
Do pobrania owsianka ( 0.13 MB )

Wiele osób na pytanie o sposób na szybkie śniadanie odpowie: płatki z mlekiem. Wystarczy wziąć ulubiony rodzaj tego zbożowego produktu i połączyć z mlecznym napojem. Jednak podawane codziennie w tej samej formie mogą stać się monotonne, a także okazać się niewystarczające pod względem odżywczym. Jak sprawić, by płatki na śniadanie były nie tylko pełne smaków, ale także pożywne i pełnowartościowe? Z czym najlepiej je połączyć? Podpowiadamy kilka sposobów na pyszne i zdrowe poranki.

1. Poranki owsianki

Śniadanie warto zaplanować już dzień wcześniej. W końcu to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, który jest naszym pierwszym zastrzykiem energii po przebudzeniu. Dlatego powinno być dobrze zbilansowane, zdrowe i przede wszystkim sycące. Najlepiej, by składało się nie tylko z porcji zbóż, ale także owoców, nabiału i zdrowych tłuszczy zawartych w nasionach.

Składniki:

  • 1 szklanka Maślanki Mrągowskiej Naturalnej
  • 10 łyżek płatków owsianych górskich
  • łyżka cukru pudru lub miodu
  • 2 garści malin (mogą być mrożone)
  • banan
  • pestki dyni lub słonecznika

Przygotowanie: Płatki wsypujemy do miski, zalewamy maślanką, przykrywamy i odstawiamy na noc do lodówki. Następnego dnia rano dodajemy cukier lub miód i tyle maślanki, aby uzyskać odpowiednią konsystencję. Podajemy owsiankę w miseczkach, udekorowaną malinami i pokrojonym w plasterki bananem. Wierzch posypujemy posiekanymi pestkami dyni i słonecznika.

2. Słodkie przebudzenie

Wiele osób lubi, kiedy śniadanie zawiera słodkie akcenty. Dla zwolenników łakoci polecamy owsiankę kokosową. Jej przygotowanie zajmie zaledwie kilka minut, a poranny głód zostanie zaspokojony na długie godziny. Nie ma lepszego połączenia niż banan, cynamon i biała czekolada w towarzystwie płatków owsianych.

Składniki:

  • 100 g płatków owsianych
  • 500 ml mleka Łaciate 3,2%
  • 2 banany
  • 180 g jogurtu naturalnego Sokólski
  • 2-3 łyżki masła extra Łaciate
  • płatki kokosowe
  • 1 łyżeczka cynamonu
  • 6 kostek białej czekolady (opcjonalnie)

Przygotowanie: Do garnka wsypujemy płatki owsiane i zalewamy je mlekiem. Zagotowujemy. Dodajemy masło. Gotujemy przez około 6-7 minut, mieszając od czasu do czasu. Owsiankę przekładamy do 2 lub 3 miseczek, w zależności od tego, ile porcji chcemy przygotować. Banany kroimy w plastry. Dodajemy po równo jogurtu naturalnego do owsianki i mieszamy. Na wierzch kładziemy pokrojone plastry banana, płatki kokosowe (ilość wg uznania) oraz cynamon. Jeśli chcemy dodać czekoladę, kostki kroimy na mniejsze kawałki bądź ścieramy na tarce i posypujemy wierzch owsianki.

3. Chrupka granola śniadaniowa

Jeśli lubicie długie poranki, celebrujecie przygotowywanie zdrowego śniadania, a jego wspólne spożywanie sprawia Wam przyjemność, to mamy dla Was przepis na witaminową bombę
- granolę. To pieczona mieszanka płatków zbożowych, rodzynek, orzechów i suszonych owoców. Rodzinne, zdrowe chrupanie z pewnością wprawi Was w dobry nastrój na dalszą część dnia.

Składniki:

  • 100-150 ml Maślanki Mrągowskiej Naturalnej na porcję do granoli
  • 400 g płatków owsianych
  • 60 g rozpuszczonego masła Extra Łaciate
  • 80-100 ml soku pomarańczowego
  • 2 łyżki miodu
  • 80-100 g migdałów
  • 80 g suszonych bananów
  • 80 g suszonych fig pokrojonych na ćwiartki

Przygotowanie: Miód rozpuszczamy w ciepłym maśle. Płatki wsypujemy do miski i zalewamy masłem z miodem. Dokładnie łączymy. Dolewamy soku i znów dobrze mieszamy. Przesypujemy granolę na blachę wyłożoną papierem do pieczenia i wstawiamy na ok. 20-30 minut do piekarnika nagrzanego do 170°C. Od czasu do czasu mieszamy drewnianą łyżką, by płatki równomiernie się zezłociły. Migdały prażymy na suchej patelni. Razem z figami i bananami dodajemy do upieczonej granoli. Dokładnie mieszamy. Podajemy w miseczce z maślanką i ulubionymi owocami.

Więcej inspirujących przepisów na pyszne i zdrowe śniadania z wykorzystaniem płatków znajdziecie na www.najlepszewkuchni.pl oraz www.niejembyleczego.pl. 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2 Biuro prasowe
2024-06-28 | 10:00

Polscy konsumenci zainteresowani mlekiem A2A2

Chociaż mleko A2A2 – w przeciwieństwie do krajów zachodnich – nie jest jeszcze powszechnie dostępne w naszym kraju, dotychczasowe działania w ramach
Żywienie Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?
2024-06-25 | 23:20

Wakacyjne odchudzanie - jak utrzymać motywację podczas zrzucania kilogramów?

Zapewne myślami jesteś już na wakacjach w nadmorskim kurorcie, ale sporym wyzwaniem wydaje się utrzymanie zdrowej diety podczas błogiego lenistwa na all inclusive. Ale jak tu nie
Żywienie Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania
2024-06-25 | 13:40

Co 3. Polak nie wie o tegorocznych zmianach w opłatach za plastikowe opakowania

Niemal 30 proc. respondentów uważa, że nowe opłaty za jednorazowe opakowania z tworzyw sztucznych są zbyt wysokie. Nawet 60 proc. ankietowanych planuje ograniczenie ich kupowania w

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.