Podręczna apteczka na wyjazd – co powinna zawierać?
38 pr & content communication
Łódź
91-035 Łódź
38|pr.pl| |38|pr.pl
000000000
www.38pr.pl
Przed nami wakacyjne miesiące, dlatego wielu z nas myśli już o zbliżających się, wyczekiwanych urlopach. Zarówno do tych dłuższych, jak i nawet do krótkich i niedalekich podróży należy się odpowiednio przygotować – przed wyjazdem, powinniśmy pomyśleć więc o skompletowaniu apteczki. Podczas urlopu każdy dzień jest cenny, nie warto tracić ich na dolegliwości bólowe czy szukanie apteki.
Bez plastrów ani rusz
Plastry opatrunkowe przydadzą się – zawsze. Niezależnie czy przed nami długa górska wędrówka, czy wycieczka rowerowa. W razie zranienia się, założenie plastra umożliwi nam kontynuowanie trasy, mimo otarć na skórze. Warto mieć ze sobą także np. wodę utlenioną, którą będziemy mogli odkazić rany czy specjalne, chłodzące preparaty przeciwbólowe.
Żel dezynfekujący do rąk
W każdej chwili pozwoli nam zdezynfekować dłonie. Każdy z nas doskonale wie, jak ważna jest dokładna higiena rąk. Dłonie to siedlisko wirusów, które bardzo łatwo mogą dostać się z nich do naszego organizmu. Musimy pamiętać, by brudnymi rękoma nie dotykać twarzy, oczu czy ust. Jeśli w danej chwili nie mamy możliwości umycia rąk pod bieżącą wodą z mydłem, sprawdzi się specjalny płyn myjący na bazie alkoholu, który pozwoli usunąć drobnoustroje (w tym wirusy) bez użycia wody.
Krople nawilżające oczy
Długa jazda samochodem z klimatyzacją, wielogodzinne przebywanie na zewnątrz (szczególnie gdy np. mocno wieje) – to wszystko może wysuszać i obciążać nasze oczy. Może to powodować ich dyskomfort, szczypanie i pieczenie. Do nawilżania oczu warto zastosować krople (np. Hyal-Drop multi), które pozwolą zminimalizować problem suchego oka. Ponadto, w trosce o oczy pamiętajmy także o zabraniu i korzystaniu z okularów przeciwsłonecznych, wyposażonych w filtr UV, chroniący nas przed silnymi i niebezpiecznymi promieniami słońca.
Filtr – koniecznie w kremie
Niezależnie od tego, w jaki sposób spędzimy najbliższy okres urlopowy, musimy pamiętać o najważniejszej zasadzie wyjazdów wakacyjnych – bezpieczeństwie i ochronie przed słońcem. Zbyt intensywna ekspozycja na promienie słonecznie może doprowadzić do dolegliwości takich jak ból głowy, oczu czy poparzenia, a w długoterminowej perspektywie wpłynąć na stan naszej skóry (m.in. na powstawanie zmarszczek, znamion). Zapewnijmy więc naszej skórze odpowiednie zabezpieczenie w postaci kremów do opalania, które zawierają filtr UV – nie mniejszy niż 30 SPF dla dorosłych i 50 SPF dla dzieci. Co ważne – kremów powinniśmy używać szczególnie intensywnie wiosną i latem, gdy promienie słońca są najsilniejsze, ale nie zapominajmy o nich także zimą czy jesienią (szczególnie zadbajmy o okolice twarzy, szyi czy dłoni).
Środki przeciwbólowe – to obowiązkowy element każdej apteczki. Choć wypad na dwa dni nie musi wiązać się z zabieraniem dużego ekwipunku, to wzięcie ze sobą na przykład środków przeciwbólowych, preparatów na ukąszenia – to obowiązek. Produkt, którego skład nie będzie dla nas nowością (nie uczuli nas), pomoże pozbyć się uporczywego bólu głowy czy innych dolegliwości.
Pamiętajmy, że apteczka powinna być jednym z podstawowych akcesoriów od którego zaczynamy pakowanie plecaka czy walizki na wyjazd. Ten niewielki dodatek może mieć znaczący wpływ na jakość i bezpieczeństwo naszego urlopu.
Suplementacja na nowy rok - kilka ciekawych propozycji
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Optegra otwiera dwunastą klinikę w Polsce i trzecią w Warszawie, dedykowaną specjalnie do korekcji wad wzroku
Sieć klinik okulistycznych Optegra, lider chirurgii korekcji wad wzroku w Polsce, otwiera nową, flagową klinikę w nowoczesnym biurowcu Warsaw Trade Tower w centrum Warszawy. Będzie to dwunasta placówka Optegra w Polsce oraz trzecia w Warszawie.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Muzyka
Luna: Nie mam planu B na życie. Jestem jednak bardzo kreatywna, więc może kiedyś zrobię jakiś film lub napiszę książkę
Wokalistka podkreśla, że wiele lat pracowała na to, żeby być w miejscu, w którym jest teraz, i robić to, co kocha. Tworzenie muzyki i koncertowanie to dla niej nie tylko praca, ale i pasja, z którą zawsze będzie związana. Luna zdradza też, że co prawda czuje potrzebę eksploracji innych swoich umiejętności, takich jak taniec czy gotowanie, i czasami marzy o radykalnej zmianie swojego życia, ale nie mogłaby porzucić całego dotychczasowego dorobku artystycznego. Nie wyklucza natomiast, że kiedyś wyreżyseruje jakiś film albo napisze powieść.
Gwiazdy
Jakub Rzeźniczak: Z Radkiem Majdanem mamy dużo tematów do rozmowy. Jest świetnym współlokatorem, ale trochę ciężko się przy nim spało
Podczas realizacji zdjęć do programu „Mistrzowskie pojedynki. Eternal Glory” w Grecji Jakub Rzeźniczak mieszkał w pokoju z Radosławem Majdanem. Ucieszyło go to, bo w wolnych chwilach mogli wymieniać swoje spostrzeżenia dotyczące aktualnej sytuacji w piłce nożnej. Miał też okazję się przekonać, czy mąż Małgorzaty Rozenek również jest perfekcyjnym panem domu. Niestety byłemu bramkarzowi zdarzało się chrapać, co przełożyło się na bezsenne noce Jakuba Rzeźniczaka.
Ochrona środowiska
Susza stała się już corocznym zjawiskiem w Polsce. Lokalne inicjatywy mogą wiele zmienić
Polskie lato coraz bardziej zaczyna przypominać temperaturami to śródziemnomorskie. Rośnie liczba dni z temperaturą przekraczającą 30 st. C i tropikalnych nocy, a fale upałów sprzyjają nasilaniu się susz. Wylesianie i powiększanie obszarów nieprzepuszczalnych, w połączeniu z wadliwą gospodarką wodną, zwiększa w ostatnich dekadach „ucieczkę” wody z obszaru Polski, powodując większą intensywność skutków suszy – wynika z analizy „Nauki o klimacie”. Problemem jest brak spójnej i konsekwentnej polityki gospodarowania zasobami wodnymi.