Poranek z Pandą i Smocza Godzina - najciekawsze zabytki Chin
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Oleandry 2A
30-063 Kraków
media|instytutkonfucjusza.pl| |media|instytutkonfucjusza.pl
12 663 26 07
www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl/
Instytut Konfucjusza w Krakowie serdecznie zaprasza wszystkich najmłodszych wraz z rodzicami lub opiekunami w najbliższą sobotę 21 maja na spotkania z cyklu „Poranek z Pandą” oraz „Smocza Godzina”. Podczas najbliższych zajęć dzieci będą miały okazję poznać najciekawsze zabytki Chin.
Wstęp na zajęcia jest wolny, obowiązują tylko wcześniejsze zapisy.
Godziny zajęć:
10:30 – 11:30 Poranki z Pandą – warsztaty dla przedszkolaków.
12:00 – 13:00 Smocza Godzina – warsztaty dla uczniów klas I-III.
W programie min:
- Zabytki chińskie.
- Kolorowanki.
- Zgadywanki.
- Nauka chińskich słówek.
- Niespodzianki.
Uczestnicy spotkania zapoznają się z najsłynniejszymi budowlami w Chinach. Będą starali się odpowiedzieć na pytania: Czy Chiński Mur widać z kosmosu? Kto mieszkał w Zakazanym Mieście? Kogo strzeże Terakotowa Armia? Podczas majowych warsztatów dzieci poznają odpowiedzi na te i wiele innych pytań dotyczących chińskich zabytków.
Czas: Sobota, 21 maja.
Miejsce:
Instytut Konfucjusza w Krakowie
Ul. Oleandry 2A sala 3.04.
Zajęcia są bezpłatne. Obowiązują zapisy mailowe: instytut.konfucjusza@uj.edu.pl
W przypadku brzydkiej pogody prosimy o zabranie obuwia na zmianę.
Szczegółowe informacje www.instytutkonfucjusza.uj.edu.pl

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.