Jak samodzielnie badać piersi? „Akcja Samokontrola” w King Cross Praga
W przypadku raka piersi profilaktyka odgrywa bardzo ważną rolę. Im wcześniej wykryjemy niepokojące zmiany, tym mamy większe szanse na podjęcie skutecznej terapii. Nie wszystkie kobiety wiedzą jednak, jak należy się badać.
Z myślą o nich 8 października w centrum handlowym King Cross Praga odbędzie się „Akcja Samokontrola”.
Faktem jest, że wczesne wykrycie zmian nowotworowych znacznie zwiększa szanse nawet na całkowite wyleczenie.
A przecież w przypadku profilaktyki raka piersi możemy wykonać wstępną diagnostykę samodzielnie w domu! Nie wszyscy jednak wiedzą, jak zrobić to poprawnie, a tym z pomocą przychodzi „Akcja Samokontrola” w warszawskim centrum handlowym King Cross Praga.
„Akcja Samokontrola” jest regularnie przeprowadzana od 2017 roku w ramach Ogólnopolskich Spotkań Profilaktyki Raka Piersi i służy edukowaniu oraz zachęcaniu kobiet do regularnych badań. Nauka będzie odbywać się w specjalnie wydzielonej strefie, na profesjonalnych fantomach. Uczestniczki wydarzenia zostaną nagrodzone nie tylko przydatną wiedzą, ale również specjalnym upominkiem oraz tulipanami. Dodatkowo będą czekać też atrakcje w postaci analizy masy ciała, profesjonalnych mini sesji zdjęciowych i konkursów z atrakcyjnymi nagrodami.
– Każdego roku w Polsce rozpoznaje się ok. 18 000 nowych przypadków raka piersi. Bardzo zależy nam na zwiększaniu świadomości na tematy zdrowotne wśród naszych klientów. Uważamy, że nasze centrum to idealne miejsce na przeprowadzenie „Akcji Samokontroli”, bo liczymy na to, że przy okazji zwyczajnych zakupów kobiety zwrócą uwagę na odbywające się wydarzenie i zechcą dowiedzieć się więcej o samobadaniu piersi. – mówi Monika Leszczyńska, Dyrektor Centrum Handlowego King Cross Praga.
Wydarzenie „Akcja Samokontrola” odbędzie się 8 października w godzinach 11.00-17.00 w King Cross Praga na ul. Jubilerskiej 1/3 w Warszawie.
Więcej informacji można znaleźć na stronie King Cross Praga: www.kingcrosspraga.pl
Filary pielęgnacji skóry atopowej
Zimowe kontuzje – jak ich uniknąć? Porady ortopedy
Prezbiopia – zaburzenie widzenia, które dotyka niemal każdego
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: Nie mam ulubionego gatunku muzyki ani wykonawcy. Zetknięcie się z artystami wykonującymi muzykę rockową, mroczną czy disco polo jest niezwykle fascynujące
Prezenter tłumaczy, że rolą prowadzących „Must Be the Music” jest między innymi wspieranie i motywowanie uczestników programu, którzy stresują się przed wejściem na scenę. Wartością dodaną jest natomiast dla niego to, że może poznać artystów, którzy grają niezwykle różnorodną muzykę, i bywa tak, że jakieś wykonanie bądź utwór dosłownie „wbija go w fotel”. Maciej Rock zapewnia, że nie zamyka się na żaden gatunek. Często jakieś nietuzinkowe utwory odkrywa dzięki rekomendacjom znajomych.
Finanse
Jedna trzecia pacjentów jest niedożywiona przy przyjęciu do szpitala. Od tego w dużej mierze zależą rokowania
Niedożywienie pacjentów w szpitalach jest zjawiskiem powszechnym – w Polsce stan ten dotyczy jednej trzeciej osób już w momencie wizyty w Izbie Przyjęć, a w trakcie hospitalizacji pogłębia się u kolejnych 20–30 proc. O roli leczenia żywieniowego mówi się już coraz więcej, również jako o odrębnej opcji terapeutycznej w niektórych chorobach z autoagresji. W ocenie ekspertów wciąż jednak brakuje wiedzy na ten temat, zwłaszcza u lekarzy innych specjalizacji niż onkologiczne, gastroenterologiczne czy chirurgiczne. Tymczasem dobre odżywienie nie tylko przekłada się na szybsze zdrowienie, ale i realne oszczędności dla systemu.
Nowe technologie
Wiktor Dyduła: Słyszę coraz więcej utworów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję. Trudno je odróżnić od kompozycji stworzonych przez ludzi
Wokalista zauważa, że nowoczesne technologie rewolucjonizują nasze życie i mają zastosowanie w różnych dziedzinach. Jeżeli natomiast chodzi o sztuczną inteligencję, to nie ma on nic przeciwko kreatywnemu jej wykorzystaniu również w branży muzycznej. Ale choć AI potrafi wygenerować już całkiem dobrze brzmiące utwory, to przecież na koncertach hologramy czy awatary nie dostarczą odbiorcom takich emocji, jakie towarzyszą występom prawdziwych artystów.