Komunikaty PR

Polacy na drugim miejscu w Europie pod kątem zainteresowania nauką angielskiego

2024-11-15  |  10:30
Biuro prasowe

Raport: Polacy na drugim miejscu w Europie pod kątem zainteresowania nauką angielskiego

Polacy cały czas podnoszą swoje kwalifikacje językowe. Jak wynika z raportu platformy Novakid, w latach 2021-2023 zainteresowanie materiałami do nauki języka angielskiego w Polsce wzrosło aż o 21%. W Europie w tym zakresie wyprzedzają nas tylko Hiszpanie. W podziale na regiony najbardziej zainteresowani nauką tego języka są mieszkańcy lubelskiego, a najmniejszą chęć w tym zakresie wykazują osoby z województwa świętokrzyskiego. Motywacją do nauki jest dla nas szansa na lepsze zarobki i rozwój zawodowy.

Polscy uczniowie zazwyczaj kończą kształcenie obowiązkowe na poziomach znajomości języka angielskiego od A2 do B1, często z trudnościami w osiągnięciu biegłości językowej. Istnieje wiele powodów dla takiego stanu rzeczy – brak codziennego kontaktu z językiem obcym, przedawnione sposoby nauczania czy niewielka liczba nauczycieli, będących native speakerami. 

Znaczący wzrost zainteresowania nauką języka angielskiego

Polacy dążą jednak do osiągnięcia biegłej znajomości języka angielskiego, a wielu z nas postrzega jego opanowanie jako drogę do pokonania ograniczeń ekonomicznych i otwarcia drzwi do lepiej płatnych możliwości na międzynarodowym rynku pracy. Potwierdza to liczba wyszukiwań haseł związanych z nauką angielskiego wśród polskich internautów. Zgodnie z raportem platformy Novakid w latach 2021-2023 wzrosła ona aż o 21 proc., co świadczy o wysokiej świadomości Polaków na temat niezwykłej wagi znajomości języków obcych w dzisiejszym świecie. W tym zakresie wyprzedzają nas tylko Hiszpanie, tuż za nami są Węgrzy, Portugalczycy i Włosi. 

Chęć do nauki angielskiego w różnych częściach Polski 

Co ciekawe, wśród mieszkańców różnych regionów Polski zaobserwować można zróżnicowany poziom zainteresowania nauką angielskiego. Platforma Novakid zbadała liczbę wyszukiwań haseł dotyczących nauki angielskiego w Internecie proporcjonalnie do liczby ludności poszczególnych województw. Najbardziej aktywni w tym zakresie są mieszkańcy lubelskiego, zaraz za nimi plasuje się województwo warmińsko-mazurskie oraz dolnośląskie. Najmniejsze zainteresowanie wykazują mieszkańcy województw świętokrzyskiego, podkarpackiego i opolskiego. 

Co nas motywuje do nauki języka angielskiego? 

Najważniejszym powodem, który motywuje Polaków do nauki języka angielskiego jest zwiększanie zawodowych perspektyw, osobistych kompetencji oraz zarobków. Dzięki znajomości języka obcego przed dorosłymi otwierają się drzwi do kariery w firmach i organizacjach, które wymagają od pracownika kontaktu z zagranicznymi klientami. Tak duży nacisk na poprawę umiejętności posługiwania się językiem obcym w kontekście kariery może nawet pomóc w podniesieniu znaczenia polskiej gospodarki na arenie międzynarodowej. 

Angielski a młode pokolenie 

Obecnie, mając na uwadze swoje doświadczenia z nauki angielskiego, wielu dorosłych próbuje nadrobić językowe zaległości we własnym zakresie, jednocześnie dbając o wyższy standard nauki dla swoich dzieci. 

- Coraz więcej rodziców decyduje się na dodatkowe lekcje języka angielskiego dla swoich pociech, czego powodem są m.in. ich negatywne doświadczenia z jego nauki w przeszłości. Dzięki nauce od najmłodszych lat, gdy młode umysły są chłonne wiedzy i pełne ciekawości świata, dzieci z łatwością zdobędą umiejętności językowe na poziomie, do którego starsze pokolenia dochodzą w znacznie dłuższym czasie – mówi Max Azarov, CEO i współzałożyciel internetowej szkoły języka angielskiego Novakid.

Wraz z postępującym rozwojem globalizacji i technologii coraz większą popularność zdobywają zajęcia online, które pozwalają na przyswajanie materiału w dowolnym miejscu i w dowolnym czasie, co dla rodziców może być niezwykle wygodne w kwestii dojazdów i gospodarowania czasem. Takie lekcje dostosowane są do poziomu uczniów i ich wieku, zarówno pod względem trudności jak i formy nauki.  

Według raportu Novakid ukończenie 5-poziomowego kursu na platformie edukacyjnej jest odpowiednikiem zdobycia umiejętności na poziomie A2, co jest świetnym punktem wyjścia do kontynuowania nauki w bardziej zaawansowanym trybie. Dzięki takim działaniom dzisiejsze pokolenie dzieci będzie mogło cieszyć się znacznie łatwiejszym startem w drodze do poznawania nowych języków, kultur i świata.

O Novakid 

Novakid to wielokrotnie nagradzana internetowa platforma do nauki języka angielskiego dla dzieci. Celem Novakid jest zapewnienie dzieciom bezpiecznego miejsca do rzeczywistej praktyki języka angielskiego poprzez zabawne, wciągające lekcje online, które dzieci naprawdę uwielbiają (tak, naprawdę!). Novakid oferuje lekcje indywidualne i grupowe sesje ćwiczeń z mówienia po angielsku z certyfikowanymi, doświadczonymi lektorami języka angielskiego. 

Do tej pory zostało przeprowadzonych ponad 17 milionów lekcji dla ponad 550 000 uczniów. 

Metoda nauki Novakid opiera się na pełnej immersji językowej połączonej z grami edukacyjnymi i reprezentuje nową generację nauki online. Misją Novakid jest wsparcie dzieci w dążeniu do osiągnięcia lepszej przyszłości zawodowej oraz poszerzania własnych horyzontów. Platforma oferuje bezpłatną lekcję próbną, dzięki której dziecko może łatwo rozpocząć swoją drogę w kierunku biegłej znajomości angielskiego. 

www.novakid.pl 

Kontakt dla mediów:

Marta Paczka 

marta.paczka@goodonepr..pl 

796996211

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień? Biuro prasowe
2024-12-31 | 14:15

SYLWESTER LAST MINUTE. Jak zaplanować sylwestrowy wypad w jeden dzień?

Większość z nas ma już określone plany na sylwestra, ale niektórzy, zastanawiają się dopiero w ostatniej chwili, jak spędzić ostatnią noc w roku. Wyjazd last minute w tym
Styl życia BRAK ZDJĘCIA
2024-12-30 | 09:00

MP3 | Stres Polaków. 75% zmaga się z napięciem każdego tygodnia

Stres dotyka niemal każdego z nas. Aż 95% osób aktywnych zawodowo odczuwa napięcie w pracy. Taki sam odsetek Polaków twierdzi, że stresujące jest ich życie prywatne. Niemalże identyczna jest też częstotliwość stresu
Styl życia Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025
2024-12-27 | 10:20

Nowy Rok w harmonii z naturą – ekologiczne postanowienia na 2025

Każdego roku mierzymy się z coraz większymi zagrożeniami związanymi z degradacją środowiska. Zmiany klimatyczne, zanieczyszczenie powietrza, wód i gleby oraz nadmierne zużycie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.