Poland Business Run 2022 już w niedzielę! 1500 firm pobiegnie dla potrzebujących
Poland Business Run 2022 już w niedzielę! 1500 firm pobiegnie dla potrzebujących
11. edycja charytatywnego Poland Business Run już w najbliższą niedzielę, 4 września. Na liście startowej jest ponad 32 tys. biegaczy, spośród których 9 tys. zmierzy się w zawodach w Krakowie, a reszta w wirtualnej rywalizacji po samodzielnie wybranej trasie. Każdy uczestnik sztafety, bez względu na wybraną formułę, pokona dystans 4 km i pomoże potrzebującym.
Poland Business Run wystartuje na rzecz osób z niepełnosprawnością ruchową i po mastektomii. Dla beneficjentów z całej Polski pobiegną biegacze reprezentujący firmy i korporacje, połączeni w 5-osobowe drużyny.
– Biegamy po to, żeby pomagać, żeby się dobrze bawić, integrować z zespołem, ale też po to, żeby zadbać o swoje zdrowie i aktywnie spędzić czas – mówi Agnieszka Pleti, prezes Fundacji Poland Business Run. – Bez względu na motywację naszych biegaczy jesteśmy im ogromnie wdzięczni za tak liczny udział. To dzięki uczestnikom, a także naszym sponsorom i partnerom, możemy skierować pomoc do kolejnych osób, które miały mniej szczęścia niż my – dodaje organizatorka.
Wsparcie trafi m.in. do 34-letniej Agnieszki z Krakowa, która w 2021 r., będąc w ciąży, zachorowała na raka piersi i potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji po mastektomii. Rehabilitację otrzyma także 70-letni Mirosław z Olkusza, który po amputacji nogi musi nauczyć się chodzić o protezie. Z kolei 23-letni Kamil z małopolskiej Trzebini i 19-letnia Weronika z Mikołowa na Śląsku uzyskają dofinansowania do sportowych protez nóg, które pomogą im realizować pasje. Łącznie wsparcie otrzyma przynajmniej 100 beneficjentów z całego kraju.
Bieg w Krakowie
Tradycyjne zawody Poland Business Run odbędą się w Krakowie pierwszy raz od 2019 r. Dwie ostatnie edycje przeprowadzono wirtualnie ze względu na pandemię. Biegacze, którzy wykupili pakiety startowe na bieg na krakowskich Błoniach, 4 września zmierzą się w sztafecie 5x4 km. Jest ich prawie 9 tysięcy i dlatego start został podzielony na dwie rundy: o godz. 10:00 i 13:30. Bieg rozpoczną na deptaku al. Focha, na wysokości Hali Cracovii, a trasa będzie prowadziła wokół Błoń i przez Park Jordana. W miasteczku biegowym na uczestników i kibiców będą czekały food trucki oraz strefa atrakcji dla dzieci.
Rywalizacja wirtualna
Uczestnicy wirtualnego Poland Business Run swój 4-kilometrowy odcinek mogą pokonać na samodzielnie wytyczonej trasie, co pozwoliło na dołączenie do wydarzenia zagranicznym oddziałom firm. Drużyny wystartują m.in. w Stanach Zjednoczonych, Malezji, Chinach, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Holandii czy Belgii.
Bez względu na wybraną lokalizację, trasę biegu należy pokonać 4 września do godz. 20:00, a uzyskany czas zarejestrować za pomocą dowolnej aplikacji sportowej z funkcją GPS i uwiecznić, robiąc zrzut ekranu. Po ukończonym biegu swój wynik wystarczy przesłać poprzez aplikację Poland Business Run lub stronę www organizatora. Warto pamiętać, że opcja “Dodaj wynik” pojawi się dopiero w dniu wydarzenia.
Pomagam Bardziej
Również osoby, które nie biorą udziału w zawodach, mogą pomóc podopiecznym Fundacji. Do godz. 12:00 dnia 4 września trwa akcja “Pomagam Bardziej”, w ramach której każdy może przekazać darowiznę. Wystarczy wejść na stronę: www.polandbusinessrun.pl/pl/teams i przelać dowolną kwotę za pośrednictwem “konta” jednej z drużyn zapisanych na bieg.
Sponsorami Strategicznymi biegu są firmy: UBS, Standard Chartered i Enea. Partnerem zawodów zostało Miasto Kraków.
Wszystkie informacje dotyczące wydarzenia można znaleźć na www.polandbusinessrun.pl.

Z ziemniaka zrobili biznes

Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera

Pies w pracy - jak czworonożny przyjaciel wpływa na nasze samopoczucie?
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Dorota Gardias: Do sklepu czy na działkę najczęściej jeżdżę rowerem. W drodze do pracy ciężko byłoby mi utrzymać fryzurę, a przed kamerą muszę dobrze wyglądać
Pogodynka zachęca do refleksji nad swoimi nawykami i wprowadzania takich zmian, które mogą mieć długofalowe korzyści zarówno dla środowiska, jak i dla naszego zdrowia. Jej zdaniem nawet drobne gesty, takie jak: oszczędzanie wody, unikanie plastiku czy korzystanie z roweru zamiast jazdy samochodem, mają wpływ na poprawę jakości naszej planety. Dorota Gardias przekonuje, że kiedy tylko może, to nie wsiada za kierownicę auta, ale wybiera jednoślad, bo w ten sposób przyczynia się do zmniejszenia emisji CO2 i dba o czystsze powietrze w swojej okolicy.
Konsument
Konflikty i żywioły wpływają na wakacyjne plany Polaków. Bezpieczeństwo coraz ważniejsze przy wyborze letniej destynacji

Sytuacja geopolityczna i pogodowa sprawia, że Polacy coraz rozważniej podchodzą do wyboru wakacyjnych kierunków. Choć nieprzewidziane zdarzenia mogą się zdarzyć w każdym miejscu na świecie, to minimalizowaniu ryzyka służą m.in. sprawdzanie ostrzeżeń dla podróżnych na stronach Ministerstwa Spraw Zagranicznych, rejestracja w systemie Odyseusz, który zadziała w razie kryzysowej sytuacji, a także wyjazd z ubezpieczeniem turystycznym. Koszty ewentualnego leczenia czy repatriacji znacząco przewyższają bowiem wysokość składki.
Farmacja
Na horyzoncie nowe terapie w leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni. Rosną wyzwania w opiece nad dorosłymi pacjentami w Polsce

Polska należy do światowej czołówki w diagnostyce i leczeniu rdzeniowego zaniku mięśni (SMA). Do tego sukcesu przyczyniły się m.in. badania przesiewowe noworodków, dostęp do terapii oraz przełomowa decyzja o włączaniu do leczenia kobiet z SMA w czasie ciąży. Teraz trwają prace nad nowymi cząsteczkami, które mogą jeszcze bardziej poprawić sytuację pacjentów. Mimo wielu sukcesów eksperci wskazują na konieczność rozwiązania kilku istotnych kwestii, które utrudniają opiekę nad chorymi, zwłaszcza dorosłymi.