Komunikaty PR

Podręczna apteczka na wyjazd – co powinna zawierać?

2020-07-22  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Do pobrania docx ( 0.17 MB )

Przed nami wakacyjne miesiące, dlatego wielu z nas myśli już o zbliżających się, wyczekiwanych urlopach. Zarówno do tych dłuższych, jak i nawet do krótkich i niedalekich podróży należy się odpowiednio przygotować – przed wyjazdem, powinniśmy pomyśleć więc o skompletowaniu apteczki. Podczas urlopu każdy dzień jest cenny, nie warto tracić ich na dolegliwości bólowe czy szukanie apteki.

Bez plastrów ani rusz           

Plastry opatrunkowe przydadzą się – zawsze. Niezależnie czy przed nami długa górska wędrówka, czy wycieczka rowerowa. W razie zranienia się, założenie plastra umożliwi nam kontynuowanie trasy, mimo otarć na skórze. Warto mieć ze sobą także np. wodę utlenioną, którą będziemy mogli odkazić rany czy specjalne, chłodzące preparaty przeciwbólowe.

Żel dezynfekujący do rąk

W każdej chwili pozwoli nam zdezynfekować dłonie. Każdy z nas doskonale wie, jak ważna jest dokładna higiena rąk. Dłonie to siedlisko wirusów, które bardzo łatwo mogą dostać się z nich do naszego organizmu. Musimy pamiętać, by brudnymi rękoma nie dotykać twarzy, oczu czy ust. Jeśli w danej chwili nie mamy możliwości umycia rąk pod bieżącą wodą z mydłem, sprawdzi się specjalny płyn myjący na bazie alkoholu, który pozwoli usunąć drobnoustroje (w tym wirusy) bez użycia wody.

Krople nawilżające oczy

Długa jazda samochodem z klimatyzacją, wielogodzinne przebywanie na zewnątrz (szczególnie gdy np. mocno wieje) – to wszystko może wysuszać i obciążać nasze oczy. Może to powodować ich dyskomfort, szczypanie i pieczenie. Do nawilżania oczu warto zastosować krople (np. Hyal-Drop multi), które pozwolą zminimalizować problem suchego oka. Ponadto, w trosce o oczy pamiętajmy także o zabraniu i korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych, wyposażonych w filtr UV, chroniący nas przed silnymi i niebezpiecznymi promieniami słońca.

Filtr – koniecznie w kremie

Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzimy najbliższy okres urlopowy, musimy pamiętać o najważniejszej zasadzie wyjazdów wakacyjnych – bezpieczeństwie i ochronie przed słońcem. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie słonecznie może doprowadzić do dolegliwości takich jak ból głowy, oczu czy poparzenia, a w długoterminowej perspektywie wpłynąć na stan naszej skóry (m.in. na powstawanie zmarszczek, znamion). Zapewnijmy więc naszej skórze odpowiednie zabezpieczenie w postaci kremów do opalania, które zawierają filtr UV – nie mniejszy niż 30 SPF dla dorosłych i 50 SPF dla dzieci. Co ważne – kremów powinniśmy używać szczególnie intensywnie wiosną i latem, gdy promienie słońca są najsilniejsze, ale nie zapominajmy o nich także zimą czy jesienią (szczególnie zadbajmy o okolice twarzy, szyi czy dłoni).

Środki przeciwbólowe – to obowiązkowy element każdej apteczki. Choć wypad na dwa dni nie musi wiązać się z zabieraniem dużego ekwipunku, to wzięcie ze sobą na przykład środków przeciwbólowych, preparatów na ukąszenia – to obowiązek. Produkt, którego skład nie będzie dla nas nowością (nie uczuli nas), pomoże pozbyć się uporczywego bólu głowy czy innych dolegliwości.

Pamiętajmy, że apteczka powinna być jednym z podstawowych akcesoriów od którego zaczynamy pakowanie plecaka czy walizki na wyjazd. Ten niewielki dodatek może mieć znaczący wpływ na jakość i bezpieczeństwo naszego urlopu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Zboża i owoce – idealny duet na lato! Biuro prasowe
2024-06-26 | 07:35

Zboża i owoce – idealny duet na lato!

Z badania przeprowadzonego w ramach I edycji kampanii „Produkty zbożowe – pyszne i zdrowe!” wynika, że produkty zbożowe stosunkowo rzadko wykorzystywane są (przez niespełna
Zdrowie Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024
2024-06-25 | 13:00

Testy na HIV na Festiwalu Open’er 2024

Bezpłatne, szybkie testy w kierunku HIV, HCV i kiły oraz rozmowy o profilaktyce chorób przenoszonych drogą płciową – oto co na Open’er Festival w Gdyni
Zdrowie Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego
2024-06-25 | 08:39

Nowe perspektywy w leczeniu schorzeń układu nerwowego

W trakcie swojego życia, jedna na trzy osoby w Polsce zachoruje na schorzenie układu nerwowego[1]. Obecnie około 5 milionów Polek i Polaków potrzebuje wsparcia neurologicznego, a

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.