Pobij beauty rekord z siostrami ADiHD
Targi Meet My Make Up już na stałe wpisały się w kalendarz wiosennych atrakcji w Manufakturze. Wielkie święto kobiecości co roku przyciąga łódzkie urodomaniaczki. Przed nami dzień pełen inspirujących spotkań, warsztatów czy pokazów, a także… wielkie bicie rekordu w jednoczesnym malowaniu ust!
Meet My Make Up
9.03, godz. 10-20, rotunda galerii handlowej Manufaktury
Celebrowanie kobiecości będzie trwać przez całą sobotę. W rotundzie galerii handlowej w godzinach 10-20 będzie można bliżej poznać najlepsze urodowe marki dostępne w Manufakturze. Swoje beauty stoiska i oferty zaprezentują: Bath and Body, The Body Shop, Yves Rocher, Now Brow, Golden Rose, Organique, Sephora i Ziaja. Głównym punktem tego dnia o godzinie 15, będzie próba pobicia rekordu Polski w jednoczesnym malowaniu ust szminką pod czujnym okiem sędziego. Chętne łodzianki muszą pojawić się w rotundzie galerii handlowej Manufaktury o godzinie 14:30 z wybraną szminką w dłoni. Wynik do pobicia to 446 osób, więc… wszystkie usta na pokład! Uczestniczki, które wezmą udział w biciu rekordu dostaną upominki w postaci szminki i kosmetycznego lusterka.
Na urodomaniaczki czekać będą bezpłatne pokazy makijażu, które co roku gromadzą mnóstwo chętnych. W trakcie panie poznają nie tylko sztuczki i triki profesjonalistów dotyczące np. doboru podkładu czy korektora, sztuki konturowania czy właściwego podkreślania oczu i brwi. Kompleksową ofertę festiwalu uzupełnią konsultacje z trycholożką z kliniki Czasu Kropla, która zdradzi tajniki właściwej pielęgnacji skóry głowy i samych włosów, a także pokazy nitkowania specjalistów z Now Brow. W trakcie targów będzie można także oddać się w ręce fryzjerów, którzy stworzą szybkie, ale efektywne fryzury, które świetnie się sprawdzą na sobotnich imprezach. Pojawi się też stoisko z masażem kobido, który skupia się na stymulacji mięśni mimicznych poprzez masaż tkanek głębokich. Wykorzystuje on nie tylko klasyczny ucisk, ale także różnego rodzaju wibracje i oklepywanie, aby pobudzić mięśnie twarzy do pracy. Masaż obejmuje także strefy szyi, karku i dekoltu. Warsztaty pozwolą więc poznać techniki na odmłodzenie skóry twarzy i nie tylko bez skalpela.
Targi Meet My Make Up poprowadzą znane łodzianki, siostry ADiHD, czyli Milena i Ilona Krawczyńskie. Ich gościem specjalnym będzie Monika Zbrzeźna, wizażystka gwiazd i autorka ebooka „Od chaosu do harmonii, kobieca droga do odzyskania siebie”. Na uczestników festiwalu czekają też konkursy z nagrodami od najemców branży beauty.
SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?
MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia
Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Adam Kszczot: Radek Majdan to człowiek niezwykle mądry życiowo. Cieszę się też, że mogłem od ludzkiej strony poznać Kubę Rzeźniczaka
Biegacz zaznacza, że udział w formacie „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” poszerzył jego horyzonty i dał mu nowe spojrzenie na ludzi i ich historie. Adam Kszczot podkreśla, że każdy uczestnik wniósł do programu coś unikalnego. Ich sylwetki i życiowe doświadczenia mogą więc być dla widzów przykładem i inspiracją. On sam jest pod dużym wrażeniem Radosława Majdana i Jakuba Rzeźniczaka.
Konsument
Młodzież w Polsce sięga po alkohol rzadziej niż 20 lat temu. Obniża się zwłaszcza spożycie piwa
Alkohol staje się coraz mniej popularny wśród młodzieży, przede wszystkim w grupie wiekowej 15–16 lat, ale pozytywne zmiany widoczne są również w grupie 17- i 18-latków – wynika z badania ESPAD z 2024 roku przedstawionego niedawno podczas konferencji w Sejmie. Mniej nastolatków niż 20 lat temu przyznaje się do zakupu alkoholu i tych, którzy oceniają, że jest on łatwy do zdobycia. Wciąż jednak na wysokim poziomie utrzymuje się odsetek młodzieży, która pije w sposób ryzykowny. Ministerstwo Zdrowia zapowiada działania ograniczające sprzedaż alkoholu.
IT i technologie
Sztuczna inteligencja dużym wsparciem w diagnostyce. Może być szczególnie cenna w chorobach rzadkich
Już nie tylko usprawnianie analizy badań obrazowych, ale i na przykład typowanie celów terapeutycznych w chorobach rzadkich to pola, na których w medycynie sprawdza się sztuczna inteligencja. Różne technologie zasilane SI wykorzystuje prawie 80 proc. podmiotów leczniczych, a inwestycja w nie zwraca się średnio w ciągu 14 miesięcy. Wraz z pokoleniową wymianą kadr widać też coraz większe otwieranie się lekarzy na korzystanie z narzędzi sztucznej inteligencji.