Komunikaty PR

Połowa polskich par jest znudzona tradycyjnymi randkami

2023-02-14  |  01:00
Biuro prasowe

Wiele par przygotowuje się do najbardziej romantycznego dnia w roku, kupując ukochanym prezenty, pisząc kartki, rezerwując bilety do kina i próbując zdobyć rezerwację w ulubionej restauracji. Okazuje się, że dzisiejsi randkowicze odrzucają tradycyjną „kolację i film” na rzecz wspólnych doświadczeń. Stawia na nie aż 2/3 par w Polsce, co pokazuje najnowsze badanie przeprowadzone przez Huawei.

Początki Walentynek sięgają 269 roku, kiedy to obchodzono je jako święto ku czci Świętego Walentego. W XVIII wieku po raz pierwszy zapoczątkowano tradycję dawania kwiatów, słodyczy i wysyłania kartek. Obecnie zwyczaje te ulegają zmianie i zarówno pary, jak i osoby rozpoczynające randkowanie szukają doświadczeń, które tworzą trwałe wspomnienia.

Prawie połowa znudzonych tradycyjnymi randkami

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Huawei, prawie połowa polskich par (47%) zgodziła się ze stwierdzeniem, że nudzą je tradycyjne randki i szukają bardziej ekscytujących doświadczeń z partnerami lub osobami, z którymi się spotykają. Dwie trzecie zapytanych o to, jak wyglądałaby ich idealna randka twierdzi, że wolałaby doświadczenia, takie jak wspólna aktywność na świeżym powietrzu, zajęcia uczące nowych umiejętności lub wspólne przeżycia. Bardziej kreatywnych działań, takich jak lekcje gotowania, wizyta escape roomie lub parku rozrywki próbowało już 72% ankietowanych. A 84% zdecydowało się na zajęcia sportowe z partnerem, w tym trening na siłowni, wspólne wędrówkę, a nawet wspinaczkę skałkową. Zmiana w zwyczajach randkowiczów wynika z chęci tworzenia trwałych wspomnień poprzez wspólne nowe doświadczenia, które zbliżają ich do siebie. Zadeklarowało tak aż dziewięciu na dziesięciu badanych (89%), a dwie trzecie (67%) wolałoby randkę, na której mogliby się nauczyć lub doświadczyć czegoś nowego ze swoim partnerem.

Bardziej aktywne i kreatywne randkowanie

W przyszłości zdecydowana większość par (79%) planuje randki oparte na wspólnej aktywności i kreatywnych doświadczeniach. Dotyczy to zarówno tych, którzy już próbowali bardziej aktywnych spotkań z ukochanym(-ną) i chcą zrobić więcej w ciągu najbliższych 12 miesięcy, jak i tych, którzy jeszcze nie odeszli od tradycyjnych form randkowania. Wśród potencjalnych nowych aktywności największą popularnością cieszą się podróże – aż 82% osób stwierdziło, że chce je uwzględnić w randkach. Rozpoczęcie nowego hobby było popularne wśród niemalże połowy par (47%). Sport był trzecią najpopularniejszą opcją – prawie jedna trzecia (31%) planuje spróbować aktywności ruchowej podczas randki w 2023 roku.

Pary damsko-męskie mogą mieć problem z ustaleniem, które zajęcia będą wykonywać razem. Zdecydowanie więcej kobiet niż mężczyzn wybrało lekcje tańca (kobiety – 71%, mężczyźni – 36%), a płeć męska bardziej preferuje naukę gry na instrumentach muzycznych (30%, wobec 13% kobiet) oraz naukę języków obcych (42% wobec 30%). W przypadku części nowych hobby wybory kobiet i mężczyzn były bardzo podobne, np. naukę gotowania wskazała niemalże połowa kobiet i mężczyzn (46% i 47%), fotografię prawie jedna trzecia ankietowanych obu płci (32%), a zajęcia artystyczne jedna czwarta (26%).

Twórz i utrwalaj romantyczne chwile i wspomnienia

Huawei zlecił przeprowadzenie badania, aby pokazać, jak ewoluują współczesne randki i jak technologia może pomóc parom w kreowaniu, uwiecznianiu i przeżywaniu romantycznych chwil, które przetrwają całe życie. W 2023 roku jedna trzecia par będzie chciała spróbować fotografii jako nowego hobby, ponieważ wiele z nich już teraz uwiecznia romantyczne chwile za pomocą zdjęć i filmów – 58% stwierdziło, że już to robi podczas wspólnego spędzania czasu. Ci, którzy chcą spróbować podróżowania lub sportu podczas randki, mogą skorzystać z zestawu urządzeń Huawei, który jest idealnym towarzyszem podróży dla par. Razem mogą uchwycić na zdjęciach i filmach momenty z ich wędrówki z pomocą króla mobilnej fotografii – HUAWEI Mate 50 Pro. Śledzić swoje aktywności mogą ze smartwatchem HUAWEI WATCH GT 3 Pro, a kiedy chcą się zrelaksować przy muzyce, audiobookach lub podcastach – czy w samolocie, pociągu, na plaży, czy przy basenie – idealnym rozwiązaniem będą popularne słuchawki HUAWEI FreeBuds 5i lub te przeznaczone dla najbardziej wymagających – HUAWEI FreeBuds Pro 2.

Informacje o badaniu

Badania zostało przeprowadzone w styczniu 2023 przez Pollster na zlecenie HUAWEI. Wyniki są oparte na odpowiedziach 2550 respondentów z Turcji, Rumunii, Niemiec, Włoch, Francji i Polski. Szczegóły badania: CAWI, grupa docelowa: mężczyźni i kobiety w wieku 18-55 lat, reprezentatywna dla każdego kraju pod względem miejsca zamieszkania (regionu) i grup wiekowych według płci.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia „Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości Biuro prasowe
2024-08-07 | 12:00

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety o menopauzalnej złości

„Czasami to by się przydała kąpiel w melisie” – kobiety mówią o menopauzalnej złości   Złość menopauzalna to jeden z przejawów klimakterium, a
Styl życia 8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne
2024-08-07 | 11:15

8 sierpnia obchodzimy Wielki Dzień Pszczół. Sprawdź, jak wspierać te pożyteczne

Rośliny zapylane przez pszczoły stanowią aż ponad 78 proc. wszystkich gatunków występujących na Ziemi. Bez nich wiele codziennych produktów spożywczych, takich jak owoce i
Styl życia Jordanów: Słodkie markizy w rekordowej porcji
2024-08-07 | 07:30

Jordanów: Słodkie markizy w rekordowej porcji

Dni Ziemi Jordanowskiej będą w tym roku obchodzone w sposób szczególny! Ludowy Klub Sportowy Jordan Jordanów podejmie się próby ustanowienia Rekordu Polski

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Bogumiła Wander

Bogumiła Wander: Bardzo tęsknię za telewizją, oglądam bez przerwy. Żałuję, że tak wcześnie odeszłam z pracy

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Bogumiły Wander, jednej z najbardziej cenionych postaci polskiego świata medialnego. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Moda

Joanna Przetakiewicz: Klienci nie odchodzą od fast fashion i co roku rynek wielkich sieciówek bardzo rośnie. Niestety cierpi na tym nasza planeta

Najpierw pandemia, duża popularność zakupów w sieci i inwestowanie w drogie markowe ubrania oraz dodatki, by zdążyć spełnić swoje marzenia, a teraz powrót do galerii handlowych i korzystanie z taniej oferty sieciówek. Projektantka przyznaje, że w ostatnich latach w branży modowej sporo się dzieje. Niezmienne pozostaje jednak to, że produkcja ubrań w dużej mierze przyczynia się do degradacji środowiska. Joanna Przetakiewicz zachęca więc do tego, by zamiast kupować ubrania na jeden sezon, wybierać second handy, gdzie można znaleźć prawdziwe perełki, często za niewielkie pieniądze.

Konsument

Polki dość późno zaczynają myśleć o swojej niezależności finansowej na emeryturze. Nie mają konkretnie zdefiniowanych celów związanych z oszczędzaniem

Podejście Polaków do pieniędzy uwarunkowane jest zarówno realnymi dochodami i bieżącymi potrzebami, jak i psychologicznymi barierami, nieraz bardzo silnymi, których przełamanie wymaga opracowania precyzyjnego planu finansowego i jego konsekwentnej realizacji. Tymczasem większość osób odkłada oszczędzanie, a już zwłaszcza inwestowanie na bliżej nieokreśloną przyszłość. Tymczasem tylko ten drugi sposób daje szanse na wypracowanie kapitału, który pozwoli na zaspokojenie swoich potrzeb na emeryturze. W większym stopniu dotyczy to kobiet, które pracują krócej, mniej zarabiają, a więc odprowadzają niższe nominalnie składki, a żyją o kilka lat dłużej niż mężczyźni.

Nauka

Wysoka jakość snu w weekend pozytywnie wpływa na pracowników przez kolejny tydzień. Odsypianie „na zapas” utrudnia jednak powrót do obowiązków

Ludziom, którzy wysypiają się w weekend, łatwiej przestawić się na poniedziałkowy tryb pracy – wynika z badań niemieckich naukowców. Co więcej, są oni mniej zmęczeni podczas całego tygodnia roboczego. Inaczej jest z tymi, którzy w weekend odsypiają zaległości z poprzedniego tygodnia i śpią dużo dłużej – dla nich powrót do pracy jest trudniejszy, a kolejne dni bardziej wyczerpujące. Badanie niemieckich naukowców pomaga zrozumieć, jakie znaczenie dla naszej energii w trakcie tygodnia pracy ma płynne włączenie się z odpoczynku w rytm pracy oraz jak ważny jest w tym względzie jakościowy sen.