Komunikaty PR

Podręczna apteczka na wyjazd – co powinna zawierać?

2020-07-22  |  14:00
Biuro prasowe
Kontakt
Komunikat prasowy
38 pr & content communication

Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Do pobrania docx ( 0.17 MB )

Przed nami wakacyjne miesiące, dlatego wielu z nas myśli już o zbliżających się, wyczekiwanych urlopach. Zarówno do tych dłuższych, jak i nawet do krótkich i niedalekich podróży należy się odpowiednio przygotować – przed wyjazdem, powinniśmy pomyśleć więc o skompletowaniu apteczki. Podczas urlopu każdy dzień jest cenny, nie warto tracić ich na dolegliwości bólowe czy szukanie apteki.

Bez plastrów ani rusz           

Plastry opatrunkowe przydadzą się – zawsze. Niezależnie czy przed nami długa górska wędrówka, czy wycieczka rowerowa. W razie zranienia się, założenie plastra umożliwi nam kontynuowanie trasy, mimo otarć na skórze. Warto mieć ze sobą także np. wodę utlenioną, którą będziemy mogli odkazić rany czy specjalne, chłodzące preparaty przeciwbólowe.

Żel dezynfekujący do rąk

W każdej chwili pozwoli nam zdezynfekować dłonie. Każdy z nas doskonale wie, jak ważna jest dokładna higiena rąk. Dłonie to siedlisko wirusów, które bardzo łatwo mogą dostać się z nich do naszego organizmu. Musimy pamiętać, by brudnymi rękoma nie dotykać twarzy, oczu czy ust. Jeśli w danej chwili nie mamy możliwości umycia rąk pod bieżącą wodą z mydłem, sprawdzi się specjalny płyn myjący na bazie alkoholu, który pozwoli usunąć drobnoustroje (w tym wirusy) bez użycia wody.

Krople nawilżające oczy

Długa jazda samochodem z klimatyzacją, wielogodzinne przebywanie na zewnątrz (szczególnie gdy np. mocno wieje) – to wszystko może wysuszać i obciążać nasze oczy. Może to powodować ich dyskomfort, szczypanie i pieczenie. Do nawilżania oczu warto zastosować krople (np. Hyal-Drop multi), które pozwolą zminimalizować problem suchego oka. Ponadto, w trosce o oczy pamiętajmy także o zabraniu i korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych, wyposażonych w filtr UV, chroniący nas przed silnymi i niebezpiecznymi promieniami słońca.

Filtr – koniecznie w kremie

Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzimy najbliższy okres urlopowy, musimy pamiętać o najważniejszej zasadzie wyjazdów wakacyjnych – bezpieczeństwie i ochronie przed słońcem. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie słonecznie może doprowadzić do dolegliwości takich jak ból głowy, oczu czy poparzenia, a w długoterminowej perspektywie wpłynąć na stan naszej skóry (m.in. na powstawanie zmarszczek, znamion). Zapewnijmy więc naszej skórze odpowiednie zabezpieczenie w postaci kremów do opalania, które zawierają filtr UV – nie mniejszy niż 30 SPF dla dorosłych i 50 SPF dla dzieci. Co ważne – kremów powinniśmy używać szczególnie intensywnie wiosną i latem, gdy promienie słońca są najsilniejsze, ale nie zapominajmy o nich także zimą czy jesienią (szczególnie zadbajmy o okolice twarzy, szyi czy dłoni).

Środki przeciwbólowe – to obowiązkowy element każdej apteczki. Choć wypad na dwa dni nie musi wiązać się z zabieraniem dużego ekwipunku, to wzięcie ze sobą na przykład środków przeciwbólowych, preparatów na ukąszenia – to obowiązek. Produkt, którego skład nie będzie dla nas nowością (nie uczuli nas), pomoże pozbyć się uporczywego bólu głowy czy innych dolegliwości.

Pamiętajmy, że apteczka powinna być jednym z podstawowych akcesoriów od którego zaczynamy pakowanie plecaka czy walizki na wyjazd. Ten niewielki dodatek może mieć znaczący wpływ na jakość i bezpieczeństwo naszego urlopu.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: 38 pr & content communication
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie Biuro prasowe
2025-05-08 | 17:00

Droga Basi Gołubowskiej do diagnozy ALS i nadziei na życie

Kampania edukacyjna „Sto żyć. ALS” Stowarzyszenia Dignitas Dolentium przedstawia poruszającą historię Barbary Gołubowskiej, pacjentki z SOD1-ALS. Stwardnienie zanikowe
Zdrowie Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy
2025-03-26 | 19:00

Walka z ALS – nadzieja w obliczu diagnozy

Strach, bóle i skurcze mięśni nie dawały Monice spać. Zaczęła długą wędrówkę po lekarzach w poszukiwaniu diagnozy. – Nie zliczę, ile było tych wizyt,
Zdrowie Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego
2025-03-12 | 06:00

Rada Przedsiębiorców apeluje o uchwalenie przepisów zmieniających zasady wypłat zasiłku chorobowego

Z apelem o jak najszybsze uchwalenie przepisów, zgodnie z którymi Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejąłby wypłatę zasiłku chorobowego już od pierwszego dnia

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.

Problemy społeczne

Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.