Komunikaty PR

Czarter łodzi, główny trend podróżniczy na lato

2021-03-10  |  11:25

Po pełnym niespodziewanych wydarzeń i wyzwań roku Polacy bardziej niż kiedykolwiek marzą o ucieczce i wyrwaniu się z miasta. Czarter jachtów doskonale uosabia pojawiające się oczekiwania podróżnicze, oferując pobyt z dala od tłumów, przy jednoczesnym zachowaniu ogromnej swobody. Trend ten był również bardzo widoczny w zeszłym sezonie letnim, co zaowocowało wzrostem rezerwacji polskich użytkowników o 30% w lipcu, 120% w sierpniu, czy 113% we wrześniu, jak wynika z danych międzynarodowego lidera rynku firmy Click&Boat. 

 

Żeglarstwo: międzypokoleniowy wypoczynek, dostępny dla wszystkich

Swoboda, jaką daje czarter jachtu oraz płynące z niego korzyści sprawia, że ten trend podróżniczy nadal rośnie, a miłośników żeglarstwa i fanów wakacji na pokładzie wciąż przybywa i to zarówno wśród nowicjuszy, jak i osób z doświadczeniem na wodzie. Obecne możliwości i kompleksowość oferowanych usług pozwalają nawet na czarter osobom nieposiadającym patentu, udostępniając możliwość spędzenia niezwykłego urlopu dużo szerszemu gronu odbiorców. Tylko w poprzednim sezonie Click&Boat odnotowało wzrost liczby utworzonych kont w Polsce o 120% w porównaniu z rokiem ubiegłym. 

W obecnym kontekście czarter jachtu to idealny sposób na spędzenie bezpiecznych wakacji z rodziną lub przyjaciółmi z poszanowaniem ograniczeń i zalecanego dystansu społecznego podczas podróży (z dala od tłumu, bardzo ograniczony kontakt z innymi wczasowiczami itp.). 

 

Na skrzyżowaniu głównych trendów

Wynajem łodzi jest ucieleśnieniem trendów podróżniczych roku 2020, które w tym roku będą jeszcze bardziej aktywne:

  • odpowiadając na silną potrzebę ucieczki oraz wyrwania się z domu i miasta (zwłaszcza po lockdownie),
  • zapewniając bezpieczny pobyt na pokładzie z zachowaniem dystansu społecznego,
  • zyskując pozycję dodatkowego atutu dla lokalnej turystyki, szczególnie w dobie panujących ograniczeń w podróżowaniu. Polacy dużo chętniej decydowali się na wakacje w Polsce (+45% czarterów). Flagowymi regionami 2020 dla polskich najemców Click&Boat w kraju były Mazury, Trójmiasto i Szczecin,
  • umożliwiając podróżowanie w ostatniej chwili i korzystanie z ofert last minute, gdy planowanie jest znacznie trudniejsze niż wcześniej
  • oferując szczególne połączenie z naturą i możliwość bardziej ekologicznej konsumpcji w stylu slow life
  • oferując tańsze opcje wakacji w zmiennych czasach z możliwością podziału kosztów między każdego członka załogi na pokładzie (76% rezerwacji dokonanych przez polskich użytkowników w 2020 r. dotyczyła koszyka o sumie poniżej 500 €).

 

Wakacje na łodzi - nawet last minute!

Podczas gdy jeszcze kilka lat temu Polacy planowali wakacje z wyprzedzeniem, coraz więcej osób decyduje się na ten krok w ostatniej chwili. Pomimo kryzysu zdrowotnego Polacy nie zapominali o żegludze i chętnie decydowali się na urlop na pokładzie, gdy przemieszczanie i podróż była już dozwolona. Sytuacja ta miała odbicie również w znacznym skróceniu czasu dzielącego dokonaniem rezerwacji a datą jej realizacji. Idealnym przykładem chęci wyrwania się z miasta i wakacji last minute jest lipiec 2020 roku, z zaledwie 7 dniami między rezerwacją a rejsem, w porównaniu z 19 dniami w 2019 roku. Tendencja ta potwierdziła się również w kolejnych miesiącach, przy zmianie z  24 na 11 dni w sierpniu i z 21 na 8 we wrześniu.


Warunki rezerwacji dostosowane do zmiennych czasów

Podobnie jak wielu dostawców usług turystycznych, Click&Boat wraz z właścicielami łodzi dostosowało niektóre procedury i przygotowało specjalną ofertę dla swoich klientów. Już teraz najemcy mogą bezpiecznie zarezerwować następny rejs dzięki rygorystycznym środkom higieny na jachtach, bardziej elastycznym warunkom anulowania oraz nowej Gwarancji COVID. To dedykowane ubezpieczenie pozwala na zaplanowanie czarteru z wyprzedzeniem, bez obaw o zwrot kosztów w przypadku ewentualnej rezygnacji. Dodatkowo chroniąc również osoby ubezpieczone w przypadku zachorowania lub konieczności poddania sie kwarantannie podczas urlopu. 

 

Klikaj i płyń

Click&Boat zrzesza społeczność ponad pół miliona użytkowników i stanowi wodny odpowiednik Airbnb, a tym samym wiodącą platformę do czarteru jachtów online. Opiera się na innowacyjnej formie sharing economy, dzięki czemu pozwala osobom indywidualnym w łatwy i bezpieczny sposób wynająć jacht żaglowy, katamaran, houseboat, łódź motorową, czy łódź RIB bezpośrednio od właściciela. Dzięki temu wynajmujący mogą znaleźć odpowiednią dla siebie ofertę, a właściciele są w stanie zamortyzować koszty posiadania i magazynowania łodzi. Platforma, uruchomiona w 2013 roku, obecnie oferuje czarter ponad 41 000 jachtów dostępnych w ponad 60 krajach na całym świecie.  

Więcej informacji na stronie: www.clickandboat.com/pl/

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Porcelana ze swastyką lub Bursztynowa Komnata Biuro prasowe
2021-05-17 | 01:00

Porcelana ze swastyką lub Bursztynowa Komnata

Muzealnicy oraz poszukiwacze skarbów nie odpuszczają. Po blisko dwuletniej przerwie wracają do poszukiwań historycznych pamiątek po żołnierzach Wehrmachtu stacjonujących w mazurskich
Podróże Wiosna w Muzeum Polskiej Wódki
2021-05-14 | 09:40

Wiosna w Muzeum Polskiej Wódki

Muzeum Polskiej Wódki to przestrzeń, w której prezentowana jest wyjątkowa historia Polskiej Wódki – Chronionego Oznaczenia Geograficznego UE. Muzeum ponownie
Podróże Sankt Petersburg - kulturowe miasto Rosji
2021-05-13 | 11:00

Sankt Petersburg - kulturowe miasto Rosji

  Po zaledwie dwóch godzinach lotu z Warszawy znajdziemy się w ponad 5,5-milionowym Sankt Petersburgu, zwanym także stolicą kulturalną Rosji. Założony przez cara Piotra

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Sylwester Wilk planuje ślub. Ze swoją narzeczoną poznali się w internecie

Sportowiec dużo czasu poświęca obecnie na planowanie swojego ślubu, który odbędzie się w przyszłym roku. Tłumaczy, że uroczystość będzie wyjątkowa pod wieloma względami. Wraz ze swoją narzeczoną Julią chcą zaskoczyć gości między innymi nietypowym pierwszym tańcem. Nie będzie to klasyczny walc, lecz współczesny, romantyczny taniec z ciekawą choreografią. Sylwester Wilk ma nadzieję, że pandemia już niedługo ustąpi i uda się zrealizować wszystkie plany. Chciałby, żeby był to najpiękniejszy dzień jego życia.

Seriale

Piotr Cyrwus: Jestem mieszkańcem całej Polski. Nie chciałbym się przyzwyczajać do jednego miejsca, póki nie muszę

Aktor wciela się w jedną z głównych ról w nowej produkcji TVN „Żywioły Szaszy”. Akcja serialu, podobnie jak książki, na podstawie której powstał, rozgrywa się w Łodzi. Piotr Cyrwus wspomina, że kiedyś pracował w łódzkim Teatrze Jaracza. Przyznaje jednak, że nie darzy miasta sentymentem – dawniej brakowało w nim przestrzeni i zieleni. Przyznaje jednak, że Łódź ostatnio zmienia się na korzyść mieszkańców i przyjezdnych. Miasto staje się coraz bardziej przyjazne.

IT i technologie

Na bezdech senny może cierpieć nawet 2,5 mln Polaków. Nowe technologie pozwalają przeprowadzić diagnostykę we własnym łóżku

Głośne chrapanie i częste wybudzenia w nocy, a w dzień przewlekłe zmęczenie, bóle głowy i trudności z koncentracją – to klasyczne objawy bezdechu sennego, na który choruje kilkanaście procent populacji, często nawet o tym nie wiedząc. Choć wydaje się niegroźny, to nieleczony może prowadzić do rozwoju poważnych chorób, takich jak nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, choroba niedokrwienna serca, a nawet udar mózgu. Szybkie rozpoznanie oraz wdrożenie leczenia są kluczowe dla ich uniknięcia. Problem jednak stanowi długi czas oczekiwania na badanie diagnostyczne. Atrakcyjną alternatywą okazały się nowe technologie i telemedycyna, które pozwalają na wykonanie takiego badania w domu, a konkretniej we własnym łóżku pacjenta, bez konieczności odbycia wizyt w placówce medycznej. Nowoczesne urządzenia ułatwiają również późniejszą terapię pod „zdalnym” okiem lekarza.