Polscy maturzyści z najlepszymi wynikami na świecie z międzynarodowej matury!
Agencja Face It
ul. Bagatela 10 lok. 31
00-585 Warszawa
m.polawska|agencjafaceit.pl| |m.polawska|agencjafaceit.pl
+22 241 12 36
https://agencjafaceit.pl/
Na początku 2024 roku odbyła się uroczysta ceremonia wręczenia prestiżowych nagród Outstanding Pearson Learner Awards. Podczas gali aż 12 uczniów z Akademeia High School otrzymało łącznie 15 nagród. Troje maturzystów, Juliusz Ameljan Kowalski, Mateusz Kasprzak oraz Paulina Gąsiorowska zostało nagrodzonych za najwyższe wyniki na świecie w międzynarodowej brytyjskiej maturze A Level, co jest niebywałym sukcesem. W jakich dziedzinach polscy uczniowie są najlepsi i gdzie kontynuują edukację?
Outstanding Pearson Learner Awards to prestiżowa nagroda przyznawana na całym świecie dla wszystkich uczniów zdających maturę A Level z egzaminacyjnego boardy Pearson Edexcel.
Pearson Edexcel to dostawca kwalifikacji akademickich, współpracujący ze szkołami, uczelniami, oraz instytucjami prowadzącymi szkolenia w ponad 85 krajach. Kwalifikacje Pearson Edexcel są tworzone przy udziale brytyjskich pracodawców i przedsiębiorców, we współpracy z 83 organizacjami branżowymi i mają poparcie brytyjskiej administracji rządowej. Ponad 200 uniwersytetów na całym świecie uznaje Pearson Edexcel.
Sukces polskich uczniów za 2023 rok
Podczas uroczystej ceremonii podsumowującej osiągnięcia za 2023 rok aż 12 wyjątkowych uczniów z Akademeia High School z Warszawy zostało uhonorowanych imponującą liczbą 15 nagród od Pearson Edexcel. Medale i dyplomy za najwyższe osiągnięcia zostały wręczone przez dwóch przedstawicieli z Pearson Edexcel, Nicolę Fox i Mike'a Hewetta.
Bardzo ważną informacją jest także to, że aż troje maturzystów nagrodzono za najwyższe wyniki na świecie w międzynarodowej brytyjskiej maturze A Level (Best in the World), co jest wybitnym osiągnięciem. Cała trójka podjęła studia na najlepszych światowych uniwersytetach. Nagrody powędrowały do:
Juliusza Ameljana Kowalskiego w dziedzinie CHEMIA - obecnie studiuje na Politechnice Delft w Holandii, stypendysty Akademeia High School
Mateusza Kasprzaka w dziedzinie MATEMATYKA - obecnie studiuje na Uniwersytecie Oksfordzkim w Wielkiej Brytanii
Pauliny Gąsiorowskiej w dziedzinie HISTORIA SZTUKI - obecnie studiuje na Uniwersytecie Browna w USA
- Wielką radością dla nas jest fakt, że uczniowie naszego liceum osiągają tak rewelacyjne wyniki i są nagradzani prestiżowymi nagrodami jak Outstanding Pearson Learner Awards. Absolwenci z najlepszymi rezultatami matury A Level na świecie, to ukoronowanie wspólnej pracy uczniów i naszej kadry akademickiej. Naszym celem jest zawsze rozpoznanie i rozwijanie mocnych stron ucznia i ukierunkowanie go na tę wybraną dziedzinę, w której może się spełniać. Absolwenci z tak znakomitymi wynikami są z chęcią przyjmowani na najlepsze uniwersytety na świecie, co jest naszą dumą. Jeszcze raz gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów akademickich. Na pewno nie raz o Was usłyszymy – mówi Dyrektor Szkoły, dr Karolina Watras.
Ponadto dwóch absolwentów zostało nagrodzonych za najwyższe wynikami w Polsce z międzynarodowych matur A Level z ekonomii oraz fizyki, a obecnie studiują oni na London School of Economics i Uniwersytecie Princeton. Siedmiu uczniów zdobyło także najwyższe wyniki w Polsce na międzynarodowych egzaminach GCSE (po dwóch pierwszych latach szkoły średniej), prezentując swoje wybitne osiągnięcia w różnych przedmiotach takich jak: biologia, historia, chemia, fizyka oraz języki angielski, hiszpański i francuski.
Akademeia High School to prywatne liceum w Warszawie zorganizowane na wzór uniwersytetu, oferujące brytyjski program iGCSEs i A Levels. Akademeia High School została założona we wrześniu 2016 roku w celu stworzenia unikalnego środowiska edukacyjnego, w którym uczniowie mogą rozwijać się jako osoby kreatywne, niezależne i myślące krytycznie. Edukacja odbywa się w języku angielskim, a dołączyć do liceum można po 8 klasie szkoły podstawowej lub po 2 latach innego liceum. Programy nauczania są elastyczne i dostosowane do indywidualnych potrzeb uczniów, ich mocnych stron oraz zainteresowań. Ważne jest nauczanie poprzez dialog w małych, maksymalnie 12 osobowych, klasach oraz zachęcanie uczniów do wykraczania poza program nauczania, uczestniczenie w programach wolontariackich, stażach i międzynarodowych konferencjach i olimpiadach.
Liceum przygotowuje uczniów do ciągle zmieniającego się świata i w tym celu wspiera ich na ścieżce edukacyjnej prowadzącej do najlepszych uniwersytetów na całym świecie. Absolwenci AHS studiują na uczelniach takich jak amerykańskie Ivy League (Brown, Columbia, Princeton) i brytyjskich uczelniach z prestiżowej Russel Group (Oxford, Cambridge, UCL).
Akademeia High School oferuje także pełne stypendia dla najzdolniejszych uczniów z całego kraju ale także z zagranicy (stypendium artystyczne, naukowe i muzyczne), gdyż misją liceum jest wspieranie wybitnych uczniów w ich dążeniu do zdobywania edukacji na światowym poziomie.

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Czterech na 10 Polaków miało do czynienia z deepfake’ami. Cyberprzęstępcy coraz skuteczniej wykorzystują manipulowane treści
Deepfaki, czyli wygenerowane bądź też zmanipulowane przez sztuczną inteligencję zdjęcia, dźwięki lub treści wideo, to jedna z najbardziej kontrowersyjnych technologii naszych czasów. Do jej tworzenia wykorzystywane są zaawansowane algorytmy AI, dlatego użytkownikom coraz trudniej jest odróżnić treści rzeczywiste od fałszywych. Z raportu „Dezinformacja oczami Polaków 2024” wynika, że cztery na 10 badanych osób miało do czynienia z takimi treściami. To o tyle istotne, że deepfaki bywają wykorzystywane do manipulacji, szantażu, niszczenia reputacji, oszustw i wyłudzeń finansowych.
Problemy społeczne
Dla większości Polaków praca to obowiązek. Tylko niewielka część czuje satysfakcję z wykonywanych zadań

Z danych SW Research i Runaways wynika, że 80 proc. Polaków nie czuje pasji do swojej pracy, a 77 proc. nie widzi sensu w wykonywanych obowiązkach. Prowadzi to do wzrostu poziomu stresu i wypalenia zawodowego, co powoduje, że na życie prywatne nie mamy już energii. Work–life balance, ważny zwłaszcza dla młodszych pokoleń, jest trudny do osiągnięcia. Dodatkowo rozwój nowych technologii i modeli pracy powoduje coraz większe zacieranie różnic między czasem wolnym a pracą.
Gwiazdy
Eliza Gwiazda: Polacy wyrzucają śmieci, gdzie popadnie. Za chwilę nasza planeta będzie pełna śmieci

Influencerka przyznaje, że ją samą najbardziej w oczy kłują śmieci bezmyślnie rozrzucone w rezerwatach przyrody, w parkach, w lasach czy na plażach. Najczęściej są to zrywki, pety, plastikowe kubeczki czy opakowania po produktach żywnościowych, ale nie brakuje też elektrośmieci czy starych ubrań. Eliza Gwiazda dziwi się takim praktykom, bo przecież zamiast wywozić gdzieś samemu zepsute telewizory, pralki, laptopy czy telefony, można zamówić bezpłatny odbiór takich sprzętów z domu. Celebrytka chwali też ideę recyklingu i dawania ubraniom drugiego życia.