Ruszyły zapisy do 3. edycji Poland Business Run Kids! Mali biegacze pobiegną dla 8-letniego Oliwiera
1 lipca wystartowały zapisy do dziecięcej wersji charytatywnego biegu Poland Business Run, czyli PBR Kids. Najmłodsi biegacze i biegaczki spotkają się 7 września w Krakowie, by cieszyć się z aktywności fizycznej i zebrać środki na zakup stóp do biegania dla 8-letniego Oliwiera po amputacji nóg – tegorocznego beneficjenta Fundacji Poland Business Run. Na wszystkich biegaczy – zarówno młodszych, jak i starszych, którzy wystartują w rywalizacji wokół krakowskich Błoń i w Parku Jordana, będzie czekać mnóstwo atrakcji w miasteczku biegowym. Zapisy na biegi dziecięce potrwają do 31 lipca lub do wyczerpania limitu miejsc.
Poland Business Run to charytatywna sztafeta dla firm i korporacji, która odbędzie się już po raz czternasty. Biegacze pokonają dystans 4 km w formule hybrydowej: stacjonarnie w Krakowie i Warszawie oraz wirtualnie z aplikacją na całym świecie. Celem wydarzenia jest nie tylko dobra zabawa i integracja ze współpracownikami, ale przede wszystkim wsparcie osób z niepełnosprawnością ruchową, po amputacji i po mastektomii.
Po raz trzeci – w ramach wydarzeń towarzyszących Poland Business Run w stolicy Małopolski – odbędzie się także formuła PBR Kids. Środki z zakupu pakietów startowych zostaną w całości przeznaczone na pomoc dla rówieśnika małych biegaczy. W tym roku będzie to 8-letni Oliwier z Wrocławia.
Chłopiec w wieku 2 miesięcy zachorował na chorobę meningokokową i doznał ostrej sepsy. Lekarze, aby go uratować, musieli amputować mu lewe podudzie oraz prawą stopę. To dziecko pełne energii i szalonych pomysłów, które marzy, by móc biegać i być tak sprawnym w protezach, jak jest bez nich. Oliwier uwielbia grać w gry komputerowe, a jego ulubionym świętem jest Halloween. Dzięki dzieciom, które pobiegną w PBR Kids, otrzyma dofinansowanie do zakupu stóp do biegania, które pozwolą mu lepiej i sprawniej się poruszać oraz w pełni cieszyć się dzieciństwem.
– Dziecięce biegi podczas Poland Business Run stały się już naszą tradycją! Tu bardziej niż rywalizacja liczą się dobra zabawa i radość ze sportu. Ważna w tym biegu jest także jego charytatywna warstwa – tegorocznym beneficjentem będzie 8-letni Oliwierek z Wrocławia, który potrzebuje środków na zakup stóp do biegania. Dzieciaki staną więc na starcie PBR Kids, by pomóc swojemu rówieśnikowi, co jest niezwykle cenne. Mogę już zdradzić, że w tym roku szykujemy jeszcze więcej atrakcji i zabaw dla najmłodszych uczestników w krakowskim Parku Jordana. Koniecznie bądźcie z nami! – mówi Agnieszka Pleti, prezeska Fundacji Poland Business Run, organizatorka biegu.
W związku ze stale rosnącym zainteresowaniem aktywnościami dla najmłodszych biegaczy, w tym roku organizatorzy zwiększyli limit uczestników PBR Kids do 1000 dzieci. Zgłoszenia udziału przyjmowane będą od 1 do 31 lipca 2025 r. lub do wyczerpania limitu miejsc.
Biegi odbędą się na terenach zielonych w Parku Jordana. Najmłodsi uczestnicy wystartują w 3 kategoriach wiekowych i na 3 dystansach. Po raz pierwszy udział w PBR będą mogły wziąć również starsze dzieci, czyli 11- i 12-latkowie. Rodzice i opiekunowie prawni podczas rejestracji będą mogli wybrać godzinę, w której dzieci pobiegną:
● Wiewiórki – dzieci w wieku 4–6 lat / dystans 100 metrów / godz. 12:00–12:45 oraz 14:15–15:00,
● Lwy – dzieci w wieku 7–9 lat / dystans 200 metrów / godz. 12:45–13:30 oraz 15:00–15:45,
● Lisy – dzieci w wieku 10–12 lat / dystans 400 metrów / godz. 13:30–14:15.
Dodatkowo, maluchy poniżej 4. r.ż. wspólnie z rodzicami mogą pokonać dla zabawy symboliczny najmniejszy bieg świata o dowolnej porze.
W pakiecie startowym PBR Kids znajdą się medal, koszulka i słodka przekąska. Opłata startowa za udział w biegu wynosi 40 zł i w całości zostanie przekazana na pomoc dla małego beneficjenta.
Regulamin oraz link do formularza zgłoszeniowego dostępne są na stronie www.polandbusinessrun.pl.
---------------------
Źródło informacji: Fundacja Poland Business Run

Pies w pracy - jak czworonożny przyjaciel wpływa na nasze samopoczucie?

Właściciele zwierząt wydają więcej na roboty sprzątające i sprzątają częściej – wyniki badania zleconego przez eufy

Padł rekord zapisów do Poland Business Run 2025! Dołącz do 42 000 biegaczy, by pomóc osobom z niepełnosprawnościami
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.