Komunikaty PR

Polskie lotniska – co sądzą o nich podróżni?

2021-12-13  |  11:00
Do pobrania FRU.PL ( 0.02 MB )

FRU.PL, serwis oferujący możliwość rezerwacji tanich lotów w dowolne miejsce na świecie, zebrał opinie klientów dotyczące portów lotniczych w Polsce. Lotnisko Chopina uzyskało największą liczbę głosów (40%), jednak najwyższą, średnią ocenę zdobył port lotniczy w Gdańsku.

W przypadku stołecznego lotniska, klienci FRU.PL docenili przede wszystkim jego estetykę oraz wysoki poziom czystości. Średnia obu ocen wynosi odpowiednio 8,4 oraz 8,5 w 10-stopniowej skali. Wysoko oceniana była także uprzejmość obsługi i skomunikowanie portu z resztą miasta. Nieco niżej, bo na 8,1 pkt. użytkownicy ocenili oznakowanie portu lotniczego. Pod względem skomunikowania, Lotnisko Chopina wygrywa jednak bezapelacyjnie ze średnią oceną 8,2.

„Bardzo cieszy fakt, że największe w tej części Europy lotnisko zbiera pozytywne oceny w odniesieniu do poziomu obsługi pasażerów, w tym czystości portu, co jest szczególnie ważne zwłaszcza teraz, kiedy globalny rynek turystyczny zmaga się ze skutkami pandemii, a komfort i bezpieczeństwo podróżujących powinno być najwyższym priorytetem załogi portów i linii lotniczych” – komentuje Katarzyna Kusak, Customer Care Manager FRU.PL.

Pyrzowice, Kraków i Nowy Dwór Mazowiecki również na podium w rankingu popularności

Na drugim miejscu plebiscytu FRU.PL, z 12,5% spośród wszystkich oddanych głosów, znalazł się Międzynarodowy Port Lotniczy Katowice im. Wojciecha Korfantego w Pyrzowicach.

Podróżni docenili estetykę lotniska oraz jego czystość - w obu kategoriach maksymalna ocena została przyznana przez 37,5% osób oceniających to lotnisko. Niezwykle wysoką średnią ocenę - 8,6 na 10 - przyznano personelowi: podróżni uznali, że jego uprzejmość oraz chęć do pomocy zasługuje na szczególne wyróżnienie. Pozytywne oceny zebrało też oznakowanie portu lotniczego. Według użytkowników FRU.PL, głównym wyzwaniem dla lotniska pozostaje natomiast kwestia połączenia z resztą Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego.

Trzecie miejsce na podium przypadło Międzynarodowemu Portowi Lotniczemu im. Jana Pawła II w Krakowie-Balicach, na które oddano 10,7% wszystkich głosów. Krakowskie lotnisko cieszy się uznaniem ze względu na estetykę, czystość i uprzejmość personelu, jednak to bardzo czytelne oznakowanie okazało się jego największą zaletą. Klienci FRU.PL wystawili także relatywnie wysoką notę w kategorii „skomunikowanie lotniska”.

Trzecie miejsce - ex aequo z lotniskiem w Krakowie - zajął położony w Nowym Dworze Mazowieckim Port Lotniczy Warszawa Modlin. Pomimo swojej stosunkowo krótkiej historii, jeżeli chodzi o loty cywilne, lotnisko to przetrwało już wiele zawirowań i skutecznie obsługuje pasażerów, mogących wybierać spośród wielu połączeń do najważniejszych miast w Polsce i Europie. Lotnisko pod Warszawą zdobyło szczególnie wysokie noty za czystość oraz za dobre i przejrzyste, czytelne oznakowanie.

„Dość wysoko oceniono uprzejmość personelu, jednakże sama estetyka portu lotniczego odbiega od reszty topowych lotnisk w Polsce. Podobnie wygląda kwestia transportu, gdzie średnia ocena 7,1 na 10 wskazuje, że jest to stojące przed lotniskiem wyzwanie”, tłumaczy Katarzyna Kusak.

Gdańsk wygrywa średnią ocen

Stawkę najlepiej ocenianych lotnisk w Polsce zamyka gdański Port Lotniczy im. Lecha Wałęsy, które przoduje pod względem średnich ocen (około 9,0 pkt na 10) w większości kategorii. Na to trzecie co do liczby odprawianych pasażerów w Polsce lotnisko zagłosowało blisko 10% wszystkich ankietowanych, doceniając szczególnie jego wysoką czystość, doskonałe oznakowanie oraz niezwykłą uprzejmość i kulturę osobistą personelu.

„Na pozostałe porty lotnicze oddało głos łącznie 17% użytkowników FRU.PL, którzy zdecydowali się na wypełnienie ankiety. Wśród opinii przeważały te pozytywne - wysoko oceniono czystość i estetykę budynków. Jednocześnie bardzo często zwracano uwagę na skromną, często wręcz symboliczną siatkę połączeń. Dodatkowo, wśród największych wyzwań, z jakimi mierzą się mniejsze i bardziej oddalone od miast lotniska, znajdują się przede wszystkim problemy z komunikacją”, podsumowuje Katarzyna Kusak.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Podróże Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić? Biuro prasowe
2025-06-24 | 08:50

Smart travel w 5 krokach. Jak wypocząć i nie przepłacić?

Czerwiec jest miesiącem o którym marzy większość uczniów – oznacza on odpoczynek i planowanie wymarzonych wakacji. Co ciekawe, w tym roku Polacy stawiają na
Podróże Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę
2025-06-05 | 12:20

Polacy rezerwują wczasy na ostatnią chwilę

Z najnowszych badań serwisu turystycznego e-wczasy.pl wynika, że w 2025 roku Polacy coraz częściej odkładają planowanie wakacji na ostatnią chwilę. Ten trend potwierdzają
Podróże Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre
2025-05-26 | 15:30

Linie lotnicze Corendon Airlines świętowały 20. lecie działalności podczas spektakularnej Gali w Antalya Cosmos Theatre

Corendon Airlines, jeden z wiodących europejskich przewoźników lotniczych, uczcił 20. lecie swojego istnienia podczas wyjątkowej gali zorganizowanej w Antalya Cosmos Theatre.

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Problemy społeczne

Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.